הבדרן והיזם שלום מיכאלשווילי: "מכון התקנים והביורוקרטיה מקשים על היבואנים"
 
בוועידת העסקים הקטנים שנערכה אמש התייחסו הפוליטיקאים למצוקת העסקים הקטנים ■ ח"כ איתן כבל: "התפיסה של נתניהו היא שרק בעזרת העשירים המשק יכול להתקדם, ולכן הוא משקיע בהם ולא בעסקים קטנים" ■ ח"כ גילה גמליאל השיבה: "משרד הכלכלה בראשות הבית היהודי ומשרד האוצר בראשות יש עתיד היו אלו שנכשלו"
 
ועידת העסקים הקטנים והבינוניים שהתכנסה בשבוע שעבר אפשרה לפוליטיקאים להתייחס למצבם של העסקים הקטנים ולמעשה לנהל מעין תעמולת בחירות זוטא. חה"כ יצחק הרצוג, יו"ר העבודה, התחייב כי אם ייבחר לראשות הממשלה יקדם חקיקה למתן דמי אבטלה לעצמאים. "לא יכול להיות שאין דמי אבטלה לעצמאים וכשאהיה ראש ממשלה אני מבטיח שאקדם חקיקה למתן דמי אבטלה לבעלי עסקים קטנים ובינוניים".
 
השחקן שלום מיכאלשוילי שנכנס לאחרונה לתחום הצעצועים, אמר את הדברים הבאים: "אנחנו מוכיחים שאפשר למכור צעצועים טובים במחיר אטרקטיבי. אנחנו המקום הכי משתלם לקנות בו בכל העולם ואנחנו מתחייבים להיות הכי זולים". מיכאלשוילי אף הוסיף ואמר כי "מדינת ישראל יכולה לעודד את העסקים הקטנים על- ידי הורדת הבירוקרטיה וצמצום הצורך במכון התקנים. אם כל הצעצועים שלנו הם ממילא בעלי תקן אמריקאי ואירופאי, אז לדעתי מכון התקנים יכול להתגמש ולהסתפק בכך ולא לדרוש תקן נוסף".
 
בפאנל שעסק במדיניות הממשלה בסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בהשתתפות חברי כנסת ומקבלי החלטות, אמר אהוד רצאבי, נשיא לשכת ארגוני העצמאים והעסקים כי הוא מייחל לממשלה שתוציא לפועל את כל ההבטחות של הממשלות הקודמות. רצאבי אמר כי "רוב ההבטחות של הממשלות הקודמות נשארו על הנייר. מגזר העצמאים והעסקים הקטנים והבינוניים המונה קרוב למיליון איש הפסיק להאמין להבטחות והוא נמצא היום על סף קריסה, ללא עוגן הצלה".
 
חברת הכנסת גילה גמליאל (ליכוד) הפנתה את הביקורת לשרי יש עתיד והבית היהודי. "משרד הכלכלה בראשות הבית היהודי ומשרד האוצר בראשות יש עתיד היו אחראיים על תחום העסקים הקטנים בממשלה האחרונה והם אלו שנכשלו", קבעה. יו"ר מפלגת כולנו המתמודדת לראשונה לכנסת, משה כחלון, התייחס לסוגיית האשראי אליו נדרשים בעלי עסקים ואף לעניין דמי האבטלה לעצמאים ואמר כי "חשוב להקל ברגולציה לעסקים קטנים ובינוניים. היום, עד שאתה מקבל רישיון אתה סוגר את העסק. בנוסף, לא יכול להיות שלכל השכירים יש פנסיות ולבעלי עסק עצמאי אין".
 
מיכאלשוילי, בעליו של אתר הצעצועים 'Toyz', אמר לנוכחים כי הרעיון עלה לאחר שהוא ושותפו ביקרו בסין והבחינו בפער העצום בין מחירם של הצעצועים שמיוצרים בסין למחירם בישראל: "השוק מגלגל בין 1.2 ל 1.5- מיליארד שקל בשנה. החלטתי להיכנס לעסק ולהעניק ללקוחות ערך מוסף. אני נוכח בעסק ומנהל אותו בפועל ולא רק משמש כקישוט בשל מעמדי כסלב". לדבריו, הציבור הישראלי מגלה בשנים האחרונות שהרבה יותר זול לרכוש באינטרנט מאשר בחנויות. "הצרכן הישראלי לא פראייר. הוא עושה סקר שוק ומגלה מקומות בהם אפשר לקנות את אותו המוצר בזול. לראיה, בימי המכירות הגדולים בעולם, כמו 'בלאק פריידי', הישראלים קונים באינטרנט בהיקפים גדלים והולכים מדי שנה".
 
מקור: אתר דהמרקר 
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...