ביקור נשיאת גאורגיה, סלומה זוראבישווילי בישראל

מוזיאון ידידי ישראל העניק לנשיאת גאורגיה פרס הוקרה
סלומה זוראבישווילי (Salome Zourabichvili), נשיאת גאורגיה, הגיעה לארץ במסגרת אירועי פורום השואה העולמי החמישי. במהלך הביקור הוענק לה פרס בנוכחות שגרירות מדינתה והשרה מירי רגב.
הגברת סלומה זוראבישווילי, נשיאת גאורגיה, הגיעה אל מוזיאון ידידי ישראל לאירוע הוקרה לכבודה בשיתוף שגרירות גאורגיה, במעמד שרת התרבות והספורט מירי רגב. ד"ר מייק אוונס, מייסד המוזיאון וחבר בוועדה המייעצת של הנשיא טראמפ, העניק לנשיאה את פרס ידידי ישראל בשל מאבקה באנטישמיות בארצה והחלטתה לפתוח משרד תרבות משותף לישראל וגאורגיה בירושלים.

הנשיאה הגיעה לביקור במטרה להשתתף בפורום השואה הבינלאומי החמישי, יחד עם מנהיגים רבים נוספים. מאז החלו היחסים הדיפלומטיים בין ישראל וגאורגיה ב-1992, שתי המדינות פעלו רבות למען חיזוק הקשרים ביניהן. במשך השנים, נחתמו בניהן הסכמים רבים הנוגעים לענייני הביטחון והאסטרטגיה, תיירות כלכלה ועוד.יצויין כי  גאורגיה הינה המדינה השמינית שהכריזה על הקמת משרד דיפלומטי בירושלים. בנוסף, גאורגיה מתגאה באלפי התיירים הישראלים הפוקדים אותה מידי שנה ובתייריה המגיעים לישראל וכן בקהילה הגאורגית המתגוררת בישראל.אל האירוע הגיעו גם שגריר גאורגיה לאשה ז'בניה, אושיית התקשורת מארק לוין, שלמה מור יוסף מנכ"ל רשות ההגירה והאוכלוסין, ז'ק בר מנכ"ל טמפו, מני בניש ויגאל עמדי קונסולי הכבוד של גאורגיה בישראל, איש העסקים רמי לוי, אריה לייסטון יועצו של שגריר ארה"ב בישראל ועוד. האירוע אף הועבר בשידור חי לקהל התומכים של ידידי המוזיאון, המונה כ-68 מיליון עוקבים בכל רחבי העולם.

סלומה זוראבישווילי, נשיאת גאורגיה, אמרה במעמד קבלת הפרס: "לגאורגיה וישראל יש ערכים משותפים. בגאורגיה מעולם לא היתה אפליה על רקע גזע או דת. מאחר שהדת תמיד איחדה אותנו, אנו מקבלים באופן מוחלט את היהודים בגאורגיה. נלחמנו יחדיו בהזדמנויות שונות, התמודדנו עם אימפריות עוינות. יש לנו הבנה הדדית וכבוד הדדי. הקשר בינינו לא רק היסטורי אלא דומיננטי גם בימים אלו, יהודים גאורגים משמרים את התרבות הגאורגית לצד התרבות הישראלית. עוד הוסיפה כי ״אומותינו מתמודדות עם אתגר זהה, הרצון לריבונות, שמירה על הביטחון והמאבק בטרור. אני נעזרים בתמיכתה של ארה"ב המסייעת לנו בשמירה על חירותינו וריבותינו. יש לנו עתיד משותף, הודות לעברנו, אנו יודעים כי אין שום דבר עליו לא נוכל להתגבר, לאחר ששרדנו לאורך ההיסטוריה." 

"קבלת הפנים המתקיימת הערב היא בסמוך לציון 75 שנה לשואה. מדובר במפגש היסטורי המציין זיכרון נורא לצד התקומה ואת השואה לצד הגבורה. האירוע במוזיאון ידידי ישראל כשמו כן הוא, לפאר את מדינת ישראל. הגיעו מנהיגות ומנהיגים מכל העולם ובזמן זה מרחפת נשמת עפה של הלכידות האנושית כולה.

באותו נושא: גאורגיה חנכה קונסוליה חדשה בירושלים
בטקס מכובד במעמד ראש העיר משה ליאון ונשיאת גאורגיה, נחנך בניין חדש בירושלים שיכיל את קונסוליית הכבוד הגאורגית בעיר. מדובר בנכס נוסף לבירה, שקיבלה אליה את השגרירות האמריקנית.

ראש העיר ירושלים משה ליאון אמר במעמד: "אני שמח ומברך את נשיאת גיאורגיה על הגעתה לירושלים, ועל שותפות ארוכת השנים שיש בין שני העמים. לפני כמעט שנתיים חגגנו בעיר את פתיחתה של השגרירות האמריקאית וכעת הגיע התור שלכם, הגיאורגים, לשדרג את החיבור בין העמים ולהעביר לירושלים את השגרירות הגיאורגית. אין לי ספק שיגאל, שגריר הכבוד החדש יעשה רבות למען שתי המדינות ושני העמים, אני מאחל לך בהצלחה רבה"

75 שנים לשחרור אושוויץ-בירקנאו
46 מנהיגים, בהם מלכים, נשיאים וראשי ממשלה ומִשלחות מרחבי העולם הגיעו לישראל, לקראת פורום השואה הבין לאומי שיֵיעָרֵך ביום רביעי וחמישי בירושלים לציון 75 שנים לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו. האירוע יתקיים תחת הכותֶרֶת "זוכרים את השואה, נלחמים באנטישמיות".
בין המנהיגים שהגיעו ארבעה מלכים: מלך ספרד, מלך הולנד, מלך בלגיה והדוכס הגדול של לוקסמבורג. הגיעו שני יורשֵי עֶצֶר: הנסיך הבריטי צ'ארלס ויורש העצר של נורבגיה.
עוד הגיעו: 26 נשיאים, בהם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. את ארצות הברית יְיַצֵג סגן נשיא ארה"ב מייק פנס. באירוע ישתתפו גם נשיא צרפת, נשיא גרמניה, נשיאי אוקראינה, רומניה ואיטליה, נשיאי אוסטריה, יוון וקפריסין, נשיא אלבניה, נשיאת קרואטיה, נשיאת גאורגיה, נשיא בולגריה ונשיא סרביה.  הגיעו שלושה ראשי ממשלה: ראש ממשלת שבדיה, ראש ממשלת דנמרק וראש ממשלת צ'כיה.מוזיאון ידידי ישראל העניק לנשיאת גאורגיה פרס הוקרה
საქართველოს პრეზინდეტს ისრაელში "სიონის მეგობართა ორგანიზაციის"
უმაღლესი ჯილდო გადასცეს
בטקס מכובד במעמד ראש העיר משה ליאון ונשיאת גאורגיה, נחנך בניין חדש בירושלים
שיכיל את קונסוליית הכבוד הגאורגית בעיר
 
2015
ראש ממשלת גאורגיה
2016
נשיא גאורגיה
2017
ראש ממשלת גאורגיה
2017
יו"ר פרלמנט הגאורגי
2020
נשיאת גאורגיה
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...