יושב ראש מפלגת רפורמה נעצר בגאורגיה
 
השבוע נעצר ע"י משטרת גאורגיה יושב ראש מפלגה פוליטית "רפורמה"
 
להלן התייחסותו של אירקלי גלונטי
 
בצורך של השקעה ומשקיעים פרטיים, אנחנו נלחמים במשך שנים נגד ההפקרות בבירה, שבו החברה ,, הפרק העירוני '' נושא. לפני כמה ימים הגענו הצדדים ארבעה צו לפיו סדר מרי אזרחים ויצר בדיקה, שסיורים בעיר, כדי להגן על אזרחינו מבוקרו של רכוש פרטי.
 
ראש הממשלה הנחתה את הגורמים שמונו באופן בלתי חוקי וכוח עצר את מנהיגי המפלגה. יש לנו אחריות של הממשלה ועל. עיריית טביליסי.
 
תהליכים בלתי חוקיים ואלימים בגיאורגיה, שהחידוש של הממשלה הקודמת, אשר הושקה על ידי פוליטיקאים ומעצר בלתי חוקי של רדיפה פוליטית, פוגרומים. גאורגיה ואנשי גאורגיה בממשלה נמצאים על כף המאזניים. אני קורא לסגל הדיפלומטי, הארגונים בינלאומיים, כדי לראות את הישועה של התהליכים הנוכחיים ולעזור לנו.
 
מפלגה פוליטית ... "רפורמה" - אירקליגלונטי (Irakli Glonti)
 
 
 
 
 
მიუხედავად იმისა, რომ ჩვენ ქვეყანას სჭირდება ინვესტიციები და პატიოსანი ინვესტორები, ჩვენ წლების მანძილზე ვიბრძვით დედაქალაქში არსებული უკანონობის წინააღმდეგ, რომელსაც კომპანია ,,სიტი პარკი'' ახორციელებს. 4 პარტიამ რამდენიმე დღის წინ მივიღეთ დეკრეტი, რის საფუძველზეც შევქმენით სამოქალაქო დაუმორჩილებლობისა და წესრიგზე ზედამხედველობის სამსახური, რომელიც პატრულირებს დღეს დილიდან მთლიან ქალაქში რომ დავიცვათ ჩვენი თანამოქალაქეების კერძო საკუთრება.
 
დღეს ბიძინა ივანიშვილის ხელდასმული ჩინოვნიკების დავალებით უკანონოდ და ფიზიკური ძალის გამოყენებით დაგვაკავეს პარტიის ლიდერები. ჩვენ პასუხისმგებლობას ვაკისრებთ საქართველოს ხელისუფლებას და ქ. თბილისის მერიას.
 
საქართველოში განახლდა ის უკანონო და ძალმომრეობითი პროცესები რომელიც წინა ხელისუფლების დროსაც მრავლად იყო, დაიწყო პოლიტიკოსების პოლიტიკური ნიშნით დევნა და უკანონო დაკავებები, საქართველო და ქართველი ხალხი ამ ხელისუფლების პირობებში საფრთხეშია. მოვუწოდებ დიპლომატიურ კორპუსს, საერთაშორისო ორგანიზაციებს, რომ თვალი ადევნონ მიმდინარე პროცესებს და დაგვეხმარონ საქართველოს ხსნაში.
 
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...