מופע היובל של קקולי
ככה מסכמים 35 שנות עשייה, ככה חוגגים את גיל הזהב בחגיגות יובל מרגשות לאיש ולאגדה.
 
מי לא מכיר את איציק גוריאלשוילי המכונה קקולי, זמר פופולרי אהוב ואהוד בקרב בני הקהילה בארץ ובעולם, ביום שני השבוע הקהילה פירגנה לו ובענק בערב מחווה חלומי, מרגש וחגיגי קונצרט בכורה מושקע ומפואר, לרגל יובל השנים שלו וסיכום של 35 שנות קריירה על הבמה. הביקוש לכרטיסים היה גבוה וכבר חודש לפני המופע אזלו כל הכרטיסים.
 
המשכן לאומנויות הבמה באשדוד היה מלא עד אפס מקום, הכרטיסים אזלו חודש מראש, והקהל הצביע ברגליים. למעלה מאלף איש השתתפו במופע הצדעה מיוחד לרגל מלאות יובל שנים לזמר איציק גוריאלשוילי (קקולי), המוכר כאושיית תרבות ומוזיקה גאורגית.
 
קקולי נולד בבאטומי שבגאורגיה, ובשנת 1972, כשהיה בן 6 שנים עלתה משפחתו לישראל והתיישבה באשדוד. בגיל 10 גילה קקולי כישורים מוזיקליים בנגינה על פסנתר, ובהיותו בן 12 החל לנגן כקלידן בהרכב מוזיקלי צעיר. עם המיקרופון ביד, קל היה לזהות את קקולי בן ה- 14 מופיע על במות שונות, יחד עם הלהקה הגאורגית הראשונה בישראל אותה הקים.
 
עם השנים, קנה לו קקולי שם של זמר אהוב ומוכשר, האחראי ללהיטים רבים בשפה הגאורגית, שאף מופע תרבות של העדה אינו שלם בלעדיו. קקולי מופיע מעל במות רבות בארץ ובעולם, גם בעברית, והוא משמש כגשר בין-תרבותי עבור יהודי גאורגיה וארץ המוצא שלהם.
 
ביום שני 24-8-2015, נערך לכבודו של קקולי מופע הצדעה, כאמור, לציון 35 שנים של עשייה תרבותית, ולרגל מלאות לו 50 שנה. לצוות ההפקה חברו פעילים מרכזיים מבני העדה הגאורגית, ובראשם אירמה צור, ממוקה צ'אד מ'יהלום הפקות', המנהל האומנותי דן ג'נאשוילי, מירב ספיאשוילי שהעניק ייעוץ מקצועי ומישל גור, בנו של קקולי, שניצח על מלאכת ההפקה.
 
הערב נפתח בהנחייתה של אירמה צור, ובחלקו הראשון הוקדשה התייחסות לזמר האהוב בוצ'ונה מושיאשוילי ז"ל שנפטר כשבועיים לפני המופע. על המסך הוקרן סרט עם שיריו של בוצ'ונה ז"ל, וקקולי ביצע, למרבה הצער לבדו, את הדואט ששרו בעבר שני הזמרים יחד. הקהל הנרגש קם והריע ממושכות.
 
על הבמה ניגנו צוות נרחב של נגנים איכותיים ומקצועיים, ואמנים רבים מפורסמים ואהובים מהארץ ומחו"ל הגיעו כקולגות להופיע, לפרגן ולהצדיע לקקולי. הזמרים האורחים שרו הן לבדם והן בדואט עם חתן האירוע.
 
על גבי המסכים הופיעה דמותו של קקולי, ששיתף את הקהל בנקודות מסיפור חייו, בשילוב תמונות מספרות שמסכמות את 50 שנותיו. אחד מרגעי השיא במופע היה כשקקולי הקדיש שיר מיוחד לרעייתו לורטה, והודה לה על היותה לצידו לאורך כל הדרך. גם בתו של קקולי, הזמרת סיון גור, הקדישה לאביה שיר מיוחד. ברשימת האמנים שהופיעו באירוע נמנו מירב ספיאשוילי, מוריס ג'נאשוילי, שלווה מורלי ועוד רבים. את הערב חתמו כל האמנים יחדיו בשיר סיום מרגש שהוקדש לקקולי.
 
את האירוע כיבדו בנוכחותם הנדיב מיכאל מירילשוילי ורעייתו, איתמר שמעוני ראש עיריית אשקלון ומשנהו שבתאי צור, יהודה נניקשוילי יו"ר עמותת ניהול לקידום יהודי גאורגיה, ומכובדים רבים נוספים. איתמר שמעוני התרשם לטובה מהמופע המשובח, ובקש מהמארגנים להעלות את המופע במתכונת זהה גם בעירו, אשקלון, לטובת התושבים יוצאי גאורגיה המתגוררים באשקלון.
 
 
24-08-2015

24-08-2015

24-08-2015

24-08-2015

24-08-2015

24-08-2015

 
 
הוספת תגובה

1 תגובות לכתבה
1. כל הכבוד בלה בר עוז (משתמש/ת אנונימי/ת) 2015/09/04 11:45

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...