טיול חלומי בגאורגיה
טיול באזור קאחטי אימרטי וגודאורי שבגאורגיה
משך הטיול 8 ימים 7 לילות
יום 1 - תל אביב - טביליסי
יום 2 טביליסי - גורי - אופיסציחה - בורג'ומי - בקוריאני
יום 3 בקוריאני - כותאיסי
יום 4 כותאיסי - דרך הצבאית  - גודאורי
יום 5 גודאורי - קזבגי - גודאורי
יום 6 גודאורי - מצחתה - תביליסי (סיור בתביליסי)
יום 7 תביליסי - קאחתי דוד גארג'ה -  - סיגנקי - תביליסי
יום 8  תביליסי - ת"א
יום 1 - תל אביב - טביליסי - טיסה לטביליסי - בירת גאורגיה (גרוזיה), בהתאם לשעת ההגעה - לסיור פנורמי בעיר.
 
יום 2 טביליסי - גורי - אופיסציחה - בורג'ומי - בקוריאני
אחרי ארוחת בוקר ניצא לכיוון Gori, עיר עתיקה השוכנת על מסלול דרך המשי המפורסמת וידועה גם כעיר הולדתו של סטאלין. נסייר בעיר המערות אופליסציחה (UFLISTSIKHE) מהמאה ה- 6 לפנה"ס ונמשיך בנסיעה לעבר הקווקאז הקטן אל עיירת נופש ומרפא מפורסמת בורג'ומי (BORJOMI). לאורך ההיסטוריה המקומית שימש המקום כאתר נופש לשושלות ושליטים ביניהם שושלת מלכי בית רומאנוב, יוסף סטאלין ושליטי הקרמלין. ללינה נגיע לעיירת הסקי היפייפיה בקוריאני (BAKURIANI) הניצבת בגובה של 1800 מ' מעל פני הים. לינה בקוריאני.
 
יום 3 בקוריאני - כותאיסי
נמשיך למערב גארוגיה אל בירת החבל Imereti , העיר השניה בגודלה בגאורגיה -  לכוטאיסי (KUTAISI). נעבור דרך מעבר ההרים Rikoti השופע נופים מרהיבים וכפרים ציוריים ונעצור ליד שוק הקדרות. כותאיסי שוכנת על שתי גדותיו של הנהר Rioni ולפי ההאגדה ניצבת במקום העיר בה הוחזקה גיזת הזהב ע"פ סיפורי מסע הארגונבטים. נבקר בקתדרלת Bagrati מהמאה ה-11 ששרידיה הם עדות לפורענות הטורקים באזור, נסייר במנזר Gelati הניצב על גבעה רמה מעל הכפר הנושא את שמו. המנזר שימש כאקדמיה הגדולה במערב גאורגיה אשר נוסדה ע"י המלך דוד הבנאי במאה ה-12. נמשיך אל הרובע היהודי ונבקר בבתי הכנסת שכן הקהילה היהודית של קוטאיסי הייתה הגדולה ביותר בגאורגיה ומנתה מעל 20,000 נפש. נלון בבית הארחה מקומי הידוע במסורת טובה של הכנסת האורחים וארוחות טעימות במיוחד.  לינה בכותאיסי.

יום 4 כותאיסי - דרך הצבאית  - גודאורי

אחרי ארוחת בוקר נצא צפונה אל רכס הרי הקווקאז הגבוה. נחצה את מעבר ההרים Rikoti ונמשיך בדרך הצבאית הגאורגית המפרוסמת, נבקר במבצר העתיק אנאנורי (ANANURI) הבנוי על גדותיו של מאגר המיים Jinvali וניהנה מהנוף הנדיר ביופיו הנשקף מהמבצר. נטפס לאורך הדרך הצבאית היפה שנסללה ע"י צבא האימפריה הרוסית במאה ה-18 בדרכנו אל הכפר Gudauri - אתר נופש וסקי המפורסם בגאורגיה והינו היישוב הגבוה ביותר על הדרך הצבאית הגיאורגית הניצב בגובה של כ-2200 מ'. יום שכולו נופים עוצרי נשימה, כפרים ציוריים, אוויר אלפיני, נחתום בארוחת ערב ולינה במלון בגודאורי. 

יום 5 גודאורי - קזבגי - גודאורי

יום של טבע, מיתולוגיה ונופים מרשימים בין הרי הקווקז הגבוה. פסגתו של הר הקזבק מתנשאת לגובה של 5,033 מטרים. על פסגתו של הקזבק כבלו האלים את הטיטאן פרומתאוס כעונש על גניבת האש וגילויה לאנושות. נמשיך לטייל היום באזור הקווקז הגבוה;נצא בשעות הבוקר מגודאורי וניסע דרך מעבר ההרים ג'בארי (JVARI PASS) לעבר הכפר קזבגי (KAZBEGI); נטפס על ההר לגובה של 2,170 מטר ונבקר בכנסיית השילוש הקדוש (THE HOLY TRINITY CHURCH). נמשיך בנסיעה מרתקת למרגלות הר קזבק הגבוה ביותר באזור בטרם נחזור לעת ערב אל העיירה גודאורי ללינה.
 

יום 6 גודאורי - מצחתה - תביליסי (סיור בתביליסי)
נצא את גודאורי בדרך הצבאית דרומה אל עבר העיר מצ'חטה (MTSKHETA), העיר מצ'חטה יושבת במפגש הנהרות קורה וארגו ולאחר ביקור בכנסיית סווטיצ'חובלי ( SVETITSKHOVELI) – העמוד החי) נשקיף אל הבירה הקדומה מצ'חטה. מכנסיית הצלב ג'ווארי לשם הביאה נינה הקדושה את הצלב הקדום. בתום הביקור במקום נמשיך בדרכנו חזרה לטיביליסי (TBILISI), את הסיור בעיר נתחיל במוזיאון הפתוח של טביליסי ובו אוסף בתי עץ ממחוזותיה השונים של גרוזיה ובתעשיית השטיחים. נעלה לנקודת תצפית Funicolor ממרומי אתר תחנת הטלוויזיה המקומית; נבקר בכנסיית Metechi מהמאה ה - 12, מרחצאות הגופרית - האתר ההיסטורי ממנו צמחה העיר ומשם בסיור רגלי אל הרובע העתיק, קתדרלת Sioni מהמאה ה - 7, שנבנתה כהעתק גמור לכנסיית "ציון" בירושלים. נבקר ברובע העתיק ומרחצאות הגופרית, ברובע היהודי ובבית הכנסת. סיור בשדרת שוטה רוסטווילי יחשוף בפנינו את בניניה המפוארים הניצבים לאורכה וביניהם בית הפרלמנט, האוניברסיטה ובית האופרה. (עוד מקומות בטביליסי). לינה במלון בטביליסי.

יום 7 תביליסי - קאחתי דוד גארג'ה -  - סיגנקי - תביליסי
נצא אל הגבול עם אזרבייג'אן באזור קאחטי הפותח נוף חצי מדברי מרהיב ביופיו. נבקר במכלול המנזרים דויד גארג'ה (David Gareja monastery complex) שהם מנזרי לאורה (Lavra, Laura), מנזרי התבודדות, החצובים בסלע. מנזרים אלו נבנו בידי שליחים נוצריים (13 האבות הסוריים הקדושים), שהפיצו את הדת הנוצרית באזור, כאשר המנזר הראשון מתוארך למאה ה- 6 ונבנה על ידי הנזיר דויד גארג'ה (David Gareja), הנחשב למבשר הדת הנוצרית בגאורגיה של ימינו. במקום 19 מנזרים מהמאה ה-6, בהם כנסיות נטושות ומנזר פעיל אחד, המשמרים בתוכם את האוצרות ההיסטוריים של המקום ותיעוד התפתחות הנצרות במדינה. המנזרים מכילים פרסקו מרהיבים מהמאה ה- 13 ומהווים מקום ייחודי וחשובים לביקור. נחזור אל הבירה . לינה במלון בטביליסי. 

יום 8  תביליסי - ת"א

בשעות הבוקר נמשיך את הסיור בתביליסי השוכנת בשתי גדותיו של הנהר Mtkvari. נבקר ברחובותיה של העיר העתיקה, בבית הכנסת המרכזי, בכנסיית Metekhi היושבת על במת הסלע מעל הנהר, נגיע אל כנסיית Sioni הקרויה על שמו של הר ציון בירושלים, נעלה לתצפית מרהיבה על העיר ונכיר את מבצר העיר העתיק מהמאה ה-4 Narikala Fortress. נצעד בשדרת Rustaveli המפוארת ונטייל בשווקים של העיר. בערב נגיע לשדה התעופה ונמריא הביתה.
 
עלות הטיול:
2   תיירים , מחיר לאדם 860  $
4   תיירים , מחיר לאדם 800  $
6   תיירים , מחיר לאדם 750  $
8   תיירים , מחיר לאדם 700  $
10 תיירים , מחיר לאדם 650 $
12 תיירים , מחיר לאדם 600 $
14 תיירים , מחיר לאדם 550 $
 
 
 
לפרטים נוספים לחץ כאן
 

Day 1 Arrival in Tbilisi ; Hotel accommodation
Day 2 Tbilisi - Gori - UFLISTSIKHE - Borjimi - Bakuriani - Overnight  in BAKURIANI
Day 3 Bakuriani -  Kutaisi - Overnight in Kutaisi
Day 4 Kutaisi - Rikoti ANANURI - Gudauri - Overnight in Gudauri
Day 5  Gudauri - JVARI PASS - Kazbegi - Overnight in Kazbegi
Day 6  Kazbegi - MTSKHETA - SVETITSKHOVELI - TBILISI - Metechi Sioni - Overnight in TBILISI
Day 7 Tbilisi - Kacheti - David Gareja -  Overnight in Tbilisi
Day 8 Tbilisi city tour - TEL AVIV
הוספת תגובה

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...