נשות קהילה הגאורגית כבשו את כנסת ישראל ביום האישה הבינלאומי
ביום שלישי 8.3.16 עת בכל העולם כולו ציינו את יום האישה הבינלאומי. גם הנשים של הקהילה בארץ ציינו ביומיים מיוחדים את חגיגות יום האישה. 
 
ביום שני 7.3. התקיים נשף יוקרתי לנשות הקהילה בהרמוניה בגן בהפקת אירמה צור ומישל קאז וביום שלישי, התרכזו נשים מובילות, משפיעות ומעורבות חברתית וקהילתית שנפגשו בכנסת ישראל בשיתוף עם ויצ"ו.
 
משלחת הנשים היוו נציגות של נשים מובילות דעה שמייצגות את הנשים מהקהילה בארץ הגיעו כאמור, למפגש חגיגי בכנסת ישראל שהפיקה הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי בכנסת בראשות חה"כ עאידה תומא-סלימאן ביום פעילות מיוחד.
 
הנשים הצטלמו במסדרונות הכנסת לאור מזכרת והמפגש היה איחוד מרגש גיבוש נשות הקהילה, היה נפלא לראות את הנשים מעורבות במרכז הדמוקרטיה של ישראל שמייצג את הציבור ונבחריה ישנה עלייה של נשים בקהילה שמביעות עניין במעורבות חברתית ובפועלן לשיבוץ נשים ומעורבותן בשלטון בעמדות בכירות ובמוקדים של קבלת החלטות ומהוות השראה ומנהיגות לנשים אחרות.
 
חלקו הראשון של היום הוקדש להצגה ודיון בסקר ראשון מסוגו בארץ, "תחושת הביטחון האנושי של נשים בישראל", המתבסס על מעל ל-1000 נסקרים, גברים ונשים. מרכז המחקר והמידע של הכנסת בנה את הסקר אשר שאל את הנסקרים לגבי תחושת הביטחון שלהם בשמונה תחומים: ביטחון כלכלי; ביטחון תעסוקתי; ביטחון בריאותי; ביטחון סביבתי; ביטחון...
 
הערות של נשים שנכחו בקהל ביניהן מתוך נציגות הקהילה היו על הפילוח של הנסקרים, למה נתנו עדיפות רק לסעיף של ערבים ישראליים ועולים מברה"מ ואיפה שאר התושבים באוכלוסיה באים לידי ביטוי.
 
יו"ר הוועדה, חה"כ תומא-סלימאן, חשפה כי הושג תקציב של 25 מיליון ₪ להוספת תקנים של יועצות לקידום מעמד האישה ברשויות המקומיות.
 
בחלקו השני התקיים פאנל בנושא ביטחון אישי וביטחון בכלל שכלל את חברות הכנסת הנשים באולם היו חלוקות בנוגע לתכנים ואופי הכנס שלא הביא חדשות על הישגים של נשים ולא כלל נתונים על מה שכן נעשה בארץ התמקדו במה שלא טוב, בעוולות בפערים במצב השלילי על אף הישגים שהיו הרוב חש כי רוב הפוקוס עבר לנעשה במגזר הערבי ועל התנהלותם של הגנרלים ומערכת הביטחון והחלטותיהם של הבכירים בצבא שלא מערבים נשים בקבלת החלטות שמשפיעות על המצב הביטחוני הקשה שהמדינה נקלעה אליו לדעתן.
 
בקטע הזה הנשים כבר החלו לעזוב את האולם חלק מתוך הפגנתיות ל נוכח הדברים שנאמרו שם ולא כולן הסכימו עם האמור, בכללי הייתה תחושה שהכנס הזה ומי שעומדת בראשו נאמנה לקהל בוחריה ולא לכלל נשות הארץ ולקראת קבלת תעודות הוקרה לפעילות ויצ"ו הייתה נוכחות דלה.
 
בתום ההשתתפות בפאנלים ובוועדה יצאו נשות הקהילה לסייר במסדרונות הכנסת, נהנו מקפה ומאפה במזנון הכנסת והתחככו עם העוזרים הפרלמנטרים עם ח"כים ויו"ר וועדות. הקבוצות שהגיעו מהדרום המרכז והצפון התפזרו והתפצלו לבילוי שתיכננו מראש בעיר הקודש, קבוצה מהצפון הלכו לאכול חצ'פורי אצל טנגו שביט, קבוצה שניה הלכו לאכול במסעדת מאמא המיתולוגית הקבוצה מאשדוד יצאו לסיור בעיר העתיקה ובממילא וחלקם בסיור בכותל כאות הזדהות עם תושבי העיר יש לציין על האומץ לב והכבוד שהביאו בייצוגן, למרות המצב הבטחוני הקשה ששרר באותו יום בעיר הבירה ועלייה בגל הפיגועים הנשים חשו גאוות יחידה להסתובב בעיר הבירה ולתמוך בנשים אמהות חיילות חברות ותושבות העיר ירושלים.
 
נקווה לראות נשים מהקהילה מתברגות בתפקידים בכנסת ישראל ומייצגות אותנו בעתיד כשרות חברות כנסת וחברות בוועדות השונות בכלל ובוועדה למעמד האישה בפרט.
 
הביקור יצא לפועל ביוזמת גב' מרי אמשיקשוילי. 
 
אין ספק גברת מרי אמשיקשוילי היא דמות נערצת בקרב נשים רבות... עיתונאית ,שדרנית בשפה הגאורגית בקול רקע בירושלים.
 
פעילה חברתית ויוזמת פעילויות חברתיות שבנהם היתה גם הזמנה לכנסת ליום האישה הבנלאומי..ערכה למשתתפי הביקור קבלת פנים והקדישה תשומת לב.
מאחלים לך הצלחה בכל דבר שתיזמי
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוספת תגובה

2 תגובות לכתבה
2. יום האישה בינלאומי מזל קריכלי (משתמש/ת אנונימי/ת) 2016/03/21 21:45
1. גאווה ננה חן (משתמש/ת אנונימי/ת) 2016/03/16 11:27

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...