כתב האמנה משגריר חדש מגאורגיה פאאטה קלאנדדזה
"חברות לא נמדדת בין ממשלות אלא בקשר בין העמים, וחשוב לנו להדק את היחסים עם מדינותיכם"
 
 
 
 
שגריר חדש מגאורגיה, פאאטה קלאנדדזה (Paata Kalandadze) הגיש הבוקר את כתב האמנה לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, עם כניסתן כשגריר של מדינותו בישראל בטקס רשמי שנערך בבית הנשיא. בפגישתו המדינית עם הנשיא, הביע השגריר גאורגיה, את תקוותו לחיזוק היחסים והרחבת שיתופי הפעולה בין המדינות.
 
שגריר גאורגיה הנכנס, הגיש לנשיא בהתרגשות את כתב האמנה שלה, הודה לנשיא ואמר :"כבוד עבורי לייצג את מדינתי כאן בישראל. יחסים טובים בין ישראל וגאורגיה יוסיפו לטובת האומות שלנו ולהבאת היציבות, השלום והביטחון ולא רק באזורים שלנו אלא בעולם כולו ". הנשיא ריבלין לחץ את ידו בחום ואמר: "אני מברך אותך על שובך לישראל עכשיו, כשגריר גאורגיה.
 
לישראל וגאורגיה יש יחסים טובים לכל אורך ההיסטוריה. היחסים הטובים ביננו נמדדים לא רק לפי הקשר בין הממשלות אלא בעוצמת הקשר והחברות בין העמים. לקהילה היהודית בגאורגיה יש מורשת חזקה כלפי ארץ ישראל ובישראל יש לנו קהילה יהודית מגאורגיה מאוד ענפה".
 
 
ისრაელის სახელმწიფოში საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანმა ელჩმა პაატა კალანდაძემ რწმუნებათა სიგელები გადასცა ისრაელის პრეზიდენტს რუვენ რივლინს. რწმუნებათა საიგილების გადაცემის ცერემონიის შემდეგ შედგა საუბარი, რომლის დროსაც საქართველოს ელჩმა და ისრაელის სახელმწიფოს პრეზიდენტმა ხაზი გაუსვეს იმ მრავალსაუკუნოვან მეგობრულ ურთიერთობების მნიშვნელობას, რომელიც ქართველ და ებრაელ ხალხებს შორის არსებობს. მხარეებმა იმედი გამოთქვეს, რომ საქართველო-ისრაელის თანამშრომლობა მომავალშიც დინამიურად განვითარდება
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...