ביקור ראש פרלמנט של גאורגיה בישראל
 
בתאריך 23/1/2014 ראש פרלמנט של גאורגיה, דוד אוסופאשוילי הגיע לבקור רשמי לישראל.
יו"ר הפרלמנט של גאורגיה, מר דוויד אוסופשווילי ופמלייתו הם הבוקר אורחי יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין. יו"ר הפרלמנט האורח התקבל בכנסת במשמר כבוד וחתם בטרקלין שאגאל על ספר האורחים של הכנסת וגם ונשא דברים בכנסת ישראל.
 
בפגישה בלשכת יושב ראש הכנסת אמר יולי אדלשטיין לאורחו: "למרות הזמנים הלא פשוטים, לא חשבתי לרגע שהביקור הזה יתבטל. חשוב לי להודות על התמיכה העקבית של גאורגיה בישראל, לאורך כל השבועות האחרונים. אנחנו רואים עד כמה עלול להיות מסוכן איום של טרור על אזרחים, והדבר נכון לגבי כל מדינה. זו חובתי הנעימה להודות על עמדה יציבה וברורה של גאורגיה לצד ישראל", אמר אדלשטיין.
 
יו"ר הפרלמנט של גאורגיה דוויד אוסופשווילי השיב: "אחזור על עמדתה הבלתי מתפשרת של גאורגיה התומכת בישראל. בשם הפרלמנט, בשם הממשלה ובשם העם כולו, אני מאד מקווה שהעם בישראל יעבור את התקופה הזו במהרה ובאובדן חיי אדם נמוך ככל הניתן. לצערי, מדינות עדיין חייבות לעסוק באיום של טרור ולעיתים גם אין ברירה אלא לשלוח חיילים להילחם בטרור הזה. גאורגיה עומדת לצדכם ונעשה כל אשר ביכולתנו כדי לסייע לישראל, הן בזירה הבינלאומית והן בכל דרך אחרת. זו לא רק אמירה בשם הידידות בין המדינות. זו חובתנו המוסרית", אמר אוסופשווילי.
 
במהלך ביקורו בכנסת, נועד אוסופשוילי עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, וכן נפגש עם בכירים נוספים, ביניהם נשיא המדינה הנבחר ראובן ריבלין, יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג ויו"ר ועדת חוץ ובטחון מר זאב אלקין. במפגש בלשכת יו"ר הכנסת נכח גם ח"כ אברהם מיכאלי, יליד גאורגיה, המכהן כיו"ר אגודת הידידות הפרלמנטרית ישראל - גאורגיה. השניים דנו ברמת היחסים הנדרשים לפיתוח ויישום של פרוייקטים משותפים.
 
עם תום ביקורו בכנסת, דוד אוסופאשוילי ביקר בכותל המערבי, ביקר ב"יד ושם" והניח זר ובמוזאון ישראל.
 
 
 
 נשיא המדינה, רובי ריבלין וראש פרלמנט של גאורגיה, דוד אוסופאשוילי
 
 
 
 יו"ר וקבוצת הידידות הפרלמנטרית ישראל-גאורגיה ח"כ אברהם מיכאלי וראש פרלמנט של גאורגיה, דוד אוסופאשוילי
 
 
 
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...