תערוכת יחד של אמן גאורגי זורב מרטיאשווילי

ראשי >פנאי בידור אירועים>תערוכת יחד של אמן גאורגי זורב מרטיאשווילי
תערוכה, חלומות על הארץ המובטחת 
Zurab Martiashviliלראשונה בישראל-תערוכת יחד של אמן גאורגי זורב מרטיאשווילי (Zurab Martiashvili)

אנחנו גאים להציג תערוכת יחד של האמן אשר תתקיים בגלרית "תירוש" בין 15.01. ל – 02.02.2017. 
גלריה "תירוש": כיכר דה-שליט, רח חבצלת השרון 36, הרצליה פיתוח. 09-9950518.
שעות פתיחה: א'-ה' – 10.00 – 18.00,
שישי – 10.00 – 14.00.

“ציוריו הפנטסטיים של זורב מרטיאסשווילי, צייר גאורגי וירטואוז של פורטרטים רבי הבעה, משלבים בתוכם אהבת אדם וערגה לסיפרי המסורת היהודית. הומור רב ניבט מפניהן של שלל הדמויות הקלאסיות, שהאמן מצייר בנאיביות מיומנת, הומור היוצר מבטי אמפאטיה וחיוביות הכובשים את לבו של הצופה בהן”.

תערוכת יחד של אמן גאורגיאני זורב מרטיאשווילי חלומות על הארץ המובטחת"  תיפתח ב – 15 לינואר 2017 בגלריה "תירוש" שבהרצליה פיתוח.
עד לאחרונה, שמו אינו מוכר לציבור הרחב בישראל, אך זכה בהכרה במולדתו, במדינות חבר העמים ואך בחו''ל.

זורב מרטיאשווילי נולד כבן למשפחת האמן הדגול וקטנג מרטיאשווילי בשנת 1982 בטיביליסי בגאורגיה. הוא למד בבית הספר גיאו-ארט ואחר כך סיים את האקדמיה לאמנות גבוהה בטיביליסי. משנת 2005 הוא מציג באופן מקצועי תערוכות בגיאורגיה וברחבי העולם. יצירותיו מפארות אוספים בניו יורק, לונדון, הולנד, גרמניה, רוסיה, פולין,  ישראל, צרפת ואוקראינה.

בשנת 1995 זכה זורב מרטיאשווילי בפרס מיוחד של ארגון "גרין פיס" בתערוכת "הצל את הטבע". בסוף שנות ה-90 המשיך להציג תערוכות יחיד בטיביליסי ב"גלריה הכחולה" ובטיומן. בראשית שנות האלפיים הציג בגירונה בספרד, ביריד "יורו אסיה" בקייב ובחלל "קנבס לבן" בסינגפור. תערוכותיו האחרונות נערכו ב"תיאטרון רוסטבלי" בטיביליסי ובתערוכ ת "נפלאות הצבע" בז'נבה בשוויץ.

מספר עבודות  של האמן נמכרו בהצלחה רבה בבית מכירות תירוש בשנה שעברה.

"זורב מרטיאשווילי מייצג נאמנה את מסורת הציור הגאורגי, שהוא חלק מהאמנות המקומית המבוססת על סיפורי פולקלור עממי. הסגנון הנאיבי מחובר למאגר זכרונות הילדות של האמן. את האמנות הנאיבית מקובל לאפיין בסצנות אידיאליות מחיי היומיום, עלילות המאדירות את התמימות ומשלבות בה קווים פשוטים וצבעים מרהיבים מלאי חיוניות. ציורים אלה הנם פיגורטיביים ביסודם וניתנים להבנה ללא מאמץ. זורב מרטיאשווילי מפליא לעשות שימוש בז'אנר זה ולהעלות את ציורו לרמה איכותית גבוהה ואמפאטית לעיניו של הצופה בו".

אנחנו גאים להציג תערוכת יחד של האמן אשר תתקיים בגלריה "תירוש"
בין 15.01. ל – 02.02.2017.
גלריה "תירוש": כיכר דה-שליט" רח חבצלת השרון 36, הרצליה פיתוח. 09-9950518.
שעות פתיחה: א'-ה' – 10.00 – 18.00, שישי – 10.00 – 14.00.

אירוע בפייסבוק : לחץ כאן 
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...