ראש ממשלת רוסיה בחנוכת המרכז היהודי
 
ביום שישי האחרון (25-12-2015) נערך בוולאדיווסטוק שבמזרח רוסיה, על גבול סין, מעמד חנוכת הבית למרכז היהודי המפואר.
 
בעיר וולאדיוואסטוק שבמזרח רוסיה, על גבול מדינת סין, נערך ביום שישי מעמד מרגש ומכובד של חנוכת הבית למרכז היהודי הגדול במרכז העיר, הכולל בית כנסת מרשים, מקווה מפואר, ספרייה תורנית, מרכז חסד, חדרי שיעורים, בית ספר יהודי ועוד.
 
למעמד הגיע במיוחד רבה הראשי של רוסיה, הרב ברל לאזאר; וכן: נשיא רוסיה בעבר וראש ממשלת רוסיה בהווה, מר דימטרי מדבדב; מושל וולאדיוואסטוק; רבה של פטרבורג הרב מענדל פעווזנר; התורם מר קוגן מפטרבורג; אישי ציבור, וחתן האירוע רב העיר ושליח חב״ד, הרב שמעון ווארקין.
 
וולאדיוואסטוק נמצאת במרחק כ- 9 שעות טיסה ממוסקבה הבירה, וגרים בה אלפי יהודים. הבניין הגדול, בן למעלה מ-100 שנה, הוחזר לידי "איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה" לפני כעשר שנים, והושקעו בו משאבים רבים בשיפוץ נרחב, על מנת להתאים את הצרכים לקהילה היהודית בת כ-5,000 איש בעיר, בראשות הרב ווארקין.
 
שבת פרשת ויגש נערכה הפעם בהתעוררות יהודית מיוחדת, בהשתתפותו של רבה של רוסיה הרב לאזאר והמוני יהודי העיר, שבאו לשבות את השבת בצלו של הרב הראשי ובבית הכנסת המפואר והרחב, שיחד עם הקהילה היהודית חידש את נעוריו והשיב את עטרת היהדות והחסידות לתפארתה.
 
 
 
 
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...