אירקלי גלונטי (ღლონტი ირაკლი)-פרופיל אישי
שלום אירקלי , שמחנו מאוד ליצור איתך קשר. אנו עוקבים אחר פעילותיך ורואים את החיבה שלך כלפי מדינת ישראל, לכן החלטנו להכיר אותך לציבור הישראלי ולשאול אותך מספר שאלות על עיסוקיך ותוכניותיך לעתיד. 
תודה רבה, גם אני שמח לדבר אתכם ולהציג את עצמי. שמי אירקלי גלונטי, אני בן 27 , נולדתי באחד מהמחוזות המערביים בגאורגיה , בגוריה . בסביבתי חיו הרבה יהודים וגדלנו יחד. משם מגיעה החיבה והאהבה העמוקה שלי כלפי העם היהודי ומדינת ישראל , ואני מאמין שבמדינתי כל אזרח מרגיש כמוני .
 
לאחר סיום לימודיי באוניברסיטה התחלתי לעבוד במשרד ממשלתי במספר תפקידים. התחלת עבודתי בממשלה הייתה יותר קלה ממה שציפיתי כיוון שהיה לי ניסיון קודם בהיותי יושב ראש מועצת הסטודנטים באוניברסיטה. באותו זמן עבדתי לסירוגין במועצת העיר . לאחר מכן עבדתי בוועדת הבחירות המרכזית. קיבלתי ניסיון חשוב במשרד הכלכלה והפיתוח , שבו עבדתי במספר תפקידים במשך מספר שנים.
 
אירקלי תוכל בבקשה לספר על הארגון שלך?
אני עומד בראש ארגון לא ממשלתי – מרכז לאיחוד יוזמות ציבוריות. בגלל הידע והניסיון שלנו החלטנו להקים ארגון חזק אשר יתווך בין האזרחים לבין הממשלה על בסיס אינטרסים ציבוריים. משום כך קיבלתי החלטה עקרונית לעבור לפעילות במגזר הציבורי שבו יש לי יותר משאבים לעזור לאזרחים הפשוטים מאשר בכל עבודה אחרת.
 
תוכל לספר לנו על המטרות והמשימות של הארגון שלך ?
המטרה שלנו היא לתת לציבור יותר כוח וחופשיות כדי לערב את הציבור הרחב בבניית המדינה, לפרסם יוזמות ציבוריות, להילחם כדי להביא אותם לשלב ביצוע ולתרום ליצירה ופיתוח של סביבה כלכלית ועסקית חופשיה. הארגון שלנו עובד בעיקר על יוזמות חקיקה. העדיפות הראשונה שלנו היא לשתף פעולה עם הרשות המחוקקת ועם הרשות המבצעת. אנו משגיחים על המצב הפוליטי במדינה יום יום ומאמינים שהממשלה צריכה לשים לב יותר לביקורת ציבורית.
 
אנו זוכרים את שנת 2012 כשהתנגדת להחלטת ממשלת גאורגיה והזדהת עם ישראל ועם העם היהודי. איך אתה רואה את היחסים בין גאורגיה לישראל בעתיד ?
היחסים בין שני העמים הם לא רק סמכות בלעדית של חברי הממשלה, וכתוצאה מכך אני מרגיש שגם אני חייב לתרום להעברת מערכת היחסים בין שתי המדינות לרמה גבוהה וקרובה יותר. אני שמח מאוד מפני שגאורגיה וישראל מדינות שיש להן הסטוריה ארוכה, ממשיכות להעמיק ולפתח את יחסיהן. יהיה יותר טוב אם נבצע יותר פרויקטים משותפים.
תמיד התעניינתי בישראל ובמיוחד בנושא הפטריוטיות בה. שיתפנו פעולה עם "לשכת העסקים ישראל - גאורגיה" ו"הסוכנות היהודית" וארגנו הרצאה בנושא אהבת המולדת בישראל. הזמנו אורחים מישראל, ביניהם הייתה בחורה צעירה ששירתה בצה"ל. האורחים שיתפו את השקפות העולם שלהם לגבי אהבת המולדת לצעירים הגאורגים וההרצאה הייתה מרתקת ומצאה חן מאוד בעיני הקהל.
 
אתה צעיר פעיל ביותר. יש הרבה אנשים שתומכים בך, ביניהם מומחים ופוליטיקאים, ולעיתים קרובות אתה מופיע באמצעי התקשורת בגאורגיה. אתה רואה את העתיד שלך בפוליטיקה? ספר לנו על התוכניות שלך לעתיד.
למזלי, קיימים הרבה אנשים שתומכים בדעותיי. יש לנו קשרים עם מומחים , פוליטיקאים ואנשים רבים מתחומים שונים. אני אענה בכנות, יש לי שאיפות פוליטיות במטרה לעזור לאזרחי המדינה. אני מנסה לפרסם את פעולותיי ואת המטרות שלי ההולכות יד ביד עם שאיפותיי העתידיות. אני מתכונן לבחירות הקרובות לפרלמנט בגאורגיה אבל כעת אני שוקל ביחד עם הארגון שבו אני פעיל השתתפות בבחירות המקומיות באביב הקרוב. 
 
ספר בבקשה על המשפחה שלך.
אני נשוי ואבא לילדה בת 3 - ניטה ואנו מחכים לילד שני. גדלתי במשפחה שבה הוריי עסקו בהוראה ובעבודה ציבורית. 
 
מה אתה מאחל לעם בישראל?
אני מאחל לכם שיהיה שלום במדינת ישראל  בלי מלחמות ושתהיה לכם שנת שגשוג והצלחה בכל דרך אשר תלכו. העם בגאורגיה אוהב את מדינת ישראל ואת העם בישראל וכך גם אני. מאחל לכם שנת 2014 מוצלחת , ושנהיה לראש ולא לזנב. 
 
העורך: מאחל לך הצלחה בדרכך הציבורית והפוליטית.
הוספת תגובה

2 תגובות לכתבה
2. irakli.glonti2013@gmail.com irakli (משתמש/ת אנונימי/ת) 2014/01/18 21:49
1. Irakli Glonti ריקי חן-RIKI HEN (משתמש/ת אנונימי/ת) 2014/01/13 20:21

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...