ערב מגה שואו של מוריס ג'נשוילי
 
"לא היה זה אירוע רגיל. אפשר לומר שאירועים כאלה מתרחשים אחת ל...", כך תיארו רבים מבאי היכל התרבות שבתל אביב את הופעתו הבלתי נשכחת של הזמר מוריס ג'נשוילי.
 
הזמר מוריס ג'נאשוילי הבטיח וקיים. הוא נתן הופעה גרנדיוזית (26-6-2014) שאנחנו - יהודי גאורגיה - לא זכינו לראות מזה שנים לא בארץ ולא בחו"ל. היכל התרבות של תל אביב רגיל לארח אמנים גדולים, הפקות גדולות וקהל סקרן, דעתן ואוהד, אך מה שקרה שם בשבוע שעבר היה בלתי צפוי.
 
אירועים דומים מזמנים הזדמנות לראות ולהיראות בחברת אנשים אותם לא יוצא לפגוש בחיי היום-יום. זה מסביר מדוע התגודדו מחוץ לאולם חבורות חבורות של אנשים והמולה נעימה של מפגשים, חיבוקים והחלפת חוויות, אפפה את המבואות לאולם.
 
את ההיכל גדשו רבים מיהודי גאורגיה מכל רחבי הארץ. אנשים צעירים ומבוגרים, אוהבי מוסיקה גאורגית ומעריציו של הזמר. כאלה שמכירים אותו עשרות שנים וכאלו שנחשפו למוסיקה שלו רק בשנים האחרונות.
 
ג'נשוילי מרבה להופיע באירועים של בני העדה ובמשך השנים יצר לעצמו קהל מעריצים נאמן. אך במקרה הזה היה מדובר בהרבה יותר. ההיכל היה מלא מפה לפה בקהל נרגש שנפעם מגודל התזמורת, מהעיצוב המושקע ובעיקר מהרפרטואר המרשים שביצע ג'אנשוילי.
 
בקהל היה אפשר להבחין באורחים שהגיעו במיוחד מגאורגיה, ביניהם המלחין הנודע ג'מאל ספיאשוילי עם אשתו מננה; הזמר הגאורגי המפורסם מרב ספאשוילי; התמלילנית נינו אחברדשוילי; אורחים מאוקראינה וביניהם המלחין ארסן קסייב שאף הלחין בעבר לא מעט שירים עבור ג'נאשוילי ואף אורחים ממוסקבה וביניהם אנשי שגרירות גאורגיה בישראל והשגריר המיועד של גאורגיה בישראל, פאטה קלנדדזה.
 
נרגש החל ג'נשוילי לשיר את השירים המוכרים והחדשים, בליווי הזמרים מאיה ספי, ולנטינה אנק ומישה קירקילן ובליווי רקדניות בתלבושות מרהיבות וססגוניות. הוא שר באהבה גדולה והקהל הגיב בהתאם במחיאות כפיים ארוכות.
 
קולו נסדק כאשר החל לשיר את השיר "אימא" בקברה ביקר באותו בוקר. "סיפרתי לאימא כמה שהערב הזה חשוב עבורי". את השיר כתבה נינו אחברדשוילי במיוחד עבורו. היה זה רגע מיוחד ומרגש במהלך הערב המרתק שלא יישכח.
 
מוריס הזמין אל הבמה את המלחין ג'מאל ספיאשוילי, אשר התיישב ליד הפסנתר. השניים ביצעו יחד את השיר "נרות של אהבה". עם סיום השיר, התקשה ספיאשוילי להסתיר את התרגשותו ואמר כי "בהופעה הזאת הוכיח מוריס שהוא לא רק זמר גדול אלא איש ציבור שפועל למען הידידות בין יהודים וגאורגים".
 
השגריר המיועד של גאורגיה בישראל שיחל את תפקידו בעוד מספר חודשים, נכח אף הוא באירוע. גם הוא ציין את פעילותו של ג'נשוילי לחיזוק הקשר שבין שתי המדינות.
 
מוריס ביצע מחרוזת של שירים גאורגים מוכרים והדהים את הקהל בביצוע מהמם לשיר של פרנק סינטרה "I did it my way". הקהל נותר המום לשניות מספר בטרם התעשת והחל למחוא כפיים במרץ. היה מרגש לראות אותו מביט בילדיו ובנכדיו בעת ששר.
 
שלושים שירים ביצע ג'נשוילי באותו ערב. 28 מתוכם נכתבו על ידו או במיוחד עבורו. הקהל לא רצה לתת לו לרדת מהבמה וכאן המקום לציין את מי שעמדו מאחורי ההפקה המרשימה הזו ביניהם משה ג'אנשוילי מחברת 'ארט מאסטר גרופ' בניהולו היא זו שהפיקה את האירוע. המפיק המוסיקאלי היה גיא דן; מעצב הבמה יורה אנטיזרסקי; מעצב התאורה דן אופסקין; שיווק ופרסום רינה דביר.
 
מאת: ציסנה שמיר, עיתון "האור" השבועי של יהדות גאורגיה בארץ ובתפוצות
 
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...