איברי תמר-באופרה פאוסט מאת שארל גונו 

תמר איברי, סופרן, נולדה בגאורגיה. הרפרטואר שלה כול לאת אמליה בסימון בוקנגרה, דזדמונה באותלו, לוקרציה קונטריני בשני בני פוסקרי, לאונורה בטרובדור, אליזבת בדון קרלו (ורדי), מימי בלה בוהם, התפקיד הראשי בטוסקה ובנזירה אנג'ליקה, ליו בטורנדוט (פוצ'יני), פיורדיליג'י בכך עושות כולן, דונה אנה בדון ג'ובני, ויטליה ברחמיו של טיטוס (מוצרט), נדה בפליאצ'י (לאונקוולו), טטיאנה ביבגני אונייגין (צ'ייקובסקי) ועוד תפקידים רבים. 

היא מופיעה בקביעות במטרופוליטן אופרה בניו יורק, לה סקאלה במילנו, הארנה בוורונה, האופרה המלכותית קובנט גרדן בלונדון, האופרה הממלכתית של וינה ובבתי האופרה של ברלין, פריס, טוקיו, ציריך, מינכן, קופנהגן, טולוז ועוד רבים אחרים. 

הפעם (מרץ 2017) תמר בהופעתה הראשונה באופרה הישראלית בתפקיד מרגריט, באופרה "פאוסט" מאת שארל גונו.
 
ההפקה הזו ל"פאוסט" של גונו תיזכר כאחת ההפקות המרשימות שעלו באופרה הישראלית בשנים האחרונות. זמרים טובים בתפקידים הראשיים, במה יפה, ניצוח אנרגטי- בהחלט היה אמש ממה ליהנות

המנצח דן אטינגר והבמאי סטפנו פודה מעניקים פרשנות חדשנית למחזה האלמותי של גתה. האופרה "פאוסט"- על פי המחזה האלמותי של גתה למוזיקה של המלחין הצרפתי שארל גונו מגיעה לבמת האופרה הישראלית - בהפקה חדשה בניצוחו של דן אטינגר, מחשובי המנצחים הישראלים בעולם היום, ובבימויו של הבמאי, כוריאוגרף והמעצב האיטלקי הנודע סטפנו פודה.
עוד משתתפים בהפקה מקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של איתן שמייסר, תזמורת האופרה - התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון וצוות סולנים מגוון מהארץ ומחו"ל.

העלילה
פאוסט, הוא זקן מלומד שהקדיש את כל חייו לעולם הדעת. הוא מבכה על כך שכילה את ימיו בלימודים ולא חווה את הנאות החיים השמורות לשנות הנעורים. מפיסטופלס (השטן) מציע לו פתרון ומבטיח לו שיהפוך אותו שוב לעלם צעיר בתמורה לנשמתו ומשדך בינו ובין מרגריט, שמסלול חייה משתנה בעקבות המפגש הגורלי. מנערה נאיבית וטובת לב היא הופכת לאם עזובה, מנודה חברתית שנאלצת לרצוח את בנה ומסיימת את חייה בבית הכלא לאחר שאבדה עליה דעתה. פאוסט אמנם זוכה ל"חנינה" בסוף האופרה ומורשה לעלות לגן עדן, אבל תחושות האשם והאבדן שלו הן העונש הקשה, הכואב והאמיתי ביותר. 
 
17-3-2017

17-3-2017

17-3-2017

17-3-2017

17-3-2017

17-3-2017

17-3-2017

17-3-2017


 
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...