הנוצרי ששומר על הסבא שלכם בגאורגיה
הוא לא יהודי, אבל שומר ומטפל במסירות בבתי הקברות היהודיים בכותאיסי
 
 
 בית קברות יהודי בכותאיסי
 
תכירו: קוראים לו ד"ר מיראב קויצארידזה. הוא גאורגי נוצרי מהעיר כותאיסי שבגאורגיה, אשר לקח על עצמו את פרוייקט הטיפול והשימור של בתי הקברות היהודיים שהושארו מאחור מאז העלייה לישראל.
 
רבים מאיתנו כלל לא הכירו את הסבים והסבתות שקבריהם מצויים בערי גאורגיה השונות, ויהודי גאורגיה המגיעים לביקור שורשים בארץ מוצאם מתקשים מאוד במציאת קברי אבותיהם.
 
עו"ד מורדי פיזיצקי, בן העדה, מתכנן מהלך מבורך, להקמת עמותה שתתמוך בפרוייקט השימור והטיפוח של בתי הקברות היהודיים בגאורגיה, ותשמור על כבודם של הדורות הקודמים, שלא זכו לעלות לישראל.
 
וכך כותב היום עו"ד פיזיצקי בחשבון הפייסבוק שלו:
 
"אני מבקש להעלות על נס את פועלו של ד"ר מירב קויצארידזה מהעיר כותאיסי אשר בגיאורגיה. אדם זה, נוצרי במוצאו, לקח על עצמו משימה תובענית וטובענית. ללא כל עזרה מן הרשויות המקומיות, הוא מטפל בבתי הקברות של היהודים אשר נשארו מאחור ללא כל טיפול, ועושה זאת בהתנדבות מלאה! למרות פניות חוזרות ונשנות לגופים בארץ, הוא נתקל בחומה בצורה של אטימות וחוסר עניין!
 
האם זה ראוי כי אנו נפקיר את המורשת אותה השארנו מאחור, לא רק בעיר כותאיסי הדבר אלא בכלל הערים בגיאורגיה. צריכה להיות כאן התגייסות כלל מערכתית של כל יוצאי גיאורגיה לדורותיהם אשר השאירו את הנפטרים מאחור, להתגייס אם בצורה של תרומות ואם בצורה של תמיכה מערכתית ו/או הפעלת אנשים במקומות בהם יש להם השפעה על מנת לטפל במורשת ובאלו אשר נשארו מאחור. נכון הוא שהמוסיקה והפולקלור הקיימים כיום, חשוב להנציח את אלו העוסקים בהם, אך אנשים ללא שורשים, לא יוכלו להצמיח גזע חזק.
 
אשר על כן, אני מתכוון לפתוח עמותה אשר תתגייס לעזרתו של אדם מכובד זה, ותתרום לטיפול בקברים הללו באופן בלתי אמצעי, וישירות לאלו אשר עוסקים במלאכה הקדושה הזו.
אני מצפה לתגובות מכלל יוצאי גיאורגיה, ללא קשר למקום מוצאם ולעיר מולדתם, שכן תופעה זו של הזנחת הקברים נפוצה בכל הערים."
 
מקור: אתר אחלה
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...