הרצאה ראשונה ב"בית ישראל" בתביליסי 
ב"בית ישראל" בתביליסי שנפתח זה עתה, התקיימה הרצאה ראשונה בתחום "התקשורת ותהליך הבחירות בישראל".
 
הערב נפתח ע"י איציק משה, ראש לשכת העסקים ישראל גאורגיה ומייסד בית ישראל ולאחריו עלו לדוכן ההרצאות, דוד ביטן סגן ראש עיריית ראשל"צ, יוסי חממי סגן יו"ר ארגון העסקים והעצמאיים ויוסי טטיקא מומחה בטכנולוגיה תקשורתית בתחום הבחירות.
 
המרצים דיברו על נושאי הבחירות הארציות והמקומיות והיחסים בין המוסדות המוניציפליים והממשלה. כמו כן גיוס כספים, בקרה על מנהל תקין, עמידה בחוקי הבחירות ותפקיד התקשורת במערכת הבחירות.
 
בתום ההרצאה הנוכחים הציגו שאלות והתעניינו בעיקר בתחום המינהל התקין והבקרה על הבחירות.
 
המרצים ציינו שישראל נמצאת בשלב מתקדם וזיוף הבחירות בישראל, בניגוד למדינות מזרח אירופה, מהווה לתופעה בלתי אפשרית. צויין כי השופט הממונה על הבחירות פועל באופן עצמאי ללא השפעה ע"י גורמים אינטרסנטיים.
 
המרצה בתחום התקשורת הצביע על האיכות הגבוהה והידע של הכתבים הפוליטיים בתחום זה.
 
להזכירכם ש"בית ישראל" פועל ביוזמתו של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, ויתחיל את פעילותו הרשמית החל מינואר 2014. ההרצאה הראשונה אמש הייתה ניסיונית אך המקצועיות של המרצים וההתעניינות הגדולה של באי הכנס הצביע על הצלחת האירוע הראשון שלא הייתה מן המניין.
 
בית ישראל המהווה למוסד ראשון ברמה העולמית בפורמט זה, נפתח ב-2 לנובמבר בנוכחות סגן שר החוץ של ישראל, חברי כנסת, שרים וסגני שרים מגאורגיה וכן ההנהגה היהודית מרחבי העולם.
 
מטרת בית ישראל הנה פעילות אפקטיבית יותר עם יהדות התפוצות, הסברה ישראלית והעלאת רמת הקשרים והפעילות עם מדינות ידידות ויצירת קשרים אפקטיביים וישירים.
איציק משה ציין, שבית ישראל ייהפך למקום בו יוכלו תושבי גאורגיה לפגוש את ישראל האמיתית, ישמעו על ההצלחות בהם ישראל ייחודית ומובילה. בבית ישראל יפגשו עם האישים מישראל שהגיעו להישגים ברמה העולמית.
 
במהלך 2014 יתקיימו 12 הרצאות נוספות מישראל וביניהם מקבלי פרסי נובל, אנשי תרבות, מדע, הי טק ורפואה. לסיכום אלו יהיו נושאים בהם ישראל מצטיינת ברחבי תבל.

העורך: גיאורגי קיטיאשוילי 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...