ראש הממשלה הנחה את צה"ל לפתוח בפעולה קרקעית ברצועת עזה
 
על פי הודעת לשכת ראש הממשלה, נתניהו ושר הביטחון הנחו את צה"ל לפתוח בפעולה קרקעית כדי לפגוע במנהרות טרור החודרות לישראל. חמאס: "מוכנים לעימות"
 
ישראל פתחה הערב (חמישי - 17-7-2014) בפעולה קרקעית ברצועת עזה. שש שנים אחרי מבצע עופר יצוקה, כוחות גדולים של צה"ל נכנסו הערב לרצועה "כדי לפגוע במנהרות טרור החודרות מרצועת עזה לשטח ישראל". על פי הודעת לשכת ראש הממשלה, "ראש הממשלה ושר הביטחון הנחו את צה"ל לפתוח הלילה בפעולה קרקעית כדי לפגוע במנהרות טרור החודרות מרצועת עזה לשטח ישראל".
 
על פי הודעת משרד ראש הממשלה, "ההוראה לפעולה הלילה קיבלה את אישור הקבינט אחרי שישראל הסכימה להצעה המצרית להפסקת אש ואילו החמאס דחה אותה והמשיך בירי רקטות על ערי ישראל". בהודעת לשכת ראש הממשלה נמסר כי "לאור התוקפנות הנפשעת והבלתי פוסקת של החמאס ישראל מחויבת לפעול להגנת אזרחיה. מבצע צוק איתן יימשך עד להשגת מטרתו - להשיב לאזרחי ישראל את השקט לתקופה ממושכת".
דובר צה"ל, תת אלוף מוטי אלמוז, אמר לאחר ההכרזה כי כוחות גדולים משתלטים בשעה זאת על יעדים ברצועת עזה. "כוחות יבשה גדולים, מלווים בסיוע מסיבי של חיל האוויר וחיל הים, משתלטים בשעה זאת על יעדים ברצועת עזה. הכוחות פועלים נגד מנהרות, תשתיות ופעילי טרור", הוא אמר.
 
תת אלוף אלמוז הוסיף כי כוחות צה"ל נחושים וחדורי רצון ושליחות להצלחה במשימה. "אני מבקש מתושבי רצועת עזה להתפנות מהאזורים בהם צה"ל פועל, צה"ל פועל שם בעוצמה רבה מאוד", הוסיף אלמוז, "אני מבקש מאזרחי ישראל להמשיך ולנהוג באחריות על מנת לקדם את הישגי המבצע".
 
על פי ההודעה שהוציא דובר צה"ל לפני הצהרתו של אלמוז, "צה"ל החל במימושה של מדרגת פעולה נוספת במדרג הפעולות העולה של מבצע צוק איתן". בהודעת הוסיפו כי "שלב זה מתבצע בהמשך ליעדי המבצע שהושגו עד כה ועל מנת להביא להמשך פגיעה קשה בארגון הטרור חמאס ולמציאות ביטחונית טובה יותר".
 
דובר חמאס בעזה, פאוזי ברהום, אמר בתגובה לפתיחה בפעולה הקרקעית כי מדובר בצעד מסוכן. "חמאס מוכנה לעימות והכיבוש ישלם את המחיר של צעד זה", אמר ברהום, "בפעולה הזאת מבקשת ממשלת ישראל לשקם את מורל חיילה ואת מורל הנהגת הצבא שלה - הנהגה שקורסת לנוכח המהלומות האיכותיות של ההתנגדות".
 
 
 מקור: גלי צה"ל 
  
 
 
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...