טיול משפחתי בגאורגיה
 
הקדמה-סיפור קצר
במהלך הטיול, בכפר אושגולי (Ushguli) שבסוונטי פגשתי איש נחמד מקומי בן 95. במאוד שמח לשמוע שאני מישראל, סיפר סיפורים מעניינים ובסוף אמר למה הוא אוהב את עם היהודי. אמר כך: זה אחד עמים שבמהלך שנים רבות לא דרשו בעלות על האדמות וגם לא ניסו לשנות אותנו.

מסע אל חבל ארץ הממוקם בין אסיה לאירופה שהיה צומת דרכים חשוב לצבאות ולסוחרים. הטיול הוא חגיגה של נופים מרהיבים , פסגות הרים מושלגות, עמקים מוריקים, אגמים, ערים עתיקות, אוירה חמה ומכניסת אורחים, ומטבח מקומי משובח. זהו המקום שתושביו מאמינים כי היא חלקת האלוהים הקטנה המכונה 'גן עדן'. כמדינה שחיברה במשך שנים בין כסף, משי, תבלינים, דרכה עברו סוחרים מכאן ולשם, זכתה גאורגיה להחרט בתרבות האנושית כצומת מרכזי בין אירופה ואסיה.
 
מעט מאוד מדינות בעולם מציעות שילוב קסום כזה של היסטוריה מרתקת, תרבויות מגוונות ונופים. משלג מדרונות ההרים לאוצרות טבע ואבני יקרות, יין המרנין את החך, כפרים רחוקים ויערות בראשיתיים. גאורגיה הינה אומנם מדינה קטנה , גודלה כגודל שוייץ . בגאורגיה נמצאים ההרים הגבוהים ביותר באירופה, תרבות יין עתיקה, נופים מדהימים ופלאי ארכיטקטורה. אלו ועוד הופכים את גאורגיה לאטרקציה של ממש . 
 
גאורגיה מציעה למבקרים בה מגוון נופים , היסטוריה עשירה , תרבות מפותחת , ארכיאולוגיה עשירה, פולקלור , אמנות ואת קבלת הפנים הגאורגית המוכרת בעולם כולו.
הטיול הפגיש אותנו עם נפלאותיה של המדינה היפה ביותר בעולם...
 
מסלול שעשינו במהלך הטיול בגאורגיה
תל-אביב - טביליסי - הגעה בלילה  - לינה במלון Citrus Hotel רח' 9 לאפריל – 995322550300
 
יום 1 – טביליסי – Zedazeni - גורי - אופליסציחה - בורג'ומי – כותאיסי
Tbilisi - Zedazeni Mountain - Borjomi - Sataplia - Kutaisi
נתחיל את היום בארוחת בוקר טעימה ולאחריה ניסע להר זדאזני (Zedazeni). משם ניסע לגורי (Gori) ונבקר במערות של אופיסציחה (Uplistsikhe). ניסע לפארק הלאומי של בורג׳ומי (Borjomi) שם נעלה ברכבל לתצפית על העיר ונשתה את המים המינרליים המפורסמים שלה. לאחר מכן, ניסע לכותאיסי (Kutaisi), העיר השנייה בגודלה בגאורגיה. שם נבקר בשמורת הטבע סטפליה (Sataplia) הירוקה. שם נראה צמחייה נדירה, מערות רבות ועקבות אותנטיים של דינוזאורים מהתקופה הפרה-היסטורית (סטפליה). נבקר במרכז הרוחני גלאטי (Gelati) אשר בו נמצא קברו של המנהיג הגדול של העם הגאורגי- דוד הבנאי. נטייל ברובע העתיק של העיר ונצא לסיור לילי בעיר. לינה וארוחת ערב במלון בכותאיסי
- הוטל ‏‎Hotel Gora - Debi Ishkhnelebi 22, Kutaisi - 995551929092 
 
יום 2 - כותאיסי - פרומתאוס - קניון מרטוולי -Jvari - אגם אינגורי – מסטיה
Kutaisi – Prometheus - Martvili kanion – Inguri Lake - Jvari - Mestia
אחרי ארוחת בוקר במלון נצא לבקר בבית הכנסת העתיק של העיר ובשוק העירוני. ניסע למערת פרומתאוס(Prometheus), נמשיך את המסע לאזור הקווקז הגבוה, לחבל סוונטי (Svaneti). בדרך לסוונטי אפשר לעצור במפלים של מרטבילי (Martvili canyon) ולשוט בתוך הקניון עם קיאקים. בדרך לסוונטי נראה את אגם אנגורי (Inguri lake), מפלים, ואת נופיה המרהיבים של גאורגיה - פסגות מושלגות, יערות אינסופיים, נהרות ומפלי מים. לאחר הפסקה, נמשיך לטפס על הרי הקווקז הגבוה ונגיע לעיירה מסטיה (Mestia), אשר במבואות הר אושבה Ushba), 4700 מ' ). שם נתאכסן בצימר כפרי ומקסים ולאחר ארוחת הערב במלון נסייר במרכז התיירותי של העיירה. לינה וארוחת ערב במסטיה (Mestia) במלון Hotel Chubu - Erekle Parjiani Street 17, Mestia – 995599800027
 
יום 3 - מסטיה - הר טטנוד (Tetnuldi) -הר אדישי - כפר איפרי - כפר אושגולי – מסטיה
Mestia - Adishi Mountain - Tetnuldi - Ipari- Ushguli - Mestia
אחרי ארוחת בוקר במלון ניסע להר אדישי Adishi Mountain), 3000 ), נרד לכפר איפרי (Ipari), ונעלה שוב לכפר אושגולי (Ushgili) אשר קיים מאז המאה ה-12 ונחשב לאזור המגורים הגבוה ביותר באירופה. נטייל בכפר כשעה ונראה את המגדלים העתיקים הידועים שבו. לאחר הטיול בכפר נחזור למסטיה.
לינה וארוחת ערב במלון Hotel Chubu - Erekle Parjiani Street 17, Mestia - 995599800027
 
יום 4 - מסטיה - הר זורולדי - Heshkili - קניון אוקאצה – כותאיסי
Mestia - Zuruldi Mountain - Heshkili - Okatse canion - Kutaisi
אחרי ארוחת בוקר במלון וטיול מרענן נפרד מקווקז הגבוה וסוונטיה מופלא ניסע להר זורולדי (Zuruldi Mountain 2500 מ'), ממנו נשקפים הנופים המקסימים של הרי הקווקז.
בדרך נעשה טיול בשמורת הטבע אוקאצה (Okatse canion), אתר חדש שנפתח לתיירים השנה. נעשה טיול רגלי על הגשר התלוי, נהנה מנופים מדהימים, מים, מפלים ויערות ירוקים. בערב נגיע לעיר כותאיסי, נעשה סיור ערב בעיר, ארוחת ערב ולינה במלון בכוטאיסי
הוטל ‏‎Hotel Gora - Debi Ishkhnelebi 22, Kutaisi - 995551929092
 
יום 5 - כותאיסי - אגם ז׳ינבלי - כפר אננורי - גודאורי – קזבגי
Kutaisi - Lake Zhinvali - Ananuri – Gudauri - Kazbegi
אחרי ארוחת בוקר במלון בדרך הצבאית נתחיל לעלות לקווקז הגבוה לכיוון כפר קזבגי. בדרך נעצור ונטייל ליד אגם ז׳ינבלי (Zhinvali), נבקר באתר העתיקות של מאה ה-16 אננורי. נראה תופעת טבע מרשימה ביותר- התמזגות הנהרות ארגווי לבן וארגווי שחור. בדרך נטעם מהמים המינרליים הזורמים על סלעים צבעוניים. נעצור ליד מונומנט שנבנה לסמל האחווה בין עם הרוסי ועם הגאורגי. נגיע לגודאורי (Gudauri). נעצור ליד האנדרטה של גודאורי (אנדרטת אחוות העמים). לאחר מכן נרד לקזבגי (Kazbegi), שם נכיר את המטבח הגאורגי האותנטי.
לינה במלון - Rooms Hotel Kazbegi
 
יום 6 - קאזבגי - כנסיית גרגטיס סמבה - מפלי גוולטי - עמק סנו - כפר ג׳וטה - מצחטה - כנסיית סווטיסצחובלי - כנסית ג'ווארי - מצחתה – טביליסי
Gudauri - Kazbegi - Gergeti Sameba - Gveleti Waterfall-Darial Gorge- Vladikavkaz –
Sno valley-Jutta Village-Jvari Monastery-Mtscheta-Tbilisi
אחרי ארוחת בוקר נצא לטיול בקזבגי (Kazbegi) ונעלה לכנסיית גרגטי סמבה (Gergeti Sameba) אשר ניצבת על הר גרגטי (2500 מ'). מהאזור הזה רואים את כל הכפרים של קזבגי (Kazbeg) ואת הר קזבגי עצמו. ניסע למפלי גוולטי (Gveleti Waterfall) ודרך מעבר דריאלי (Darial Gorge) עד גבול ולדיקווקז (Vladikavkaz). משם ניסע לעמק סנו (Sno), נבקר בכפר ג׳וטה (Jutta Village) ונרד לעיר העתיקה מצחתה (Mtskheta). במצחתה נבקר בכנסיית סווטיצחובלי (Svetitskhoveli Cathedral) ובכנסיית ג׳ווארי (Jvari Monastery), מתקופת ימי הביניים, הכנסייה אליה, על פי המסורת הגאורגית, הביאה נינו הקדושה את הצלב במקורי והציבה אותו על גבעה מול ארמון המלך. הכנסייה משמשת כתצפית אל עבר העיר מצחטה היושבת על מפגש של שני נהרות מטקבארי וארגווי. אחרי הצהריים נגיע לטביליסי. לינה טביליסי
- במלון Citrus Hotel רח' 9 לאפריל – 995322550300
 
יום 7 - טביליסי - יום טיול
אחרי ארוחת בוקר נטייל בטביליסי ונבקר במגוון האתרים בעיר:
העיר העתיקה, בית כנסת, המוזיאון היהודי (Anton Katalikosi st) , שוק הפשפשים, שוק ווגזלי (Vagazali) וקתדרלת סיוני (Sioni Cathedral). נעלה עם רכבל להר נריקלה (Narikala). לאחר מכן ניסע לשדה התעופה.
 
 
 
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...