גאורגים מספרים 2015-הגשת מועמדות

ראשי >בקהילה>גאורגים מספרים 2015-הגשת מועמדות
ממשיכים את ההצלחה - גאורגים מספרים 2015 - הגשת מועמדות
 
בעקבות הצלחת ערב מספרי סיפורים שנערך באוקטובר 2014 שהורגן ביוזמתו של רו"ח שבתאי בירן יו"ר "העמותה להפצת תרבות ומורשת יהודי גיאורגיה" והתוכנית שודרה ב 3 חלקים בערוץ 10 , בהשתתפות חברי הפנל שכולם יוצאי גאורגיה (לכתבה ולתמונות מהאירוע לחץ כאן):
 
בפאנל אותו הנחה כאמור יוסי אלפי ביחד עם ח"כ לשעבר נינו אבסדזה רו"ח שבתאי בירן יוזם האירוע השתתפו :יצחק אילן - סגן ראש השב"כ לשעבר, פרופ' מירב שראל , מנתח לב וכבד ידוע מבית חולים שיבא, פרופ' דניאל לוי – מרצה באוניברסיטת בר אילן, פרופ' ראובן אנוך – מרצה באוניברסיטת אריאל וחוקר, ח"כ לשעבר נינו אבסדזה , דביר סורמלו – מספר סיפורים ידוע בירושלים.
 
את הערב הנעימו :להקת קולן,הזמר מוריס דגנשוילי, להקת בלט ועוד. בין הנוכחים שכיבדו את האירוע נכחו שגריר גיאורגיה בישראל – מר פאטה קלנדזה ופעילי ציבור רבים ומכובדי העדה.
 
קטעים מהאירוע שהופק ניתן לצפות ביטיוב ואו בהקשה "מגאורגיה באהבה":
 
 
רו"ח שבתאי בירן מאשקלון, העומד בראש העמותה להפצת תרבות ומורשת יהודי גאורגיה זכה לאחר הפקת האירוע הראשון של ערב מספרי סיפורים של בני העדה הגאורגית לאלפי שיחות טלפון ותשבוחות של בני העדה המבקשים ליטול חלק באירוע נוסף. בירן, ששימור המורשת והפצתה חשובים לו מאוד הרים את הכפפה, ובימים אלה הוא מארגן אירוע נוסף. . כזכור בחודש אוקטובר נערך ביוזמתו של יו"ר העמותה להפצת תרבות ומורשת יהודי רו"ח שבתאי בירן ומספר הסיפורים הנודע יוסי אלפי, ערב מספרי סיפורים מטרתו בין היתר היה להראות את הצד היפה של העדה הגיאורגית ותרומתה לפיתוחה ושגשוגה של מדינת ישראל.
 
בפאנל נטלו חלק, יהודי גאורגיה שעלו לארץ, השתלבו ותרמו את תרומתם למרות שחלק משמות המשפחה שלהם מעוברתים. בין היתר סופר על עליתם והתיישבותם של עולים ראשונים מקרב יוצא העדה שעלו לראשונה לארץ ב 1836 כ 108 שנים מלפני הקמת המדינה ובניהם: משפחת של רבקה מיכאלי(מיכלשוילי) ,משפחתו של רפי גינת (דגנשוילי ) משפחת חכמי ואחרים . עוד סופר על עלייתם של 18 (ח"י ) משפחות שבזמן השלטון קומוניסטי פנו לשלטונות ובקשו אישור לעלות לארץ ישראל ונענו בשלילה . רק לאחר מאבקים רבים ומלחמה עקשת תוך חירוף נפש ובסיכון חייהם ובסיכון חיי כל בני משפחותיהם פנו באמצעות שגרירות הולנד ברוסיה לאומות המאוחדות וספרו במכתב על רצונם לעלות לארץ ישראל ועל סירוב השלטונות וכיצד ראש הממשלה דאז, גולדה מאיר, הקריאה את מכתב העולים בהתרגשות רבה בכנסת . כזכור בהתערבות האומות המאוחדות אפשרו להם לעלות לארץ ובזכות המלחמה של אותם המשפחות נפרצו שערי הברזל של בריה"מ ובזכותם עלו לארץ 1.5 מיליון עולים מבריה"מ לשעבר ואין ויכוח על התרומה האדירה של העלייה הזו. האירוע הקודם נערך אגב בתאטרון גבעתיים והוקרן במשך מספר ימים בערוץ 10.
יו"ר העמותה להפצת ותרבות מורשת גיאורגיה, רו"ח שבתאי בירן החליט להפיק ערב נוסף ביחד עם מספר הסיפורים יוסי אלפי. אלפים מבני העדה הביעו נכונות להשתתף באירוע.
 
ב 30.9.2015 יתקיים בע"ה ערב מספרי סיפורים בתיאטרון גבעתיים הגאורגים בפסגה. ביוזמת "העמותה להפצת תרבות ומורשת יהודי גיאורגיה " ביחד עם תיאטרון העם בראשותו של יוסי אלפי .
 
לאור פניות רבות של חברים ליטול חלק בפנל החליטה העמותה לאפשר השתתפות בפנל לחברים .
 
כל הרואה עצמו מתאים לפאנל, מוזמן לשלוח קו"ח לדוא"ל:
למייל : sb2@biran10.co.il בציון :
1. קורות חיים , וכן תמונה .
2. התמחות במקצוע .
3. תרומתו לעדה ואו להשתלבותה בארץ .
4. פירוט בקצרה על סיפור שברצונו לספר בערב .
 
הוועדה שהוקמה לצורך בחירת המועמדים תבחר את החברים אשר יהיו חלק מהפנל.
 
כאמור בימים אלה, עומלים חברי הוועדה על מיון האנשים שביקשו ליטול חלק בפאנל. "הגיעו אלינו מאות פניות של אנשים יוצאי העדה. כולם בעלי חלק משמעותי . קיבלנו לידנו את כל הפניות . הכל עדיין פתוח ואני קורא לכל בני העדה, הרואים עצמם כחלק מהפאנל לפנות אלינו. אנחנו מחפשים אנשים מכל הסקטורים וממגוון תחומים. בהם:תרבות, מוסיקה, ספורט, מדע, עסקים, דת, וחברה. ההצעות יתקבלו בברכה וייבחנו כאמור על ידי חברי הוועדה אשר ייבחנו בקפידה את המועמדים".
 
הועדה החליטה להציג פנל מהתחומים הבאים :
א. תרבות : זמר , ריקוד , פולקלור , מלחינים , משורר , תיאטרון.
ב. מדענים , רופאים , חוקרים .
ג. אנשי צבא או איש שירות בטחון
ד. חברה וכלכה
ה. אנשי עסקים .
 
 
כל פניה תתקבל בברכה .
.
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...