ח"כ חיליק בר מונה כיו"ר אגודת ידידות ישראל גאורגיה

ראשי >כתבות מבזקים>ח"כ חיליק בר מונה כיו"ר אגודת ידידות ישראל גאורגיה
חיליק בר, סגן יו"ר הכנסת יעמוד בראש אגודת הידידות עם גאורגיה בכנסת 
 
ხილიკ ბარი _ ისრაელის პოლიტიკური ელიტის წარმომადგენელი ქნესეთში საქართველოსთან ურთიერთობას უხელმძღვანელებს
 
 חיליק בר נולד ב-1975 בצפת לאחת המשפחות הפעילות של מפלגת העבודה בעיר וינק את ערכי המפלגה והתנועה מבית אבא. אביו מימון שימש כמזכיר ההסתדרות בעיר וכסגן ראש עיריית צפת משך שנים רבות מטעם מפלגת העבודה.
 
את פעילותו הפוליטית החל חיליק כחניך ומדריך בנוער העובד והלומד בצפת, וכפעיל ב"נוער עבודה".
במהלך לימודי תיכון בפנימייה בירושלים התאהב חיליק בעיר הבירה והחליט להעתיק לירושלים את מגוריו ופעילותו לאחר שהשתחרר מצה"ל, אותו סיים בדרגת סגן (כיום סרן במיל').
 
לאחר שירותו הצבאי החל ללמוד באוניברסיטה העברית בירושלים, שם סיים לימודים והינו בעל תואר ראשון (BA) במדע המדינה ויחסים בינלאומיים, ותואר שני (MA) ביחסים בינלאומיים, עם התמחות בדיפלומטיה ומדיניות חוץ.
 
עם תחילת לימודיו באוניברסיטה העברית החל חיליק בפעילות סטודנטיאלית פוליטית ולאחר כשנה נבחר לכהן כיו"ר תא הסטודנטים של מפלגת העבודה (תא אופק) באוניברסיטה העברית (1999-2000) והחייה את פעילות התא בקמפוס. שנה לאחר מכן נבחר לכהן כיו"ר ארגון הסטודנטים הארצי של מפלגת העבודה (2000-2002) תפקיד בו כיהן כשנתיים ובמסגרתו הצליח יחד עם ראשי ופעילי תא אופק לכבוש את אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית, שנשלטה עד אז שנים בידי תא המזוהה עם הימין.
 
במהלך לימודיו וכהונותיו בתפקידים אלו שימש במקביל משך 3 שנים גם כיועצה של השרה דליה איציק בתפקידיה כשרה לאיכות הסביבה וכשרת התמ"ס.
 
בשנת 2002 נבחר מטעם תנועת העבודה הציונית העולמית לשמש כציר בקונגרס הציוני העולמי וכציר בוועד הפועל הציוני העולמי ומיד לאחר מכן נבחר לכהן כיו"ר המשמרת הצעירה העולמית של תנועת העבודה הציונית העולמית, תפקיד אותו מילא משך 4 שנים (2002-2006). ב-2003 החל חיליק לשמש כיועצו הפוליטי של השר בנימין (פואד) בן אליעזר, ועבד כיועצו הפולטי במשרד התשתיות הלאומיות וכן במשרד התמ"ת (2003-2009).
 
בשנת 2008 נבחר חיליק לשמש כיו"ר מפלגת העבודה בירושלים (מזכיר מחוז ירושלים). בנובמבר 2008 נבחר חיליק לשמש כחבר מועצת העיר ירושלים וכחבר הנהלת העיר ירושלים והוא משמש מאז כמחזיק תיק התיירות בעיריית ירושלים וכן כמחזיק תיק קשרי החוץ בעיריית ירושלים. בשל בחירתו לתפקיד יו"ר העבודה בירושלים ויתר חיליק על יציאה ללימודי תואר שני במדיניות ציבורית בבית הספר לממשל ע"ש קנדי באוניברסיטת הארוורד (HARVARD) בבוסטון ארה"ב, אליהם התקבל זמן קצר לאחר בחירתו לתפקיד.
 
בין הישגיו של חיליק כיו"ר העבודה בירושלים ניתן למנות את כיבושה מחדש של אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית לאחר שנים באופוזיציה, החייאת הפעילות הפוליטית והעירונית של המחוז בעשרות פעילויות ומפגשים פוליטיים, אידיאולוגיים ואחרים, ובהחזרתה של מפלגת העבודה לשולחן מועצת העיר ירושלים לאחר שנים בהן לא הייתה למפלגה נציגות במועצת העיר.
ב14 אוקטובר 2010 בחרה לשכת מפלגת העבודה בחיליק לתפקיד מזכ"ל מפלגת העבודה (המזכיר הכללי של מפלגת העבודה) וב-27 מרץ 2011 לאחר פרישת אהוד ברק מהמפלגה, ביטול "חוקת ברק" וחזרה לחוקת המפלגה הישנה, בחרה ועידת מפלגת העבודה שוב, פה אחד, בחיליק לתפקיד מזכ"ל המפלגה והינו המזכ"ל המכהן כיום. חיליק הינו המזכ"ל הצעיר ביותר שנבחר למפלגה עד כה.
 
לאחר פרישת ברק וחברי סיעה נוספים ממפלגת העבודה, נטל חיליק תפקיד מכריע בהובלת המפלגה ב"תקופת המעבר" עד לבחירתה של שלי יחימוביץ לראשות המפלגה, זאת יחד עם מר מיכה חריש ששימש כיו"ר זמני של המפלגה וכן עם שמונת חברי הכנסת של המפלגה, אשר יחד שימשו כהנהגה זמנית (מזכירות לשכה זמנית) של המפלגה בתקופת המעבר. במקביל לתפקידו כמזכ"ל, נטל חיליק על עצמו גם את תפקיד ראש מטה הבחירות ויום הבחירות של מערכת הבחירות לתפקיד יו"ר המפלגה ומועמדה לראשות הממשלה ב-2011 והוביל את אחת ממערכות הבחירות הראויות והמסודרות ביותר שהיו במפלגה וכן בעלות אחוז ההצבעה הגבוה ביותר מאז 1992, בשני סיבובי הבחירות.
 
בלמעלה מ-10 השנים האחרונות חיליק גם פעיל מאוד בתחום ההסברה הישראלית ובדיאלוג למען פתרון הסכסוך הישראלי-ערבי. במסגרת זו הוא ייזם, השתתף וייצג את ישראל בעשרות ועידות, סמינרים ופאנלים בישראל וברחבי העולם והינו בעל שתי תעודות הוקרה של "שגריר של שלום" מפדרציית השלום העולמית. כמו כן חיליק הינו בוגר של מספר תכניות מנהיגות ובהן שתי תכניות רשמיות למנהיגות פוליטית של מחלקת המדינה האמריקאית (משרד החוץ האמריקאי), תכנית ה- ACYPL (2001), ותכנית ה- IVLP (2011).
 
חיליק נשוי לאדית, וביולי 2010 הפך לראשונה לאב עם לידת בנו הראל. את השם הראל העניקו אדית וחיליק לבנם ע"ש חטיבת הראל המיתולוגית שהייתה ממשחררות ירושלים בפיקודו של יצחק רבין ז"ל, וכן משום שהראל הוא אחד משמותיה של ירושלים.
 
כתב מינוי 
 
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...