רכבת המטען הראשונה הגיעה מסין לגאורגיה
 
רכבת המטען הראשונה מסין בדרכה לאיסטנבול הגיעה ביום א' (13-12-2015) לבירת גאורגיה טביליסי. האירוע צוין בטקס רב רושם בנוכחות ראש ממשלת גיאורגיה איראקלי גריבשוילי.
 
רכבת המטען הראשונה מסין בדרכה לאיסטנבול הגיעה ביום א' לבירת גאורגיה טביליסי. האירוע צוין בטקס רב רושם בנוכחות ראש ממשלת גיאורגיה איראקלי גריבשוילי. בדבריו, הדגיש המנהיג הגאורגי כי הפרויקט הזה לאורך "דרך המשי" יאפשר הובלת סחורות מסין ליבשת אירופה בצורה מהירה יותר וזולה יותר.
 
הוא גם הדגיש כי פרויקט "דרך המשי" יהפוך את גיאורגיה למרכז שיחבר את אירופה ואסיה ולכן צפה כי ההשקעות הזרות בה יעלו. ראש הממשלה הגאורגי שביקר בספטמבר סין הדגיש גם את החשיבות בפיתוח יחסי המסחר והכלכלה עם סין.
 
רכבת המשא שכללה 21 קרונות יצאה ב-29 בנובמבר מעיר הנמל הסינית ליאניונגאנג ועליה מוצרי אלקטרוניקה. התחנה הראשונה הייתה קזחסטן. שם באמצעות מעבורת דרך הים הכספי היא הגיעה לאזרבייג'אן ומשם ברכבת לגאורגיה.
 
את המסע לטורקיה יעשה המטען בדרך הים. משך המסע הוא 15ימים לעומת 26 ימים בדרך הים.
 
 პირველი ტრანზიტული მატარებლის შემოსვლა თბილისში
ისტორიული დღე - ასე შეაფასა საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი ღარიბაშვილმა პირველი ტრანზიტული მატარებლის შემოსვლა თბილისში, რომელიც ტვირთს ჩინეთიდან თურქეთში ჩაიტანს.
 
ირაკლი ღარიბაშვილის განცხადებით, "აბრეშუმის გზის" ამოქმედებით, საქართველო იბრუნებს იმ ისტორიულ მისიას, რომელიც მას საუკუნეების განმავლობაში აკისრია. 
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...