לילות גאורגיה בשוק נמל תל-אביב
רבים מבני העדה הגאורגית הגיעו ביום חמישי (12-6-2014) שעבר לנמל תל אביב, שם התקיים היום האחרון לפסטיבל האוכל הגאורגי.
 
המסעדות באזור התאימו את התפריט לדרישות העדה הגאורגית, דגלי גאורגיה נתלו בכל פינה והציבור הרחב הסתער על החאצ'פורי בקונדיטוריה המקומית. "מכרנו חמש מאות יחידות של חצ'פורי רק היום", סיפר אחד מעובדי המקום. הלחץ ניכר על הקונדיטוריה הקטנה ובכל פעם שמגש מהביל של המאפה הגאורגי יצא את התנור, הוא נחטף תוך דקות אחדות. 
 
בדוכנים הקטנים מכרו בירות תוצרת גאורגיה, סולוגוני (גבינה) ותבלינים ייחודיים לעדה. אלו שהגיעו ביום האחרון לא זכו לראות ולו צ'ורצ'חלה אחד לרפואה, "הכל התחסל" העידו בעלי הדוכנים. 
 
מחוץ למתחם נבנתה במה מאולתרת, עליה רקדו לקול צלילי מוזיקה גאורגית, רקדנים מלהקתו של תמאס ציציאשוילי, הכוללת נערים וילדים כאחד. כל באי הנמל, גם אלו שלא תכננו להיכנס ליריד האוכל הגאורגי, רותקו לבמה ותיעדו את הריקודים המסורתיים שנמשכו מספר שעות. תמאס עצמו עמד מאחורי הבמה ודאג לסנכרון בין הרוקדים. 
 
מדי מספר דקות קדו חברי הלהקה בפני הקהל וזכו למנוחה קצרה. בין הנוכחים בקהל נראה גם חבר מועצת העיר אשדוד, משה בוטראשוילי, אשר גם בתו כיכבה בריקודים על הבמה.
 
לצד הבמה נמכרו לחם גרוזיני, גבינות ויין בניחוח המטבח הגאורגי. בייזום הפסטיבל היו שותפים שיר הלפרן, מבעלות שוק הנמל ושותפתה העסקית, מיכל אנסקי שחברו לשגריר גאורגיה בישראל, ניק רבאזישוילי שניצל את ההזדמנות לחגוג יחד עם הפסטיבל את חגיגות העצמאות של גאורגיה שמתקיימות בימים אלה.
 
מאת אבי שמואל - העיתון השבועי של יהדות גאורגיה בארץ ובתפוצות | יום חמישי כ"א בסיון תשע"ד | 19.6.14 | גיליון 10 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...