ביקור נשיא גאורגיה בישראל - תמונות מספרות
 
בין התאריכים 18-20/10/2015 נשיא גאורגיה, גיורגי מרגוולשווילי הגיע לבקור רשמי לישראל יחד עם משלחת ממשלתית.
 
 
במהלך ביקורו נשיא גאורגיה ניפגש עם נשיא המדינה, ראבן ריבלין, ראש ממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת אדלשטיין, ראש אופוזיציה יצחק הרצוג.
 
 
נשיא גאורגיה במהלך ביקורו ביקר בקרן קיימת לישראל (קק"ל) והשתתף בנטיעות עץ גם ביקר ב"יד ושם" והניח זר, ביקר בכותל ובמרכז הבינתחומי הרצליה
 
 
נפגש עם יהודי גאורגיה בירושלים במלון "המלך דוד"/
 
 
საქართველოს პრეზიდენტის ვიზიტი ისრაელში
საქართველოს პრეზიდენტმა გიორგი მარგველაშვილმა, ისრაელში სახელმწიფო ვიზიტის ფარგლებში, შეხვედრა ქართველ ებრაელებთან გამართა.
პრეზიდენტის განცხადებით, ქართველი ებრაელობა ძალიან სერიოზული რესურსია საქართველოსათვის, რადგან ეს არის ერთერთი ძლიერი ჯგუფი აქ ისრაელში და ეს ჯგუფი განსაკუთრებით წარმატრებულ საქმიანობას ეწევა. საქართველოს პრეზიდენტის განცხადებით, ისრაელი დღეს არსებობს, როგორც თანამედროვე სახელმწიფო. საქართველოსათვის ისრაელის გამოცდილება ძალიან მნიშვნელოვანი გამოცდილებაა და ეს გამოცდილება საქარტველომ უნდა გაიზიაროს. ეს უნდა მოხდეს სახელმწიფოებრივ დონეზე.
 
გიორგი მარგველაშვილის განცხადებით, უნდა გაღრმავდეს საქართველო-ისრაელის ურთიერთობები არამხოლოდ ეკონომიკური და თავდაცვისუნარიანობის აღდგენის მიმართულებით, არამედ განათლებისა და კულტურის მიმართულებითაც.
 
გიორგი მარგველაშვილმა საქართველოს ევროპული არჩევანის შესახებ დასმულ კითხვას უპასუხა და აღნიშნა, რომ ევროპა საქართველოს ისტორული არჩევანია, ამ კურსით მიდიოდა საქართველო 1921 წლიდან და ამ მიმართულებით აწარმოებდა პოლიტიკას ქვეყნის სამივე პრეზიდენტი ზვიად გამსახურდია, ედუარდ შევარდნაძე და მიხეილ სააკაშვილი.
 
 
20-10-2015
18-10-2015 - נשיא גאורגיה, גיורגי מרגוולשווילי מגיע בביקור רשמי לישראל

20-10-2015
קבלת פנים של נשיא גאורגיה בבית הנשיא
 
נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ורעייתו הגברת נחמה ריבלין, ערכו ביום שני, 19 באוקטובר, קבלת פנים ממלכתית לנשיא גיאורגיה, גאורגי מרגוולשווילי Giorgi Margvelashvili ורעייתו Maka Chichu, המקיימים ביקור ממלכתי בישראל. נשיא גיאורגיה ורעייתו התקבלו בטקס רשמי במהלכו הושמעו המנוני שתי המדינות, שני הנשיאים סקרו את משמר הכבוד הצה"לי, בסיום הסקירה נשאו הצהרות מדיניות ולאחריהן חתם הנשיא הגיאורגי על ספר האורחים.
 
 
נשיא גאורגיה: הגשמתי חלום להגיע לירושלים
 
 
"אנו מוטרדים מאוד מההבנה כי המחבל מהפיגוע הרצחני אמש בבאר שבע, הוא אזרח ישראלי בן העדה הבדואית.״ אמר נשיא המדינה בפתח פגישתו עם נשיא גיאורגיה, והדגיש: ״הניסיון להפוך את הטרגדיה הישראלית פלסטינית למלחמת דת ימיט אסון על כל החיים כאן בישראל ובמזרח התיכון כולו".
 
 
לאחר מכן, הנשיא ברך את נשיא גאורגיה והביע את הערכתו על ביקורו זאת הפעם הראשונה בישראל. הנשיא הדגיש את תפקידה החשוב של גאורגיה בעמידתה לצד ישראל בגינוי הטרור ואמר :"גאורגיה היא אחת מבנות בריתנו החשובות ביותר. לגאורגיה תפקיד חשוב בגינוי הפונדמנטליזם וכוחות השנאה, הבאים לידי ביטוי עכשיו באזורנו, מאיראן ועד תימן. כוחות אלה מאיימים לא רק על אזרחי המזרח התיכון, אלא על העולם כולו. ברצוני להודות לך על הגינוי הברור של ממשלתך על מתקפות הטרור נגד ישראל. מעשים אלו מונעים משנאה טהורה,של המבצעים אותם והמעודדים אותם, ויש לגנותם בכל תוקף.
 
 
הנשיא הוסיף בדבריו כי הוא שמח על ההזדמנות להוסיף ולחזק את שיתוף הפעולה בין המדינות בתחום הביטחון, הכלכלה, והתרבות.
 
נשיא גאורגיה, הביע את התרגשותו מביקורו בארץ, והגשמת חלומו בכך שהגיע לירושלים ואמר :"אני נרגש להיות כאן ולהגשים את חלומי לבקר בירושלים. אנו מייצגים מדינות קטנות באזור מורכב, עם היסטוריה ארוכה ומפוארת. אנו אומות המסתכלות לעבר העתיד, בשאיפה לבנות דמוקרטיות מודרניות וחזקות מספיק להביט אחורה לעבר ההיסטוריה וכן להסתכל קדימה אל העתיד. שמעתי בצער על הפיגוע שאירע אמש, גם לנו מסורת ארוכה של התמודדות",
 
 
הנשיא הגאורגי הדגיש ואמר: "הפתרון טמון במשא ומתן, בכוונות מדיניות, בגישה רציונלית לבנות מטרה משותפת ועתיד משותף".
 
האורח הוסיף: "גאורגיה הקדישה עצמה כמדינה המשתפת פעולה ובונה גשרים עם המדינות השונות. בטוחני כי נצליח להתגבר על הקשיים איתם אנו מתמודדים וליצור שלום וביטחון באזורנו. גאורגיה הינה חברת אמת של ישראל."
 
 
לאחר מכן קיימו השניים פגישת עבודה מדינית, בה דנו על הדרכים בהן שתי המדינות יוכלו להעמיק את שיתוף הפעולה במגוון רחב של תחומים. בפגישתם הדגיש נשיא המדינה בפני עמיתו הגיאורגי את החשיבות שרואה ישראל בשמירה על הסטטוס קוו ואמר: "יש מי המנסים לכפות עלינו מלחמת דת. לישראל לא הייתה מלחמה עם האסלם ולעולם לא תהיה לה מלחמה עם האסלאם. מאז ריבונות ישראל בירושלים, נשמר חופש הפולחן והדת, כל מאמין יכול להתפלל על פי אמונתו, בין אם הוא יהודי מוסלמי או נוצרי. עשינו כל שביכולתנו על מנת לעצור כל סוג של הסתה ולשמור על הסטטוס קוו.".

20-10-2015
נשיא גאורגיה נפגש עם ראש ממשלת ישראל

20-10-2015
נשיא גאורגיה, נשיא ישראל וח"כ חיליק בר

20-10-2015
נשיא גאורגיה ביקר בכנסת ישראל
 
נשיא גאורגיה גיורגי מרגוולשווילי השוהה בישראל ביקור בכנסת ופגישת עבודה עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין.
 
מרווגלשווילי התקבל ברחבת וייל במסדר כבוד ולאחר מכן חתם בספר האורחים בטרקלין שאגאל. יו"ר הכנסת אדלשטיין אמר לאורחו כי "לא אפתיע איש אם אומר שהיחסים בין המדינות שלנו הם מופת לשיתוף פעולה בין מדינות.
 
 
''יש לנו גם שיתוף פעולה פרלמנטרי מעולה ואגודת ידידות פעילה בראשות ח"כ חיליק בר הנוכח כאן", הוסיף אדלשטיין. ''גם קהילת יוצאי גאורגיה בישראל היא דוגמה לקהילה שהשתרשה בישראל, אך תוך כבוד רב למסורת ולתרבות של גאורגיה, הארץ ממנה הגיעו".
 
 
נשיא גאורגיה מרגוולשווילי השיב כי "נמצאת איתי כאן משלחת פרלמנטרית של חברי קואליציה ואופוזיציה. כולנו נרגשים מקבלת הפנים ומביקור במדינה כה מרשימה כישראל עם היסטוריה של אלפי שנים. מאד נשמח לפתח את היחסים בין המדינות, פיתוח שהוא חשוב לנו מאד בתחומי הביטחון, החקלאות, עסקים ותחומים נוספים".

20-10-2015
נשיא גאורגיה ביקר בכנסת ישראל

20-10-2015
נשיא גאורגיה נפגש עם ראש אופוזיציה

20-10-2015
נשיא גאורגיה בקק"ל

20-10-2015
נשיא ביקר ביד ושם

20-10-2015
ארוחת ערב חגיגית בבית הנשיא
 
בית הנשיא 19-10-2015
נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו נחמה ערכו ארוחת ערב ממלכתית לכבוד נשיא גיאורגיה, גאורגי מרגוולשווילי ורעייתו, בביקורם הממלכתי בישראל.
 
בפתח הארוחה נשאו שני הנשיאים נאומים. ריבלין ברך על שיתוף הפעולה בין המדינות והביע תקווה כי הוא יוסיף ויתחזק. "מערכת היחסים בין מדינותינו הצמיחה פירות בתחומים רבים. איננו שוכחים את תמיכתה של ממשלת גיאורגיה במדינת ישראל בשעות קשות, ובמיוחד- במישור הדיפלומטיה הבינלאומית.
 
"גם ממשלת ישראל הביעה לא פעם את רצונה בשלומה וטובתה של גיאורגיה. זוהי דרך משותפת, של ממשלות ושל עמים, דרך שפניה לעתיד של שיתוף פעולה פורה ועשיר. שיתוף פעולה צבאי, תרבותי וכלכלי. שיתוף פעולה של חינוך ואקדמיה ושל חדשנות ומדע. זהו שיתוף פעולה עשיר ומבטיח שיבנה עתיד שבנינו, ובני בנינו, עוד יודו לנו עליו", הוסיף ריבלין.
 
מרגוולשווילי הודה לנשיא על דבריו וקבלת הפנים החמה. "אני שמח להיות במדינת ישראל, בחברתם של מי שיודעים להיאבק למען חירות ולמען השלום.
 
"המאה ה-21 מעמידה בפנינו אתגרים ושאלות ומטילה עלינו הרבה אחריות. אני בטוח שבשיתוף פעולה של מדינותינו נוכל ליצור עתיד טוב יותר לילדינו ונכדינו. מדינת ישראל היא מהידידות החשובות ביותר לגיאורגיה ואנו נעשה רבות בעתיד בכדי להמשיך ולחזק שיתוף פעולה זה", דברי הנשיא הגיורגי.

20-10-2015
נשיא גאורגיה בכותל

20-10-2015
נשיא גאורגיה ביקר במרכז הבינתחומי הרצליה
 
נשיא גאורגיה ביקר במרכז הבינתחומי הרצליה במסגרת פורום הרצליה לדיפלומטיה של המכון למדיניות ואסטרטגיה
נשיא גאורגיה, גיורגי מרגבלשווילי, האשים את רוסיה בתוקפנות והצהיר כי כל עוד יש חיילים רוסים בשטחה של גאורגיה לא יכולה להיות שכנות טובה בין המדינות.
עוד הוסיף כי חשוב שהקהילה הבינלאומית תבהיר לרוסיה שהיא אינה מקבלת את המדיניות הזו, שלא משפיעה רק על שכנותיה של רוסיה, אלא גם על מדינות בחלקים אחרים של העולם. "ב-1994 אוקראינה ויתרה על תוכנית הגרעין שלה, לאחר לחץ בינלאומי ותוך מתן התחייבויות מצד רוסיה וארה"ב להגנתה. אחרי 20 שנה רוסיה כובשת את אוקראינה. במצב כזה, מדינות קטנות אינן יכולות להתנהל בזירה הבינלאומית ללא יכולות גרעיניות, בייחוד כשהן רואות שעצמאותן אינה תלויה בהתחייבויותיהן של המעצמות אלא רק ביכולת שלהן להגן על עצמן ולתקוף".
 
נשיא גאורגיה ציין כי מדינתו מעוניינת בשכנות טובה עם רוסיה, "אך כל עוד ישנם חיילים רוסים בטריטוריה שלנו - שכנות טובה אינה אפשרית", הדגיש

20-10-2015

20-10-2015
נשיא גאורגיה בפגישה עם קהילת יהודי גאורגיה
 
במהלך ביקורו בישראל, נשיא גאורגיה קיים קבלת פנים חגיגית לקהילת יהודי גאורגיה


20-10-2015

20-10-2015


20-10-2015


20-10-2015

20-10-2015

20-10-2015

20-10-2015

20-10-2015

20-10-2015

20-10-2015

20-10-2015
 
 
הוספת תגובה

1 תגובות לכתבה
1. התוקפנות הרוסית יצחק (משתמש/ת אנונימי/ת) 2018/01/26 03:03

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...