איליה מצקפלישוילי - פרופיל אישי
הקדמה:
רציתי מאוד שבאתר יהיה כתבה על איליה מצקפלישוילי, פניתי לגב' לאה ספיר בשאלה: " האם יש משהו באזור הצפון שיכול להיפגש עם מר' איליה לראיין אותו ולקבל נתונים ביוגרפיים." 
גב' לאה בלי היסוס נרתמה לבצע את "המשימה". תוך זמן קצר יצרה קשר עם מר' איליה עשתה תחקיר מקצועי  וכתבה כתבה איכותית.
מערכת האתר מודה לגב' לאה ספיר על כתיבת הכתבה מקצועית
 
יש בינינו אנשים שתרמו רבות לחינוך לתרבות ואומנות וביניהם יש אדם אחד שצריך לזכור אותו ובהמון אהבה תמיד.... אדם שהביא לעם ישראל וגם לעם הגאורגי המון אור והמון כבוד...שמו של האדם הזה מר איליה בן יוסף מצקפלישוילי.
 
כנערה צעירה זכור לי חצר השכנים בסוחומי עיר הבירה של אבחזיה ...שם התאספנו כדי לצפות בהופעתו של מר איליה מצקפלישוילי שכנינו בטלוויזיה...כמה גאווה הייתה בליבנו בהביטנו על המסך כשהוא הנעים בקולו הערב והמיוחד צופים רבים....
 
מר איליה נולד בשנת 1947 בעיר סוכומי במשפחת פועלים, אביו ז"ל היה אדם דתי ועובד ציבורי.
מר איליה סיים בית ספר תיכון בשנת 1962 בשפה הרוסית, שם למד 8 שנים בלבד. לאחר מכן המשיך ללמוד בבית ספר למוסיקה ע"ש ארקישוילי.
 
בחלוף 6 חודשים ללימודיו מיד הועבר לקורס שני ולאחר סיום בית הספר המוזיקלי הוא גויס לצבא הרוסי, ברגע שגילו את נתוניו המוסיקליים הוחלט לגייסו ביחידה של שירה וריקוד של מחוז הצבאי של הקווקז כסולן. בזמן שירותו בצבא הוא גם סיים את הבית ספר וגם קיבל תעודת בגרות.
 
לאחר שנה לשירותו בצבא הוא התקבל בקונסרבטוריון של טביליסי בכיתה של פרופסור גוגיצ'אישולי שם הוא למד במשך שנה.
 
בתום שירותו הצבאי החליט לסיים את החינוך המוסיקלי וכך הוא המשיך לימודיו בקורס השלישי שוב בבית ספר מוסיקלי בטביליסי ואת לימודיו בבית הספר סיים בהצטיינות.
 
בשנת 1970 הוא התמודד בתחרות אביב 70 וכך הוא הפך לזוכה בתחרות הזה. זאת הייתה תחרות של זמרי פופ ווקאלי האוטונומית הרפובליקה של אבחזיה. לאחר מכן בטביליסי השתתף בקונצרט של שירי נוער רפובליקני וגם שם מר איליה קטף מקום ראשון והוכרז כזוכה בתחרות הרפובליקני.
 
הזכייה בתחרות לשירי נוער הרפובליקני סלל את דרכו של מר איליה מצקפלישוילי ובשנת 1971 השתתף מר איליה בעיר וורושילוב אולוגרד בשירי אסטרדה שגם שם קצר הצלחות ולאחר זכייתו הבלתי מעורערת הוכרז כחתן פרס שירי אסטרדה בדרגה גבוהה.
 
אחרי הזכייה הזו מר איליה החל לעצב את דרכו כזמר מבוקש וקוצר הצלחות רבות בדרכו הוא מתחיל להשתתף בקונצרטים של אסטרדה ברדיו ובטלוויזיה ולאחר זמן קצר הוא מוציא את הדיסק הראשון שלו ומתחיל להופיע בבמה הפילרמונית של גאורגיה.
 
לאחר הצלחותיו הרבות בשנת 1974 מר איליה עולה לארץ ישראל ומיד לעלייתו משתתף בקונצרט הכוריאוגרפי הגאורגי של מר איליה נמטלשוילי .
 
זו הייתה הבכורה הראשונה של מר מצקפלישוילי בארץ ישראל לאחר מכן הוא נסע להרים הגדולות של ארה"ב וקנדה.
 
 
  
 
 
 
 
הוספת תגובה

1 תגובות לכתבה
1. . מלך האריות Sharon (משתמש/ת אנונימי/ת) 2016/05/12 14:44

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...