מבצע "צוק איתן" יצא לדרך
 
מבצע "צוק איתן" יצא לדרך (8-07-2014) והתקיפה הישראלית בעזה מתבצעת מהאוויר ומן הים. במהלך הלילה (שני) הותקפו על ידי חיל האוויר כ-50 מטרות של חמאס ברצועה, חיל הים הצטרף גם הוא לתקיפה והפציץ שלוש מטרות נוספות. בין המטרות שהותקפו בעזה היו ארבעה בתי פעילים ו-18 בורות שיגור ששימשו לירי רקטות לעבר שטח ישראל.
 
בשעות הבוקר ובמהלך הלילה נרשמו מספר נפילות ביישובי עוטף עזה, כשהירי המשמעותי ביותר היה לכיוון קריית מלאכי. כל הרקטות נפלו בשטח פתוח, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק לרכוש. כעת ההערכה בקרב מערכת הביטחון היא שהחמאס יגביר את ירי הטילים ואף ירחיב את הטווח לכיוון מרכז המדינה.
 
חטיבות של צנחנים וגבעתי הוצבו באזור גבול הרצועה ומוכנות לכניסה קרקעית. עם זאת, עדיין לא החלטה על הרחבת הפעולה. לאחר שהוחלט אתמול בישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני לשלוח 1,500 חיילי מילואים לאזור הגבול, אומר קצין בכיר כי צה"ל יגייס כוח מילואים נוסף בימים הקרובים שיהיה מוכן לפעולה קרקעית ברצועה.
 
"אנחנו מתכוננים למבצע משמעותי וארוך. אין הגבלה של הדרג המדיני והקבינט על אורך מבצע צוק איתן. בימים הקרובים נוסיף ונגייס כוח מילואים נוסף שיהיה מוכן למבצע קרקעי", טען הקצין.
המנהרה שהותקפה והושמדה אתמול מן האוויר באזור רפיח שבדרום הרצועה היא חלק ממנהרה שהובילה ליישוב כרם שלום, אזור שנועד כדי להוציא פיגוע אסטרטגי ומשמעותי של חמאס בפתח המבצע. ההבנה בקרב הגורמים הביטחוניים היא שיש עוד מנהרות שחמאס הכין מבעוד מועד למבצע הזה ומתבצעים חיפושים אחריהן לאורך גבול הרצועה.
 
במקביל, החמאס ממשיך לאיים הבוקר כי תגובתו לאגרסיביות הישראלית תהיה קשה וטווח הירי יורחב. "אין מקום לדיבור על שקט עם הכיבוש הישראלי. אם הם רוצים להגן על היישות שלהם מטילי הזרוע הצבאית של החמאס - עליהם להציב על כל בית בישראל 'כיפת ברזל'. יש לנו בנק מטרות מגוון ובמקומות שונים בכל הערים הישראליות", אמר דובר החמאס פאוזי ברהום לתקשורת המקומית.
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...