הכירו את סיגלית מקר מהמעבדה של פרופ' עידית תשובה
  
סיגלית בחרה להגיעה אלינו כי, ואנחנו מצטטים: "גבעת רם הוא הקמפוס הכי יפה בארץ! רציתי להעביר את השנים הקרובות בדיוק במקום כזה עם דשא, פרחים ופרפרים סביבי."
 
"בחרתי בכימיה כתואר ראשון", מספרת סיגלית, "כי זה מקצוע שמשמש כיסודות להרבה תחומי מחקר אחרים ואהבתי את הרעיון שהכימיה משמשת כאבני בניין לכל מערכת מורכבת שאנחנו מכירים."
 
ואיפה את עומדת עכשיו?
"נשארתי במכון לעוד שני תארים מתקדמים תחת הנחייתה של פרופ' עידית תשובה, בה אני רואה מודל לחיקוי, וכעת אני מסכמת כמעט 10 שנים במכון ולקראת סיום הדוקטורט שלי. 
אז כפי שכתבתי, זו היתה בחירה קלה."
אנחנו מאוד שמחים לשמוע!
 
ספרי לנו קצת על המחקר שלך...
"המחקר שלי הוא בכימיה ביו-איאורגנית. כימיה ביו-איאורגנית חוקרת מתכות במערכות ביולוגיות כגון חלבונים בהם מתכות משמשות כאתר הפעיל או תרופות המבוססות על מתכות. במעבדתנו אנו מפתחים תרכובות בעלות פעילות אנטי-סרטנית המבוססות על המתכת טיטניום שהינה ידידותית לגוף אך תרכובותיה לרוב סובלות מחוסר יציבות מימית ולכן לא מיושמות כתרופות. במחקרי אני מפתחת תרכובות טיטניום שיציבות במיוחד בסביבה מימית ואינן עוברות תהליכי פירוק במים או בסרום של הדם. תרכובות אלו מראות פעילות כנגד מגוון רחב של תאי סרטן ורעילות נמוכה בעכברים והן בעלות פוטנציאל גבוה כתרופה כימותרפית יעילה ובטוחה."
נשמע מדהים.
 
מה את חולמת לגלות?
"מנגנון הפעולה של תרכובות הטיטניום איתן אנחנו עובדים אינו ידוע. הייתי מאוד שמחה לגלות מהו מנגנון הפעולה של התרכובות הנ"ל ומהי המטרה הביולוגית של התרכובות בסביבה התאית וכעת אנו פועלים כדי לדלות רמזים נוספים על מנגנון הפעולה המסתורי.."
 
תודה רבה לסיגלית על השיתוף במחקר המעניין שלך ועל המילים החמות. מאחלים לך המון בהצלחה בהמשך הדרך 
 
כבונוס, אנחנו מצרפים מאמר חם חם חם של סיגלית שנבחר לתמונת שער בעיתון Chemistry - A European Journal!
 
המאמר מספר על תרכובת טיטניום המשמשת כקומפלקס אנטי-סרטני!  המאמר ... 
 
קריאה נעימה
 
מקור הכתבה בעמוד כימיה האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem 
 
 
 
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...