המוסדיים יעמידו הלוואה של 80 מיליון שקל למירילשוילי
 
אלטשולר שחם, הפניקס ועמיתים יעניקו הלוואה פרטית למשפחה הגיאורגית העשירה, לצורך מימון רכישת מתקני החשמל הסולאריים של שיכון ובינוי
 
קבוצת מוסדיים, בהשתתפות אלטשולר שחם, הפניקס וקרנות הפנסיה הוותיקות עמיתים, יעניקו הלוואה פרטית של 80 מיליון שקל לקרן יסודות של יצחק מירילשוילי, בנו של המיליארדר היהודי גאורגי מיכאל מירלשווילי, כך נודע ל"כלכליסט". מירילשוילי פועל בימים אלו לרכישת מתקני החשמל הסולאריים של שיכון ובינוי בהיקף של כ־180 מיליון שקל.
 
עסקת המימון של קרן יסודות, שמנוהלת על ידי גוף החיתום של מגדל שוקי הון בניהולו של רועי אייזמנן, עניינה מאוד את המוסדיים. בית ההשקעות פסגות וחברות הביטוח הראל וכלל ניהלו גם הם מגעים להכנס לעסקה, אולם לא הגיעו לשלב הסופי של המכרז.
 
עסקת המימון למשפחה העשירה מגיאורגיה ‑ שהונה העצמי מוערך ב־3־2.5 מיליארד דולר נחשבת אטרקטיבית במיוחד. ככל הנראה המימון ייעשה בריבית של 6.5%, זאת לעומת אג"ח של חברות אנרגיה הנסחרות בשוק בתשואות לפדיון של 3%־5%.
 
עסקת הרכישה של יסודות כוללת את פורטפוליו המערכות הפוטו־וולטאיות הבינוניות בהספק כולל של 24 מגה־ואט. מחצית מסכום הרכישה, כ־90 מיליון שקל, יגיע מההון העצמי של הקרן (מבוסס על הון עצמי של מירילשווילי), והיתרה תגויס ממוסדיים כדי להגדיל את התשואה על ההון. שיכון ובינוי תרשום רווח לפני מס של 100 מיליון שקל בגין העסקה.
 
קרן יסודות הוקמה באוגוסט האחרון על ידי יצחק מירילשוילי וניר גרינברג, שותף בחברת היעוץ MNS המתמחה בעסקאות מימון בתחום התשתיות. הקרן מבוססת בשלב זה על הונו העצמי של מירילשוילי, ובכוונתה לעסוק בפרויקטים של תשתיות בישראל. בתחום זה היא תתחרה בשתי קרנות נוספות הפועלות בשוק התשתיות — קרן נוי וקרן תשי (תשתיות ישראל).
 
מיכאל מירילשוילי ובנו יצחק פועלים בתחומי הנדל"ן, היהלומים והאנרגיה. בעבר היו באמתחתם אחזקות מהותיות בחברות הכשרה אנרגיה ורוט שטיין הבורסאיות.
 
נכון להיום בשליטתה של משפחת מירילשוילי כמה חברות שהוקמו בישראל בשלוש השנים האחרונות, ובהן קרן הון הסיכון כיתאים, יהלומי חושן ארגמן (שבה מחזיק מירילשוילי 45%), פלאריום גלובל (שבה הוא מחזיק 27%), העוסקת בפיתוח משחקי רשת ומעסיקה כ־60 עובדים.
 
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...