חג האילנות בנצרת עילית

ראשי >בקהילה>חג האילנות בנצרת עילית
חג האילנות בנצרת עילית
 
נשות קהילת יהודי גאורגיה בנצרת עילית באו להשתתף במסיבת ט"ו בשבט מרתקת, עשירה ומשמחת בבית הכנסת 'אור התורה' בעיר
 
 
 
ביום רביעי בשבוע שעבר התקיימה בבית הכנסת 'אור התורה' מסיבת ט"ו בשבט לנשות קהילת יהודי גאורגיה בנצרת עלית. בתכנית: זמרת שהרקידה את המשתתפות, דברי ברכה ושולחנות עמוסים במאפים בניחוחות גאורגים.
 
מי שהגתה את הרעיון היא הרבנית שושנה דוח שהביאה אותו בפני יעקב בכור (בכוראשוילי), גבאי בית הכנסת 'אור התורה'. יעקב התלהב מהרעיון והחל לעבוד על הפקת האירוע. בנצרת עלית והאזור החלו לרכוש כרטיסים שנמכרו במחיר מסובסד של 30 שקלים בלבד. שאר המימון לאירוע הגיע בסיועו של 'איגוד הקהילות ליהדות גאורגיה'.
 
למעלה מ-100 כרטיסים נמכרו למסיבה שהפכה לשיחת היום בקרב נשות הקהילה שמילאו את אולם בית הכנסת. במסיבה נכחו גם בין היתר רב העיר, הרב ישעיהו הרצל שליט"א, ראש העיר נצרת עלית, אלכס גדלקין, והרב אברהם אג'יאשוילי שליט"א. את הערב הנחתה שושנה דוח. דוח מוסרת מידי שבוע שיעור לנשות הקהילה, המתקיים מידי יום שני. גם הרבנית גאולה המעבירה שיעורים לנשים הצעירות בקהילה (בגילאי 18-25) באה לכבד את המסיבה בנוכחותה.
 
אחרי דברי הפתיחה, נשא הגבאי יעקב בכור מילות ברכה והביע סיפוק מכמות המשתתפות. הערב התחיל בשירה וזמרה עם זמרת הנשים אילנה עדני באבאיוב המוכרת גם כמגישת תכנית רדיו פופולארית. לאחר שגם נכבדי העיר ורבניה נשאו דברים לכבוד ט"ו בשבט התפנו הנשים לטקס הפרשת חלה. עדני סיפרה לעשרות המשתתפות את סיפורה האישי וריתקה אותן לכיסאותיהן. עם סיום הסיפור, הנחתה שושנה את טקס ברכות ט"ו בשבט כאשר על השולחנות המתינה למשתתפות סעודת מצווה מפוארת שכללה בין היתר: טחלאפי, חאצ'פורי, בורקסים ומאפים רבים. בסיום האירוע הרקידה עדני באבאיוב את הנשים עם שירים גאורגים מסורתיים. בנוסף נהנו הנשים ממופע אש וזיקוקים מרהיב. "זה היה ערב שכולו מוקדש לנשים שלנו", סיכם הגבאי יעקב והביע את שביעות רצונו מהאירוע המכובד.
 
מקור הכתבה: אתר אחלה  
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...