משה בוטרשווילי-פרופיל אישי

ראשי >אנשים ...>משה בוטרשווילי-פרופיל אישי
 

יוצאים לדרך חדשה עם משה בוטרשווילימשה בוטראשווילי

ביום א' 2/11/2008 תפתח שנת הלימודים האקדמית תשס"ט ואלפי סטודנטים ברחבי הארץ יצאו אל הג'ונגל העירוני וייזרקו אל תוך מלחמת ההישרדות של המינים נוסח המאה ה-21. במלחמה הזו אין חניתות, חרבות או רובים ואין אלה החזקים ששורדים. זוהי מלחמת השקדנות, מלחמת המסירות, מלחמתם של אלה שהרעב לבנות ולהיבנות זורם בעורקיהם סמיך מדם, של הנווטים שרואים את האור בקצה סבך הבירוקרטיה והדעות הקדומות ונכונים לעשות דרכם בין הקוצים על מנת לשרוד, על מנת להיות מלכי הג'ונגל במלחמה הזו, מלחמת ההישרדות של המאה ה-21.


תשעה ימים לאחר מכן ב-11/11/08 תתבקשו אתם: חיילים ותיקים, טירונים צעירים ולוחמים חדשים לגייס את הנשק החזק ביותר שבידיכם – קולכם- לטובת אדם שהקדיש חייו למאבק, אדם ששם לו למטרת המטרות לפרוץ את כל המחסומים שהוקמו סביבנו, חלקם על ידינו וחלקם על ידי סביבתנו, במהלך 40 השנים שחלפו מאז נפתחו שערי גאורגיה והחלה העלייה למדינת ישראל, ולפלס עבורנו- בניה ובנותיה של העיר אשדוד בכלל ושל קהילת יוצאי גאורגיה בפרט את הנתיב אל ההצלחה, הניצחון והקדמה: חבר הנהלת העיר אשדוד ונציג העדה הגאורגית משה בוטראשווילי.


5 שנים חלפו מאז נבחר בוטראשווילי הידוע בכינויו "הבולדוזר" למועצת העיר אשדוד, 5 שנות עמל ומאבק על מנת שקולנו יישמע, על מנת למגר את הסטיגמות ולתת במה ליכולות, לכשרון וליופי של העדה הגאורגית על רבדיה, 5 שנות בנייה ועשייה, הנהגה ושיתוף פעולה, 5 שנים שבמהלכן כל קול שהענקתם לו בבחירות הקודמות, נתן לבוטראשווילי את הכלים להשמיע ולהשפיע בשמה של קהילה שלמה, להפוך מילים למעשים והבטחות למציאות שבה אנו, יוצאי גאורגיה באשדוד חזקים יותר, מאוחדים יותר וגאים יותר בהישגינו ובזהותנו.


שלל הפרויקטים אותם יזם והוציא לפועל במסגרת תפקידו כחבר מועצה הממונה על תיק נטיעות ותיק אחזקות, חבר דירקטוריון החברה למתנ"סים ונציג העדה הגאורגית באשדוד, העלו את הקהילה על מפת התודעה העירונית, עובדה שבאה לידי ביטוי במלואה ב-"יום יהדות גאורגיה 2006" שנערך במסגרת חגיגות היובל 50 לעיר אשדוד ובשיתוף עם עיריית אשדוד, הקונגרס העולמי של יהודי גאורגיה ועמותת ניהול והיווה מפגן הצדעה, מרהיב בתוכנו ובהיקפו, ל-35 שנות עלייה יהודית- גאורגית לאשדוד- היא מרכז יהדות גאורגיה העולמי. האירוע, שמשך קהל של 40.000 איש וכלל מופעי מחול וזמר של מיטב האומנים הגאורגיים מהרץ ומחו"ל, הענקת מלגות לסטודנטים בני העדה וסקירה של האתנוגרפיה היהודית הגאורגית בשחזור של כפר גאורגי ויריד אומנות ותרבות גאורגית, היווה ניצחון עבור בוטראשווילי, ששאף מאז ומתמיד להנציח את דמותה של הקהילה ולהטביע חותמה על הנוף החברתי והתרבותי של הארץ בכלל והעיר בפרט, שאיפה שהתממשה עם הפיכת האירוע למסורת והשנה מתקיים הוא ב-19/10/08 זו הפעם השלישית.


יום יהדות גאורגיה הוא היהלום בשרשרת פעילותו הענפה של משה בוטראשווילי שעניינה מגוון רחב של תחומים ובראשם תחום התרבות. רצונו בשימור המסורות האומנותיות והתרבותיות הגאורגיות וחשיפת הדור הצעיר אליהן, הוביל את בוטראשווילי לחסות, לתרום וליטול חלק פעיל ואישי ברובם המוחץ של אירועי התרבות הקשורים בקהילת יוצאי גאורגיה באשדוד תוך שיתוף פעולה עם סניף אשדוד של הקונגרס העולמי של יהודי גאורגיה, עמותת ניהול, עיריית אשדוד והחברה העירונית לתרבות והם:


הקמת "בית יהדות גאורגיה": מבנה בן ארבע קומות, אשר ישתרע על פני 3000 מ"ר וירכז בו את כל הקשור בתרבות, בחברה, בהיסטוריה, במסורת, באומנות ובפולקלור הגאורגיים ויכלול ספרייה, גלריה, משרדים וחדרי ישיבות ואולם  מופעים בעל 150 מושבים. בשנת 2007 העביר בוטראשווילי, שהגה ויזם את רעיון הבית, את ההחלטה על הקמתו בעירייה ולפרויקט הוקצו מיליון שקלים. בית התרבות עתיד להיפתח בשנת 2009 ובוטראשווילי ממשיך בגיוס כספים ומשאבים לטובת העניין בכל רחבי העולם.


חידוש התיאטרון הגאורגי:  בשנת 2004 איחד בוטראשווילי את קבוצות התיאטרון הגאורגי השונות והביא להקמת "התיאטרון הקהילתי של העדה הגאורגית באשדוד"  אשר לטובתו דאג בוטראשווילי להקצאת משאבים, בסיס חזרות (מרכז מונארט) ובמות. במהלך 4 שנות קיומו נחל התיאטרון הצלחות רבות בהעלותו ממיטב היצירות בשפה הגאורגית פרי עטיהן של סופרים ומחזאים בני העדה כמו גם גדולי היוצרים הגאורגיים.


הקמת להקת מחול גאורגי באשדוד: בוטראשווילי דאג  להקצאת משאבים ובסיס אימונים וחזרות (מתנ"ס ד')  ללהקת המחול הגיאורגי של אשדוד בה מתלמד הדור הבא של רקדני הפולקלור הגאורגי.
 

יום האישה הבינלאומי: בשנת 2006, יזם בוטראשווילי את קיומו של אירוע ראשון מסוגו- ערב הצדעה לנשות הקהילה הגאורגית בארץ בכלל ובאשדוד בפרט לציון יום האישה הבינלאומי אשר חל ב-8/3. האירוע נערך לראשונה במרכז מונארט וכלל מופעי מחול ושירה, קטעי תיאטרון וסאטירה, הגרלות פרסים, הרצאות, תצוגות אופנה ומזנון עשיר ומאז היה למסורת שנתית כאשר בשנתיים האחרונות נערך האירוע באולמי "לגונה על החוף" עם קהל של למעלה מ-1000 נשים בנות העדה וכובד בנוכחותם של ראש העיר אשדוד וממלא מקומו.


קיום טורנירי כדורסל, כדורגל וטניס שולחן שנתיים: כשמטרת שימור האחדות וחיזוק הקהילתיות בראש מעייניו, יזם בוטראשווילי וגייס את עמותת ניהול ורשות הספורט של עיריית אשדוד כמו גם אנשי עסקים בני העדה הגאורגית לקיום טורנירי ספורט בענפי הכדורגל, הכדורסל וטניס השולחן בהשתתפותם של אוהבי ספורט בני העדה מכל הגילאים.


קיום ערב סופרים ומשוררים שנתי: מזה 5 שנים נותן בוטראשווילי במה ויד לקיומו של ערב סופרים ומשוררים אשר מצדיע ליוצרי העדה וחוגג את אומנותם ואת שימור היצירה היהודית הגאורגית המקורית. האירוע נערך לראשונה ביוזמתו של בוטראשווילי במרכז מונארט ומאז גדל בהיקפו וביוקרתו.


"35 שנים על אדמת אשדוד": פרויקט ייחודי וראשון מסוגו אותו יזם והוציא לפועל בוטראשווילי במסגרת חגיגות היובל לאשדוד ו- 35 שנות עלייה גאורגית באשדוד: ספר בן 600 עמודים הסוקר את תולדות יהדות גאורגיה בכלל וקהילת יוצאי גאורגיה באשדוד בפרט אשר עתיד לראות אור בקרוב. 


הבאת אומנים מחו"ל: זיקתם של יוצאי גאורגיה בארץ למסורת השירה, המחול והתיאטרון הגאורגיים עליהם התחנכו בלתי ניתנת להכחשה. מתוך רצון לתת מענה לרצונם של בני העדה להיחשף לאומנים גאורגיים מחו"ל וכמו כן על מנת להדק את קשרי התרבות בין גאורגיה וישראל, יוזם ותומך בוטראשווילי מזה שנים בהבאת אומני מחול, זמר ותיאטרון מגאורגיה  הן לאירועים רשמיים והן לאירועים בארגון גופים עצמאיים להם הוא מסייע ע"י הקצאת במות ומכשור.


הנצחת אישי העדה: הנצחת אישיה הדגולים של עדתנו על מורשתם בקנה מידה עירוני היא ממטרותיו העיקריות של בוטראשווילי. עם פטירתו של הרב הראשי של העדה חכם רפאל אלאשווילי ז"ל, פנה בוטראשווילי לגורמים בתוך העירייה בבקשה להנציח שמו ברחוב, מוסד או גן ציבורי ולאחרונה נערך ביוזמתו ערב הוקרה לזכרו של הזמר הצעיר זיו חן ז"ל במתנ"ס דיונה באשדוד.


סיוע בהקמת בתי כנסת: מזה שנים פועל בוטראשווילי לטובת מתן סיוע לבתי הכנסת ומוסדות הדת של קהילת יוצאי גאורגיה באשדוד, זה בא לידי ביטוי בפן הארגוני והרשמי הקשור בהקמה ובפעילות התקינה והחוקית של בתי הכנסת כמו גם בגיוס תורמים וחוסים לטובתם.


שיקום שכונות: עם מינויו לתיקי הנטיעות, האחזקות והפיתוח בעירייה, שם לו למטרה בוטראשווילי לשקם את השכונות, הכבישים והגנים הציבוריים בעלי ריכוז גבוהה של אוכלוסייה יוצאת גאורגיה אשר טרם בחירתו היו טעוני טיפוח ובמצב רעוע.  הוא דאג להקצאת משאבים ופיקח באופן אישי על עבודות הבנייה והשיקום על מנת להביא לשינוי פיזי בנוף העירוני ובאיכות החיים של תושביה.


זכרו כי היו אלה קולותיכם אשר אפשרו קיומו של כל אירוע, שיקומם של כל גן, כביש ושכונה, אישורו ומימושו של כל פרויקט וכי העשייה עודנה רבה, פסגת ההר עוד רחוקה ובידיכם הכוח להביא את עדתנו אליה. כל קול שתתנו למשה בוטראשווילי ולסיעת דרך חדשה הוא כאבן דרך בנתיב אותו מבקש בוטרשווילי לבנות עבור קהילת יוצאי גאורגיה באשדוד ועבור תושביה כולם, נתיב אשר יפתח בפנינו את הדלתות שהיו נעולות זמן כה רב, רב מדי. המחסומים שכולנו נוכל לפרוץ אם רק נתאחד ונצביע קול אחד, כוח אחד, קהילה אחת מאחורי האחד: משה בוטראשווילי- נציג העדה הגאורגית באשדוד!

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...