זבולון מושיאשוילי  - שחקן - פרופיל אישי

זבולון מושיאשווילי (נולד ב-23 ביולי 1971) הוא שחקן, מפיק וקומיקאי ישראלי.
 
מושיאשווילי נולד בעיר כותאיסי שבגאורגיה הסובייטית (כיום גאורגיה) למשפחה יהודית. בשנת 1972, כשהיה בן תשעה חודשים, עלתה משפחתו לארץ והם מתגוררים בנצרת עילית. היה ילד שקט וביישן, מכיוון שבביתו המשפחה דיברה רק בשפה הגאורגית. על ילדותו סיפר: "בגיל 16 הגעתי לראשונה לחוג דרמה במתנ"ס המקומי. היה לי קשה, אבל ידעתי שזה עשוי לפתור את בעיית הביישנות שלי...הפעם הראשונה שאזרתי אומץ לעלות על במה הייתה במסיבת הסיום בכיתה י"ב. כשהשתחררתי מהצבא החלטתי להיבחן לסטודיו של יורם".
 
למד במקיף אורט שרת שבנצרת עילית. את שירותו הצבאי עשה בנח"ל מוצנח וגר ביישובים כנרת, ייט"ב ונווה אור. לאחר מכן למד בבית הספר למשחק של יורם לוינשטיין.
 
בתחילת 2007 טען מושיאשווילי שאורי גלר גנב ממנו את הפורמט לתוכנית "אורי גלר מחפש את היורש". מושיאשווילי טען שהוא זה שיזם והגה את הרעיון, קיים פגישות והתכתבויות רבות בנושא, ואף חבר אל "מעיין הפקות" שהחלה בתהליכים להפקת התוכנית. מושיאשווילי דרש 750 אלף דולר כפיצוי, אך בסופו של דבר הפרשה לא הגיעה לבית משפט. על כך סיפר מושיאשווילי: "אני מאמין בצדקתי, אבל יש לי הרבה לבטים כי אני לא רוצה להאשים יהודי סתם, לא רוצה להוציא לשון הרע על יהודי. אני אוהב את הבנאדם שבגלר, את הניצוץ האלוקי שבו. אז אני קורא לזה בלבול מצדו של גלר, ומקווה שיום אחד נשתה קפה ונרים כוסית".
 
בשנת 2011 היה חבר בוועד המנהל של שח"ם - ארגון השחקנים בישראל.
קריירה בטלוויזיה ובקולנוע
 
עם סיום לימודיו החל לשחק בסרטים קצרים. הסרט הקצר הראשון בו שיחק הוא הסרט "החברה של קורבי" של אבי מוסל, לפי סיפור של אתגר קרת. על כך סיפר בראיון: "קרה לי משהו מיוחד בשבוע הראשון שהגעתי לתל אביב, עוד לפני הלימודים...היה לי אז שיער ארוך וראיתי בסינמטק מישהו עם שיער ארוך, ניגשנו אחד לשני...אמרתי לו שאני רוצה ללמוד משחק והוא אמר לי שהוא רוצה אותי לסרט גמר שלו "הוא למד ב"סם שפיגל". אלא שאז הוא גם ביקש ממני שאסתפר בשביל התפקיד. אמרתי לו שאין סיכוי, והוא אמר לי: "אם אתה מסתפר אז גם אני", הסכמתי והלכנו יחד להסתפר".‏ הסרט זכה בפסטיבל הסרטים ביפן במקום ראשון, ובפרס וולג'ין בפסטיבל ירושלים.
 
הסרט השני בו שיחק הוא "המנהל" של שרון הולצמן. הסרט זכה בפרס במקסיקו.
 
ב-1997 ליהק ושיחק בסרט הקצר "עם חוקים" של דובר קוסאשווילי; גילם את משה קדברה בסרט "עפולה אקספרס" שכתב עמית ליאור וביימה ג'ולי שלז, וגילם את ניר בסרט "הממלכה הקסומה של הוגו" שיצר בני רדום.
 
הופעתו הטלוויזיונית המשמעותית, איתה הוא מזוהה מאז, הייתה בין השנים 1997 - 2004 כאשר שיחק בקומדיית מצבים הישראלית "שמש", ששודרה בערוץ 2 על ידי הזכיינית קשת והופקה על ידי טדי הפקות. בסדרה הוא גילם את שַׂשִׂי שווילי, טבח שמתנהג כמו ילד בעקבות היפנוט שחווה בעברו. על ההשפעה של הערצת הרחוב בתקופה זו סיפר: ""ארבעה-חמישה חודשים בשנה הטלפון שלי היה סגור...מסתם בן אדם ברחוב פתאום קוראים לך עשרה אנשים בדקה, וזה עוד אלה שהיה להם אומץ".‏
 
בשנת 2001 שיחק בסרט "חמש דקות בהליכה" בבימויו של איתי לב. ב-2003 גילם אורח בחתונה בסרטו של דובר קוסאשווילי "מתנה משמיים". ב-2005 שימש כמפיק שותף בסרט "ימים קפואים" של הבמאי דני לרנר. ב-2008 גילם את ארקדי בסרט "מפטיר" של דויד דזאנאשוילי. באותה שנה שיחק לצד אבי ביטר ואורית פוקס בפרסומת של החטיף "קליק". ב-2009 שיחק בסרטו של חיים בוזגלו "סרק סרק". ב-2010 גילם רוצח שכיר בסרטו של חיים בוזגלו "כבוד".
 
ב-2012 שיחק בסדרת הטלוויזיה "קטמנדו" ובסרטו של עודד דוידוף "הדילרים". בין השנים 2009 - 2013 שיחק לצד ניר רון בסדרת הטלוויזיה "קופיקו". ב-2013 גילם את זבולון בעונה השנייה של הסדרה "חסמבה דור 3".
 
קריירה בתיאטרון
אחרי הסדרה "שמש" הופיע רבות בתיאטרון ושיחק בהצגות ילדים.
בין השנים 1995 - 1996 שיחק בהצגה "חלק אינטגרלי" שכתבו גיל קופטש ושלומי מוסקוביץ וביימה דדי ברון. הצגה זו הופקה במסגרת הסטודיו של יורם לווינשטיין והמשיכה לרוץ כהפקה פרטית.
 
בתיאטרון הקאמרי ב-2010 גילם את גרישה בקומדיה "חורף מתחת לשולחן" מאת המחזאי הצרפתי רולאן טופור בבימוי אלינור אגם בן דוד.
קריירה מוזיקלית
 
ב-2002 הוציא את הסינגל "צעד קדימה" - דואט לצד הזמרת שמרית יפרח. את השיר כתב והלחין מיכאל ועקנין.
 
ב-2007 הוציא סינגל בשם "תמנה אותי", במסגרת ההרכב "זוריקופ". על סינגל זה אמר: "האמת היא שמההתחלה הייתה לי התלבטות עם השיר. הרגשתי שאני חייב לעשות אותו, אחרי שנפגעתי מכל מיני עניינים, אבל דווקא כשסיימתי את ההקלטות - לא בא לי לשווק את הסינגל, כי הייתה בו יותר מדי ביקורת. נכון שזו ביקורת חברתית עניינית, אבל חכמי ישראל אומרים שיש להבליט דווקא את הצד הטוב בעם ישראל".
 
ההתקרבות ליהדות
ב-1995 החל ללמוד תורה וקבלה. ב-2005 החל לשמור שבת, ללכת עם כיפה בשבתות ולגדל זקן. מקורב לחסידות חב"ד.
 
 מקור אתר ויקיפדיה 
 

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...