שותא ציצואשוילי-פרופיל אישי
 
שותא צפניאשוילי, כוריאוגרף, במאי, איש מקצוע ואמן בזכות עצמו. מרצה וחוקר פולקלור אשר מומחיותו רבה בריקוד, מחול ומוסיקה עממית בתרבות הגאורגית.
 
אדם אשר תרם רבות להקמת להקות ריקוד ומחול גאורגי בארץ ככלל, ובאיזור הצפון והקריות בעיקר. לטיפולן ולקידומן ולפיתוח התרבות הגאורגית המקורית בישראל.
 
בשנת 1972, מר שותא צפניאשוילי היה איש ממייסדי להקות המחול, והדריך חוגי ריקוד, שירה ומוסיקה המקיפים באיזור הצפון, קרית ים, קרית אתא, קרית ביאליק, עכו, נהריה, טירת הכרמל, נצרת ונתניה. כל זאת בעבודה מסורה ונמרצת עלה בידו להקים, תוך בחירת בכירי הרקדנים, להקת מחול ייצוגית של יוצאי גיאורגיה תושבי צפון ישראל.
 
הלהקה הגיאורגית צוברת תנופה הולכת וגוברת משנת 1972 ועד היום למדו ורקדו בלהקה בכל רחבי הצפון כ-1,800 תלמידים רקדנים ורקדניות.
 
הלהקה הנוכחית היא דור שישי ושביעי אשר הופיעה בעבר ומופיעה בכל רחבי המדינה. בבית הספר שאנו מלמדים את הריקודים, מחדירים ראשית את הפולקלור המיוחד וכן את ההיסטוריה והרקע אשר עומדים מאחורי כל ריקוד וריקוד.
 
הלהקה מרחיבה גם כיום את פעילותה ברמה גבוהה ומקצועית, ופותחת בית ספר נוסף בקרית ים וקרית ביאליק. לידיעת המתעניינים, בכל שנה מגיייס המרכז לתרבות ואמנות למחול ולמוסיקה גיאורגית רקדנים ורקדניות, תלמידים חדשים נוספים.
 
שנים רבות הלהקה הגיאורגית של שותא צפניאשוילי הופיעה בפסטיבלים ותחרויות בינ"ל,בהן זכתה בפרסים ותעודות הוקרה, כמו גם בהופעות ממלכתיות.
 
להקת המחול ערכה סדרת הופעות בגיאורגיה בשנת 1989 במסגרת משלחת תרבות ישראלית אשר ביקרה שם בחסות ממשלת ישראל וראש העיר של קרית ביאליק בזמנו. בשנת 1988 ערכה הלהקה סיור בקנדה במסגרת פסטיבל פולקלור אשר אורגן ע"י אורט עולמי. בסיור זה זכתה הלהקה במקום הראשון. בשנת 1998 הוזמנה הלהקה להופיע בוינה אוסטריה, בהופעה בפני הקונגרס העולמי היהודי.
 
כעת הוא מעוניין להרחיב את מעגל המשתתפים בחוגי המחול, ומציע חוגים בערים נהריה, קריית אתא, קריית ים וקריית ביאליק. ילדים ובני נוער – בנים ובנות – בגילאי 6-16 מוזמנים להירשם, לעבור אודישן קצר שבודק כישורי סף מינימליים בתחום המוזיקה והמחול, ו... להתחיל לרקוד!
 
בשיחה עם מערכת האתר מספר צפניאשוילי על אהבתו הגדולה לפולקלור ולתרבות הגאורגית בכלל, ולמחול האומנותי בפרט. שותא מציע לבני העדה הגאורגית חוג מחול מקצועי ללא פשרות, וללא תשלום! "לנגד עיניי עומדת המטרה החשובה של הנחלת התרבות היפה של העדה הגאורגית לדורות הבאים, וזו – לא נמדדת בכסף"
 
אומר צפניאשוילי. קיום החוג ללא תשלום מתאפשר בעזרתה האדיבה של עיריית קריית ביאליק, שמעמידה לרשות צפניאשוילי ותלמידיו אולם רחב ידיים בו מתנהלים האימונים.
 
החוג שמתקיים בקריית ביאליק מהווה את להקת המחול המרכזית והייצוגית של צפניאשוילי, שגם מופיעה על במות חשובות באירועים של בני העדה ברחבי הארץ.
 
כשירות לציבור הגולשים בצפון הארץ, מפרסם את מספרי הטלפון בהם תוכלו להירשם לחוגי המחול:
קריית אתא: רבקה ספיר – 052-3487868
ליאנה ג'אנה – 052-2532779
רחל – 054-3284514
קריית ים: עו"ד מורדי פיזיצקי – 054-3181959
קריית ביאליק: שותא צפניאשוילי – 054-9276772
 
 
 
  
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...