בית ישראל ייפתח גם במדינות אחרות בעולם 
 
משלחת של כנסת ישראל בראשותו של יולי אדלשטיין וחיליק בר ביקרו בבית ישראל בתביליסי ובחנו את הקונספט החדש של ההסברה הישראלית.
 
בערב השתתפו נציגי לשכת העסקים ישראל גאורגיה, חברי ההנהלה של בית ישראל, נציגי ומומחי התקשורת ומדיניות החוץ..
 
 
הערב נפתח בשירה מרגשת בעברית של זמרת נוצרייה מגאורגיה.
 
איציק משה הציג פרזנטציה על פעילות של שנתיים בבית ישראל וציין שהגיע לסיכום חדש עם חברי הכנסת, חיליק בר, קסניה סווטלובה ובו הוחלט להעתיק את המודל למדינות הבלטיות.
 
הסרטון דיבר על מחזוריות בהיסטוריה שבו לפני 25 שנה נפתחה נציגות של הסוכנות היהודית קודם בגאורגיה ורק לאחר מכן במדינות הבלטיות.
 
יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין שיבח את פעולו של איציק משה ודיבר על האקטואליה של הפורמט החדש של בית ישראל, ציין שההסברה הנכונה היא לומר את האמת. יולי הוסיף ואמר "נגמרו הזמנים שבו השגרירים ישבו מעונבים במשרדיהם והעבירו מסרים של ההסברה. ההסברה האמיתית נעשית דרך עשיה, דרך יצירת סמכות בחברה והייתי מאמץ את האמירה כפי שהוקרן בסרטון, נעשה ונשמיע והייתי מוסיף את האמירה נעשה ונצליח יחד".
 
סגן יו"ר הכנסת חיליק בר, אמר שהוא עוסק בפעילויות הסברה בעולם וכן מלווה את הפעילות הברוכה בגאורגיה במשך שנתיים והוסיף "לפנינו תעשייה גדולה של פעילות בתחום ההסברה, הקשרים, יחסי כלכלה והשוני הוא שאם במקומות האחרים הדבר נעשה ע"י מוסדות ומאות אנשים, כאן מדובר בתעשייה של איש אחד בלבד, מקצועי המבין במערכת החוץ ושמו איציק משה".
 
התקשורת המובילה במדינה כולל נציג ערוץ 9 שהגיע מישראל התעניינו בדעתם של נציגי הכנסת על מוסד שכבר הפך לכתובת ישראלית רשמית בגאורגיה.
 
בסוף הפרזנטציה הודה איציק משה הן באופן אישי והן בשם בית ישראל ליו"ר הכנסת על תמיכתו בצילום הסרט על חסידי אומות העולם ואמר שהסרט אכן השפיע על הגדלת המודעות במערכת החינוך בגאורגיה.
 
ისრაელის ქნესეთის დელეგაციის, იული ედელშტეინის და ხილიკ ბარის, ვიზიტი ისრაელის სახლში
საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფი ისრაელის ქნესეთის (პარლამენტი) თავმჯდომარე იული ედელშტეინი, ქნესეთის ვიცე-სპიკერი ხილიკ ბარი, პარლამენტი დავიდ ბიტანი და დელეგაციის სხვა წევრები თბილისის ისრაელის სახლში დაგეგმილ ისრაელის საერთაშორისო მხარდაჭერისა და საქართველო-ისრაელის ურთიერთობათა ახალი კონცეფციის პრეზენტაციას დაესწრნენ.
ისრაელის სახლის მიერ მომზადებული კონცეფცია საერთაშორისო ასპარეზზე და, უპირველეს ყოვლისა, მეგობარ ქვეყნებში ისრაელისადმი სოლიდარობის გაძლიერებასა და ორმხრივი პირდაპირი თანამშრომლობის გააქტიურებას ითვალისწინებს.
სტუმრებს თავდაპირველად, სიტყვით მიმართა საქართველო-ისრაელის ბიზნეს პალატის პრეზიდენტმა და ისრაელის სახლის დამფუძნებელმა იციკ მოშემ.
მისი თქმით, ისრაელის სახლის კონცეფცია _ ჰასბარა და თანამშრომლობა მორგებულია თანამედროვე მსოფლიო რეალობაზე და პასუხობს, ერთი მხრივ, ისრაელის სიცოცხლო ინტერესებს და, მეორე მხრივ, ამზადებს ნიადაგს ქვეყნებთან ისრაელის ურთიერთხელსაყრელი კავშირების გაღრმავებისთვის.
იციკ მოშემ სტუმრებს წარუდგინა ვიდეოკლიპი, რომელშიც ასახულია ისრაელის სახლის კონცეფციის დედაარსი, აქტივობები, შედეგები, ინიციატივები და გეგმები. კლიპი მოიცავს, აგრეთვე, ისტორიულ კადრებს, როდესაც საბჭოთა სივრცეში მსოფლიო ებრაული სააგენტოს პირველი ხელმძღვანელის რანგში, იციკ მოშე იწყებს ახლად შექმნილ სახელმწიფოებთან ისრაელის დიპლომატიური ურთიერთობებისთვის საფუძვლის ჩაყრასა და დიდი ალიის განხორციელებას.
პრეზენტაციაზე ახალგაზრდა ქართველმა მომღერალმა ქრისტი ჯაფარიძემ ორი ებრაული სიმღერა შეასრულა. მის `იერუშალაიმს~ ქნესეთის დელეგაციაც აჰყვა.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ ქართული და ისრაელის ტელევიზიების, აგრეთვე, საინფორმაციო სააგენტოების წარმომადგენლები....>

 
 
4-11-2015

4-11-2015

4-11-2015

4-11-2015

4-11-2015

4-11-2015

4-11-2015
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...