ראש ממשלת גאורגיה ידליק נר ראשון של חנוכה 

בגאורגיה מפתחים אווירה תומכת עסקים וישראל זוכה ליחס מועדף מראש הממשלה ומאנשי עסקים מקומיים.   
 
ממשלת גאורגיה הקימה קרן שתשלים השקעות זרות במדינה. הממשלה בגאורגיה הודיע כי היא  רואה ברישום הנכסים במדינה טאבו, קדוש, ותשמור על האינטרסים של המשקיעים בה. כך אומר ראש ממשלת גאורגיה, בידזינה איוונישווילי.

במוצאי שבת הקרובה יתקיים בטביליסי כנס העסקים ישראל גאורגיה המאורגן על ידי לשכת העסקים ישראל גאורגיה בראשות איציק משה. בכנס ישתתפו כ-80  אנשי עסקים מישראל וראש הממשלה הגאורגי, ידליק נר ראשון של חנוכה.

לקראת הכנס יוצאת בשורה למשקיעים הישראלים כאשר לשכת העסקים, בשיתוף עם משרד הכלכלה הגאורגי ולשכת ראש הממשלה יכינו חבילות תמיכה של עד 50%  השתתפות בהשקעות במדינה.
 
האירוע מגיע לאחר מפגש לפני כחודש בין משה לראש ממשלת גאורגיה בדזינה איוונישווילי בבית הכנסת בטביליסי. יו"ר לשכת העסקים ישראל-גאורגיה כי במהלך המפגש הועברו שני מסרים ברורים: ההבטחה על הגנת הרכוש והתייחסות הממשלה החדשה לטאבו כקודש והשני תמיכת המדינה להגברת ההשקעות.

חודש לאחר מפגש זה, ההבטחה השנייה לא איחרה להגיע, וממשלת גאורגיה כבר הודיעה על הקמת קרן ממשלתית שתיקח חלק בהשקעות עם הישראלים, בנוסף לערבויות המדינה לקבלת ההלוואות.

יועץ התקשורת, יוסי טאטיקה, שיעמוד בראש אחת מקרנות ההשקעה המגיעות לגאורגיה, מציין כי בגאורגיה אווירה תומכת מאוד כלפי ישראל וכי מדובר ביעד אטרקטיבי מאוד למשקיעים ישראלים.
 
מקור הכתבה: אתר NRG  
בתמונה: איציק משה עם ראש הממשלה הגאורגי במפגש בטיביליסי

 

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...