ראש ממשלת גאורגיה בביקור בישראל 2017
בין התאריכים 24-25/7/2015 ראש ממשלת גאורגיה, גיורגי קויריקשווילי הגיע לבקור רשמי לישראל.
במהלך ביקורו ראש ממשלת ניפגש עם ראש ממשלה בנימין נתניהו, נשיא המדינה ראבן ריבלין, יו"ר הכנסת אדלשטיין, ראש אופוזיציה יצחק הרצוג.
נשיא גאורגיה במהלך ביקורו ביקר בקרן קיימת לישראל (קק"ל) והשתתף בנטיעות עץ גם ביקר ב"יד ושם" והניח זר, ביקר בכותל. 
במהלך ביקורו ראש הממשלה נפגש עם קבוצת ישראלים (יהודי גאורגיה) בירושלים במלון "המלך דוד".
את המפגש יזמה סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, 25 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין ישראל וגאורגיה.

ראש ממשלת גאורגיה ביקר בכותל המערבי
ראש הממשלה מר קוריקאשווילי ציין כי הוא הגיע בזמן רגיש במקום והוא מתפלל כי שלום וביטחון ישררו בקרב תושבי ישראל והאגן הקדוש יחזור לשלווה ששררה בו.
בדבריו אל רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א אמר ראש הממשלה כי זה מאות בשנים שוררת ידידות בין העם הגרוזיני לעם היהודי. דוד מלך ישראל מהווה אצלינו אחד מהסמלים החשובים ביותר שאנו הולכים לאורו ולמזמוריו. אני מתרגש לומר כאן פרק מתפילתו בעיר דוד. בביתי יש את תמונתו וספרו.
ראש הממשלה ושר החוץ טמנו פתק בין נדבכי הכותל ונשאו תפילה. בספר המבקרים של הכותל המערבי כתב ראש הממשלה: "אני מבקש מאלוקים שלום ויציבות לתושבי ישראל, גיאורגיה והעולם כולו".

"ההתיישבות שלנו היא חוקית"
סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי העניקה לראש ממשלת גאורגיה באירוע בהשתתפות נציגי הקהילה הגיאורגית את "מסמך חוקיות ההתיישבות".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי אירחה היום (שלישי) במלון קינג דיויד בירושלים את בכירי הקהילה הגאורגית בישראל באירוע ייחודי להוקרת הקהילה עם אורח הכבוד ראש ממשלת גיאורגיה ושר החוץ הגיאורגי.

סגנית השר חוטובלי, נציגה גאה של הקהילה הגיאורגית, העניקה מתנה ייחודית לראש ממשלת גיאורגיה גיאורגי קוויריקשווילי: את ההעתק של מכתב 18 המשפחות מגיאורגיה המקורי שנכתב בשנת 1969 לשגריר ישראל באו"ם ולמועצה לזכויות האדם ובו בקשה מהאו"ם לדרוש מברית המועצות לפתוח את השערים ולאפשר להם לעלות לארץ ישראל. המכתב נכתב במקור בשפה הרוסית.

סגנית שר החוץ חוטובלי אמרה, "יש בינינו ידידות אמת לא רק מבחינה דיפלומטית אלא ידידות בין העמים ברמה האישית. לא פחות ממאה אלף תיירים מישראל ביקרו בגיאורגיה בשנה האחרונה. ישראלים אוהבים את העם הגיאורגי ואוהבים לבקר בגיאורגיה".

סגנית השר הוסיפה, "גאורגיה היא ידידת אמת שתומכת בישראל בפורומים הבינלאומיים. יש פוטנציאל כלכלי גדול ביחסים בין שתי המדינות והיקפי הסחר צריכים לגדול. ראש הממשלה הגיאורגי הזמין את ראש ממשלת ישראל לבקר בגיאורגיה יחד עם משלחת של חברות ישראליות העוסקות בחקלאות ובסייבר ואני מקווה שבשנה הבאה נוכל לארגן משלחת כלכלית אפקטיבית כזאת".

בסיום האירוע מסרה חוטובלי לראש הממשלה את מסמך חוקיות ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון ואמרה: "ההתיישבות שלנו במקומות אבות אבותינו היא חוקית" ונתנה לו מתנה בסימן שנת היובל לשחרור ירושלים עם המסר "ירושלים של שלום".

 
 

ראש ממשלת גאורגיה בביקור בישראל

ראש הממשלה מר קוריקאשווילי ביקר בכותל המערבי


חוטובלי מסרה לראש הממשלה את מסמך חוקיות ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון


חיליק בר: ברוך הבא לישראל ידידי גיאורגי קוויריקשוילי, ראש ממשלת גיאורגיה. חבר אמת של ישראל והעם היהודי.
גאה לעמוד בראש אגודת הידידות ישראל-גיאורגיה בכנסת. נמשיך לחזק את קשרי ישראל וגיאורגיה, בכל יום

שגריר גאורגיה בישראל, פאאטה קלאנדדזה ושגריר ישראל בגאורגיה, שבתאי צור
שגריר גאורגיה בישראל, פאאטה קלאנדדזה ושגריר ישראל בגאורגיה, שבתאי צור

 

 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...