באישור שר התחבורה: אל-על תטוס לגאורגיה
 
שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ אישר לחברת אל על להפעיל טיסות סדירות בין נתב"ג לטיביליסי ובטומי בגאורגיה לצד חברות ארקיע וישראייר, בעקבות המלצת מנהל רשות התעופה האזרחית יואל פלדשו.
 
כץ ציין כי מינוייה של חברת אל על כמוביל שלישי בקווים בין נתב"ג לטיביליסי ובין נתב"ג לבטומי התאפשר בעקבות הסכם תעופה שנחתם בין ישראל לגיאורגיה לפני יותר משלוש שנים.
 
על פי ההסכם, יכולה כל מדינה למנות שלוש חברות תעופה סדירות, ולהפעיל עד עשר טיסות שבועיות בין המדינות. במהלך עונת הקיץ האחרונה הפעילה החברה הגיאורגית ג'ורג'יאן איירווייז שבע טיסות שבועיות בין תל אביב לטיביליסי, חברת ישראייר הפעילה בין שלוש לשש טיסות וחברת ארקיע הפעילה שתי טיסות שבועיות בקו.
 
עם האישור אמר השר כץ: "כניסת מוביל ישראלי שלישי לקווים שבין ישראל לגיאורגיה תעודד את התחרות, תגדיל את היצע המושבים בטיסות שבין שתי המדינות ותוביל להוזלה של תעריפי הטיסה בין ישראל לגיאורגיה".
 
יצוין כי בשנים האחרונות חל גידול משמעותי במספר הנוסעים בטיסות ישירות בין שתי המדינות. בשלוש השנים האחרונות בלבד הוכפל מספר הנוסעים בין ישראל לגיאורגיה, שהפכה ליעד תיירותי פופולרי. בשנת 2012 טסו בין שתי המדינות כ-60 אלף נוסעים ובשנת 2015 הגיע מספר הנוסעים ל-120 אלף נוסעים.
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...