ספר נמר מירושלים - מחבר הספר אורן ולדמן

נמר בירושלים הוא סיפור על התבגרות והשלמה עם פצעי העבר, סיפור של נשמות בודדות המחפשות הכרה בעולם. סיפור שנע בין גאורגיה של המאה ה־12, ברית המועצות של השלטון הקומוניסטי וישראל של שנות ה־70 אשר נפגשים כולם בליל ירח של יום השוויון במנזר המצלבה, במרץ 1972. אורן ולדמן חושף ומדמיין פנינת היסטוריה נשכחת בסיפור מרטיט לב על התבגרות ואהבה.

ערן וולוצקי, הוא נער מופנם בן 16, בישראל של שנת 1972, אשר נאלץ, במסגרת מחויבות חברתית מטעם בית הספר, לבקר בבית חולים, חולה ערירי, עולה חדש מרוסיה. ערן, שגדל ללא אם, ועם אב ששותק מילים ומדבר תבשילים, שונא כדורגל וחולם בכלל להתקבל למגמת ציור, בבית הספר לאומנויות. המקום האחרון בו הוא רוצה להיות הוא חדר 6 במחלקה פנימית א' בבית החולים. אבל החולה הוא דב גפונוב, המתרגם הגאון של יצירת המופת הגיאורגית "עוטה עור הנמר". תרגום אשר שלונסקי, הכתיר כלא פחות מנס וזיכה את גפונוב בפרס טשרניחובסקי לתרגום. בין ערן וגפונוב מתפתחת ידידות מפתיעה, כנגד כל הסיכויים.

"אני מניח שזה מראה מוזר. נער ונערה, מחופשים לחובש ואחות, דוחפים, בבהילות חולה על כיסא גלגלים מחוץ לבית החולים. אני מנסה להירגע, ולא מצליח. האמת מוזרה עוד יותר. אנחנו מבריחים חולה גוסס, זוכה בפרס לאומי, מחוץ לבית החולים בדרך למנזר המצלבה בירושלים. אם זה לא מספיק מוזר אנחנו מתכוונים להגיע לשם בוֶוסְפָּה עם סירה, ולאף אחד מאתנו אין רישיון נהיגה."

לרכשית הספר:
https://orenwaldman.co.il/product/נמר-בירושלים-עותק-מודפס/

אודות המחבר
אורן ולדמן, יליד 1973, נולד וגדל בשנות השבעים והשמונים המשונות ברחובות, מתגורר כעת במונטריאול עם אשתו, חמשת ילדיהם וזוג ארנבי בית.
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...