נחנך בית חב"ד "צוק-איתן" בקפריסין

ראשי >בקהילה>נחנך בית חב"ד "צוק-איתן" בקפריסין
נחנך בית חב"ד "צוק-איתן" בקפריסין
 
יום חמישי (27-8-2014) נחנך בית חב"ד רביעי במרכז האי קפריסין, בטקס הפתיחה הוענק למקום החדש השם "צוק איתן" ביוזמתו של מר פנחס פטרקצישוילי, אשר רצה להנציח את זכר הנופלים במבצע "צוק איתן".
 
במעמד מיוחד ומרשים, בהשתתפות רבנים, אישי ציבור, שגריר ישראל בקפריסין מר מיכאל הררי וידידים מהארץ ומחו״ל התקיים טקס חנוכת הבית וקביעת מזוזה לבית חב״ד ״צוק איתן״ בעיר לימסול. הטקס החל במעמד גזירת הסרט והסרת הלוט ע״י התורם מר פנחס פטרקצישוילי ולאחר מכן כובדו הרב הראשי לקפריסין הרב אריה זאב רסקין ואביו הרב יהושע לברכת שהחיינו וקביעת מזוזה.
 
הקמת בית חב"ד החדש מתקיימת בשנה בה מציינים בקפריסין עשור לפעילות חב"ד באי, ובאי הטקס צפו בווידאו הסוקר את העשור החולף, לצד ההתפתחויות ותנופת העשיה המתוכננות לעשור הבא.
 
שגריר ישראל בקפריסין מר מיכאל הררי נשא דברי ברכה, שיבח והוקיר את פעילות חב״ד בקפריסין. הרב הראשי לקפריסין הרב אריה זאב רסקין שטח בפני הקהל את חזונו של הרבי מליובאוויטש לפתיחת בתי חב"ד בכל מקום בעולם, על פעילות הפצת המעיינות שהחלה עוד אצל אברהם אבינו ותמשך עד לביאת משיח צדקנו. הרב קרא לציבור לקחת באופן אישי חלק ולהשתתף בפעילות הבית חב"ד אשר החל זה לפעול ברציפות, עם תפילות, שיעורים ופעילות מסביב לשעון.
 
אף עין לא נותרה יבשה כשעלה הלל לנדאו, נציג משפחות הנופלים בצוק איתן סיפר על דמותו המיוחדת של חברו הקרוב של יאיר אשכנזי הי"ד הנמנה בין הקדושים הנופלים במבצע צוק איתן. עם סיום דבריו שלהב הרב יהושע רסקין את הקהל בדברים, כשדיבר על עוצמת הקמת בתי חב"ד בעולם, על משמעות פתיחת מקום חדש ועל האור הגדול שיצא מבית חב"ד "צוק איתן" להאיר את העיר לימסול כולה.
 
אחרון הנואמים היה הרב ישראל גערליצקי, שנשא דברים על חודש אלול וימי הרחמים והסליחות ודיבר בהרחבה על משמעות העניין "המלך בשדה". את הטקס נעל הרב הראשי הרב אריה זאב רסקין בתקיעת שופר ובהודיה לכל התומכים והמסייעים.
 
עם סיום הטקס התקיימה תפילת ערבית שבסיומה התיישב הקהל סביב שולחנות ערוכים לסעודת מצווה כיד המלך והתוועדות חסידית.
 
מקור הכתבה: אתר חב"ד www.col.org.il  
 
 
27-8-2014

27-8-2014

27-8-2014
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...