טיול לגאורגיה (גרוזיה) - המסע אל גאורגיה (גרוזיה), הוא מפגש מרתק של נופים קסומים ואנשים צבעוניים, של תרבות עתיקה והסטוריה עשירה...
 
משך הטיול 8 ימים 7 לילות
יום 1: ת“א - טביליסי :
יום 2: טביליסי - קאחתי - סיגנרי (Sighnaghi) - חבל היין:
יום 3: בדרך הצבאית לעבר הקווקז הגבוה:
יום 4: טביליסי - גורי - אופליסציחה - קוטאיסי:
יום 5: כותאיסי - זוגדידי - מסטיה סוונטי:
יום 6: חבל סוונטי:
יום 7: מסטיה - כותאיסי:
יום 8: קוטאיסי - מצחטה - ג'וורי – טביליסי וחזרה לארץ:
יום 1: ת“א - טביליסי :
טיסה משדה התעופה בן גוריון על פי השעה הנקובה בכרטיס. יש להגיע לשדה התעופה כ- 3 שעות לפני השעה הנקובה בכרטיס הטיסה.
בשדה התעופה בטביליסי נפגש ביציאה מאולם איסוף המזוודות, ליד בנק אוף גאורגיה (קאונטר בצבע כתום להחלפת כסף), הממוקם באולם מקבלי הפנים בשטח המקורה.
העברה למלון בטביליסי.
 
 
יום 2: טביליסי - קאחתי - סיגנרי - חבל היין:
הבוקר נצא לטייל בחבל היין "קאחתי" הממוקם באזור המזרחי של גאורגיה ועתיר בגפנים ויקבים. ניסע בדרכי עפר דרך כפרים שתושביהם חיים כמו לפני מאות שנים. נבקר באחד מבתי הכפר לחוות חוויה אותנטית זו.
לדעת הגאורגים, גאורגיה היא ארץ המוצא של היין.
קיים מחקר ארכיאולוגי המציג עדויות לקיומה של תרבות יין בגאורגיה לפני כ- 7000 שנה. רבים מאמינים כי המילה האנגלית “wine“ נגזרת מן המילה הגאורגית “gvino“. היין ממלא תפקיד מרכזי בטקס הכנסת האורחים הגאורגי ומשמש כסמל לידידות.
נבקר בעיירה ציורית יפה ששמה "סיגנארי", אשר שוחזרה לאחרונה וידועה כ-"מלכת היופי" של העיירות בגאורגיה. עיירה זו הממוקמת על פסגת גבעת "קאחתי" מסוגרת בחומות המגן הארוכות הסובבות אותה. החומות נבנו בימיו של המלך ארקלה השני, במחצית השנייה של המאה ה-18. לאורך החומה ממוקמים 26 מגדלים הנקראים על שמם של כל אחד מכפרי הסביבה. המקום שימש בעבר כמקום מפלט. מהעיר נצפה לעבר נופיהם נהדרים של עמק "אלאזאני" והרי הקווקז הגבוהים.
לינה בטביליסי או בסיגנרי.
 
 
יום 3: בדרך הצבאית לעבר הקווקז הגבוה:
הבוקר ניסע לכיוון "קאזבגי" דרך נופים הרריים מדהימים. נצפה לעבר הרים המתנשאים לגובה של כ-5000 מטר. ניסע לאגם "זינוואלי" אשר מימיו מוזרמים לתחנת כוח המייצרת את חלק הארי מתצרוכת החשמל של טיבליסי רבתי.
נמשיך בנסיעה למבצר "אנאנורי" אשר שימש מקום התבצרותם של ראשי השבטים הארגאווים בעבר. נחצה את הגבול הגיאוגרפי בין אירופה לאסיה ונמשיך לקווקז הגבוה.
נבקר במונומנט האחווה שהוקם על ידי הרוסים לציון 200 שנות ידידות בין המדינות.
נמשיך בנסיעה באזורים הרריים מרהיבים ונצפה אל הר הגעש הכבוי "קאזבגי", ההר השני בגובהו בגאורגיה המתנשא לגובה של 5047 מ‘. ההר מכונה על ידי המקומיים “הקרחון“, שכן פסגתו מושלגת במהלך כל ימות השנה ונופו הוא מן המרהיבים בקווקז.
נבקר בכנסיית השילוש הקדוש ממנה נשקף הר קאזבגי המרהיב.
לינה בטביליסי או בקווקז
 
 
יום 4: טביליסי - גורי - אופליסציחה - כותאיסי:
הבוקר נצא לביקור בגורי, עיר הולדתו של סטאלין, שליטה לשעבר של ברית המועצות. מוזר כיצד העריץ זוכה להערכה רבה עד עצם היום הזה על ידי בני עירו. נטייל סביב המוזיאון שניבנה עבורו ונתארח במשרדו ובקרון הרכבת ששימש אותו במשך שנים לכל נסיעותיו, מכיוון שלסטאלין היה פחד מטיסות.
נמשיך לביקור בסלע אופליסציחה בה נראה עיר שלמה חצובה בסלע, הכוללת שבילים, רחובות, בתי תפילה, בית מאפה ואפילו בית סוהר.
מדהים לראות את הסדר המופתי בו נוהלו הדברים באלף הראשון לספירה. משם נסע לקוטאיסי, העיר השנייה בגודלה בגאורגיה, שהיא אחת הערים היפות והעתיקות במדינה. העיר ששוכנת במערב גאורגיה, על גדות נהר Rioni, שימשה כבירת האזור מספר פעמים במשך ההיסטוריה וקיימים בה אתרים ארכיאולוגיים רבים.
לינה בקוטאיסי.
 
יום 5: קוטאיסי - זוגדידי - מסטיה סוונטי:
הבוקר נצא בדרך היפה שלאורך מישור החוף לכיוון זוגדידי ומשם נמשיך לטפס לכיוון מסטיה סוונטי - הלא הוא הקווקז הגבוה.
הדרך מדהימה ביופייה והנופים הנשקפים ממנה הם מהיפים והמיוחדים בעולם. בערב נגיע למסטיה, המרכז האדמיניסטרטיבי של אזור רמת סוונטי הדרמטי. עיירה קטנה זו ניצבת כמונומנט רב רושם של התכנון הארכיטקטוני הגיאורגי.
המגדלים הסוונטיים של מסטיה מתנוססים כיער סלעים תחת הריה הגבוהים ביותר של גיאורגיה.
לינה במסטיה.
 
 
יום 6: חבל סוונטי:
הבוקר נמשיך בטיול בחבל סוונטי המדהים. החבל נמצא בצפון מערב גאורגיה והנוף השולט בחבל הוא פסגותיהם של הרי הקווקז, ביניהם הר שחארה הגבוה ביותר בגאורגיה, המתנשא לגובה 5,201 מטרים. חבל ארץ הררי, פראי ומבודד זה הוא לבטח אחד האזורים היפים בגאורגיה ומהמקומות היפים בעולם. איזור סוונטי לא עבר דיכוי של כובשים ותושביו שמרו על שפתם ומסורתם העתיקה.
נסייר באזור ובערב נשוב ללינה במלון
 
 
יום 7: מסטיה - קוטאיסי:
הבוקר ניפרד מסוונטי ונרד בדרך המרהיבה לעבר קוטאיסי.
נעבור בין הרים וכפרים ציוריים כשברקע נראה את הפסגות המושלגות.
הנסיעה בחזרה מציגה נופים ייחודים ומיוחדים אשר קשה למצוא רבים כמותם בעולם.
ככל שיותיר הזמן נצא לסיור בשוק בקוטאיסי.
לינה קוטאיסי.
 
 
 
יום 8: קוטאיסי - מצחטה - ג'וורי – טביליסי וחזרה לארץ:
הבוקר נצא לכיוון מצחטה, אחת הערים המעניינות במדינה והמקום הטוב ביותר ללמוד על ההיסטוריה הגאורגיאנית. העיר שימשה כבירתה של גאורגיה בין המאה ה-3 לפנה“ס ועד המאה ה-5 לספירה ובה קיבלה גאורגיה על עצמה את הנצרות.
מצחטה היא מקום מצוין לראות דוגמאות לאדריכלות גאורגיאנית מוקדמת וזו נמצאת באתרים המרכזיים של העיר. מצחטה נמצאת במרחק של כחצי שעה נסיעה מעיר הבירה ומהווה את המרכז הדתי של גאורגיה. העיר יושבת על מפגש הנהרות מטקווארי וארגווי.
משם ניסע לכיוון מנזר ג‘וורי, אחד המנזרים היפים והחשובים בגאורגיה.
נחזור לטביליסי ונצא חזרה לישראל מלאי חוויות מאחת המדינות היפות בעולם, מהכנסת האורחים הגאורגיאנית המיוחדת ומהמטבח המשובח שלה.
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...