הפגנת התמיכה בישראל - שיחה עם איציק משה
 
בעקבות הפגנת התמיכה בישראל שהתקיימה בתביליסי, "הקהילה שלנו" פנתה לאיציק משה, מייסד "בית ישראל" לברר את תכני אירועי התמיכה ומיקומה של הקהילייה הגאורגית במלחמה במזרח התיכון.
 
איציק משה שנחשב למומחה באיזור של חבר העמים במשך 25 השנים האחרונות מסביר שמדובר על מדינות דינמיות הנמצאות בשלבי ההתפתחות ועוברות שינויים סוציופוליטיים מרחיקי לכת ועל כן לא ניתן לצפות, לדרוש או למדוד את ההתנהגות הקהילייה באיזורים הנ"ל באותם פרמטרים ומדדים בכל הזמנים ובכל האירועים.
 
בטרם מנתחים את גאורגיה חשוב לציין שלפנינו מדינה מאוד איכותית, מעניינת באספקט היהודי והישראלי. למרות האמור לעיל גאורגיה של 2014 שונה מגאורגיה של 2012 ושונה מאוד מגאורגיה מהתקופה הסובייטית והפוסטסובייטית.
 
בסוף 2012 היה לנו עסק עם ממסד חדש שהצביעה, כנראה בשוגג, לטובת פלסטין ככל מדינות אירופה והשנה לפנינו הנהגה תומכת בישראל שפעילה בצעדי ענק הן לקידום מצבה הכלכלי הפנימי והן בקידום יחסי החוץ ועם ישראל בפרט.
 
לנו, כלשכת העסקים ישראל גאורגיה וכבית ישראל, הפעיל בתחום הקשרים ובהסברה הישראלית, הייתה התלבטות קשה באם להתערב ולארגן אירוע מסודר ומאורגן תחת כותרת ישראלית או להניח לכך שהאירוע יהיה ביוזמה מקומית, גאורגית ובעיקר ע"י תושבים שאינם יהודים.
 
כפי שידוע לכם הבחירה נעשתה על האופציה השניה וקיבלנו אירוע תמיכה ששונה ממה שנעשה במקומות אחרים בעולם. במפגן התמיכה הגיעו בני נוער המגיעים להרצאות בבית ישראל, צעירים שיגיעו בשנים הבאות להישגים בצמרת הארגונים הציבוריים והפוליטיים.
 
זה המקום לציין את מכתבי התמיכה של ראש הממשלה והשרים במלחמת צוק איתן.
 
הדוברים ברחוב הראשי של תביליסי, מול בניין הפרלמנט הביעו תמיכה בצדק הישראלי, גינו את הטרור, הירי על ישראל וכן ציינו את זכותה של ישראל להגן על עצמה.
 
בגמר ההפגנה הגיעו המארגנים לבית ישראל ומסרו לנו מכתב תמיכה המנותב לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ולראש השדולה לפתרון הסכסוך ישראלי ערבי, חיליק בר ולשגריר ישראל בגאורגיה.
 
בהפגנת התמיכה השתתפה קבוצה ישראלית שלא האמינו למראה עיניהם (עפ"י הצהרתם) שאכן מדובר על דור ההמשך של גאורגיה, צעירים לא יהודים שתומכים בגאווה בישראל. הישראלים פתחו בשירת "עם ישראל חי" והרקידו את המפגינים.
 
לאחר ההפגנה צעדו ראשי הארגונים והישראלים לבית ישראל ושמעו הרצאה מחזקת בנושא המזרח התיכון.
 
לסיכום, אציין פרט ופרמטר חשוב ומרכזי, להבדיל מכל מקום אחר בעולם, מדובר על יוזמה לא יהודית שיש לטפח, לחזק ועלינו לעשות הכל שהקשרים בין גאורגיה ליהודי גאורגיה ייהפכו לקשרים נרחבים בין גאורגיה לישראל ולגשרים יציבים וחזקים של ישראל עם העולם הלא יהודי.
 
29-7-2014

29-7-2014

29-7-2014


29-7-2014

29-7-2014

29-7-2014 
29-7-2014

29-7-2014
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...