יום האישה בקרית ים

ראשי >בקהילה>יום האישה בקרית ים
יום האישה בקרית ים
ערב לציון יום האישה הבינלאומי שנערך בקריית ים, הפך לאירוע הצדעה והערכה לרבות מנשות הקהילה בצפון הארץ • כיבדו בנוכחותם אישי ציבור רבים
 
 
 
ביום שני האחרון (2-3-2015) התקיים בקריית ים ערב חגיגי לרגל 'יום האישה הבינלאומי' וחג הפורים המתקרב. כ- 250 איש מבני הקהילה הגיעו למתנ"ס הקהילתי ע"ש מנדל השוכן בשדרות משה שרת בעיר, אך רבים מהם נאלצו להישאר בחוץ בשל חוסר מקום.
 
ראש העיר של קריית ים, דוד אבן-צור, הגיע לאירוע עם רעייתו מרטין ודיבר רבות בשבחה של קהילת יהודי גאורגיה בעיר. עוד נכחו במקום, סגני ראש העיר: אדם אמילוב וג'אנו פלס, ממלאת מקום ראש העיר, עורכת הדין שיראל בר, חברת מועצת העיר אורה מנחם ומכובדים נוספים מקרב בני קהילות יהודי גאורגיה בצפון הארץ.
 
במהלך הערב הוענקו פרסים מטעם משרד התרבות הגאורגי לסופרות בנות העדה הגברת לאה ספיר ואיזולדה מושיאשוילי, שאף נטלו חלק בארגון הערב. העיתונאית ליילה נודיה הגיעה במיוחד מגאורגיה להשתתף בערב המיוחד. הרב שמואל פניקשוילי, רב קהילת יהודי גאורגיה בטירת הכרמל דיבר על חשיבותו של חג הפורים ועל הזכות הגדולה שנפלה בחלקן של הנשים לנצל את כוחן, על מנת להציל את העם היהודי מאבדון על ידי אסתר המלכה. עורך הדין מרדכי פיזיצקי, ממארגני האירוע, אומר כי גם הרב נטל חלק פעיל בהפקת האירוע. הזמרת מאיה ורדזאולי הנעימה בקולה למאות המשתתפים תוך שהיא חורזת שירים מסורתיים. בהמשך עלו עלה על הבמה מופע סלוני של להקת פולקלור גאורגית - להקת "כוכב הזהב" – שהציגה להיטים חדשים וישנים.
 
הכוריאוגרף הידוע שותא צפניאשוילי, ממארגני הערב, עלה לבמה יחד עם להקתו שרקדה במשך דקות ארוכות על הבמה. צפניאשוילי אף הנחה את האירוע והוביל את התוכנית האומנותית לכל אורכו.
 
ראש העיר העניק את פרס יקיר העיר לזמר המוערך וללהקת כוכב הזהב אליק ז'ביטיאשוילי. עו"ד פיזיצקי הזכיר בנאומו את חשיבותם של בני הדור השלישי בקהילות יהודי גאורגיה, והדגיש את החשיבות שיש בקשר שלהם עם שורשיה של הקהילה. פיזיצקי אמר כי חשוב לקשור אותם למורשת העדה למרות שהם ישראלים לכל דבר. "דווקא על בני דור הצעיר מוטלת האחריות להניף את הדגל שלנו, בעזרת התרבות והאומנות", אמר והודה גם לעורך הדין משה אליק מטירת הכרמל, ולד"ר דוד בוטרה, חבר מועצת העיר שלומי לשעבר. בסיום הערב נערכה בין הנוכחים הגרלה נושאת פרסים.
 
עו"ד פיזיצקי, הנמנה על בני קהילת יהודי גאורגיה בקריית ים ומשמש כחבר מועצה, סיפר לנו השבוע כי העיר קריית ים נערכת לאירוחה של משלחת מהעיר פוטי, וזאת לרגל כריתת ברית ערים תאומות בין שתי הערים. בין חברי המשלחת צפויים להיות גם: יושב ראש הפרלמנט הגאורגי, ראש העיר של פוטי וסגניו, מושל המחוז בה ממוקמת העיר ועיתונאים זרים.
 
מקור הכתבה: אתר אחלה 
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...