ספר - סתיו בטביליסי

ראשי >תיירות בגאורגיה>ספר - סתיו בטביליסי
סתיו בטביליסי
רומן מסע אמיתי, מצחיק, מרגש ומעורר מחשבה וחוויה על אשה וגבר, שנסעו לגאורגיה בלי מפות, בלי מדריך ובלי שפה...
איפה אמא של סטלין שוכבת עם מתנגדי-משטר אחרי מותה?
מי התאום גאורגי של ביאליק ואליעזר בן יהודה?
פמיניזם גאורגי: איך נעשתה אשה מוכה ל"תמר המלך"?
 
על הספר
רומן מסע אמיתי, מצחיק, מרגש ומעורר מחשבה וחוויה על אשה וגבר, שנסעו לגאורגיה בלי מפות, בלי מדריך ובלי שפה... 
 
הספר מתאר את חיי היומיום של שני סופרים ישראלים בטביליסי, את חוויות הסתגלותם לסביבה האקזוטית ואת רגעי האינטימיות השברירית שנרקמת בינם ובין תושבי טביליסי.
עם הזמן השניים נקלעים למסע בלשי בעקבות סופרים ומשוררים גאורגים, שסיפורם ועבודותיהם נשכחו מלב והם עצמם נרצחו על ידי הצאר והבולשביקים. אחד הגילויים המפתיעים הוא הדמיון בין סיפורה של התרבות הלאומית הגרוזינית ובין זו העברית.
 
זהו ספר יחיד בעברית ובגאורגית (ואולי בכלל) על החיים והתרבות בגאורגיה, על בני אדם, על הלכי רוח עכשוויים ועל חוויות משמעותיות; אלה כתובים בשני קולות, נשי וגברי, ומשתלבים ליצירת ספרות. הספר התקבל בגאורגיה בחום רב וקיבל חשיפה ציבורית ותקשורתית רחבה.
 
הספר כולל סיפורי התבוננות, גילוי, חוויה ושתייה, מצחיקים בלי לעג, מרגשים בלי פאתטיות; מסע בעקבות משוררים וסופרים נשכחים; תרגום לעברית של שירי משוררים גאורגים מודרניים ותרגום מלא של האגדה/המיתוס 'אמירני' – תינוק גרוזיני פרוע, חצי אל חצי אדם, שנולד עם שן זהב.
הספר מיועד לקוראים אוהבי תרבות וספרות, שמעוניינים לקרוא על מציאות אקזוטית ועל תרבות לא מוכרת, וכן למטיילים שמחפשים לדעת יותר על גאורגיה ועל חייהם, תרבותם, רגישויותיהם וייחודם של תושביה.
 
המחברים
חדוה רוקח, למדה אמנות במדרשת בית-ברל, זהו ספרה הראשון. איתי בחור סופר ומו"ל, זהו ספרו השביעי; ספריו הקודמים: 'מאקס' 1996, 'אפס אחוז' 1998, 'שיחות יין' (עם ראובן רזניק) 2001, 'פעמון סדוק' 2005, 'ד"ר מקס סנדרצקי ובית החולים לילדים מרינשטיפט' (עם פרופ' שמואל ניסן) 2011, 'סיפור ישראלי' 2012.
 
מאת: חדוה רוקח , איתי בחור
עמודים: 215 תמונות: 56 
מחיר: 79.00 ש"ח 
 
הספר ניתן לרכישה בהוצאה לאור, טל: 04-6390938 ובאתר הוצאה לאור 
 
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...