סיורים בעיר הבירה - טביליסי

ראשי >תיירות בגאורגיה>סיורים בעיר הבירה - טביליסי
סיורים בעיר הבירה - טביליסי
 
טביליסי היא עיר הבירה של גאורגיה, בעיר תערובת של תרבויות, ריח תבלינים, דתות שונות שמלחלקים באותם חצרות - זוהי טביליסי. העיר נשלטה על - ידי סוחרים, לוחמים ודיקטטורים למניניהם. את הסיור מתחילים בעיר העתיקה, בכדי לנשום מהעבר החי. מבקרים בשווקים התוססים, בבתי המרחץ עם מי הגופרית החמים ובכנסיות המדהימות.
 
מתרשמים ומתרגשים את הווירה של צומת הקווקז. טביליס זו עיר שכובשת אותך לאט לאט ונשארת בליבך לעד.

Metekhi church כנסיית מטאחי - בתי מרחץ עם מי גופרית, מעל למבנים מתרוממים כיפות עגולות.
מקום זה אהוב על אזרחי טביליסי ואורחים זרים
 
Narikala Fortress מבצר נריקלה - זהי נקודה אסטרטגית קדומה של העיר שהייתה עדה לפלישות
ולמתקפות שגשוג. המצודה משקיפה על העיר העתיקה
 
Anchiskhati Basilica באסיליקה אנצ'יסקטי - כנסייה עתיקה של טביליסי שנבנתה על - ידי מיסדה
של העיר, וכטנג גורגסלי בסוף המאה ה - 5 , ונקראה על שם האיקונין אנצ'י
 
Sioni Cathedral קטאדרלה ציוני - נקראה על שם הר ציון בירושלים, הכנסייה נהרסה מספר פעמיים
ואפילו נעשה ניסיון להפכה למסגד, כיום זו הכנסייה העיקרית של טביליסי ובה נשמר הצלב הקדוש של סנט נינו
 
בית הכנסת - מרכז הקהילה היהודית בטביליסי. המבנה מעוטר בקירות מקושטים ולו 2 קומות
 
Mtatsminda מטצ'מינדה - ההר הקדוש - מקום זה נמצא על הר מטצ'מינדה, ומהווה סמל אומנותי של טביליסי.
במקום כנסייה על שם האב דוד בקרבת מקום גרים סופרים, מוזיקאים, מנצחי מוזיקה ואנשי ציבור. מההר נשקף
נוף מרהיב של טבילסי. מהעיר עולה רכבל להר 
 
המוזיאון לאמנות ג'ורג'ית - במוזאון איקונות עתיקות, תכשיטים קדומים ועבודות יד מקומיות 
 
המוזיאון הלאומי של ג'ורג'יה - במקום תצוגה של עבודות בזהב ושיבוצים מרהיבים מהמאה ה 6 לפנה"ס
 
המוזיאון האתנוגראפי - בו אוסף של חפצים ועבודות יד מרחבי ג'ורג'יה
 
אזור הגשר היבש - זהו מקום בו ניתן לקנות ציורים ועבודות יד של אומנים מקומיים 

העיר העתיקה
העיר העתיקה יפיפייה ותיירותית מאד. כיכר החירות, שדרות רוסטבלי, ורחוב קוטה אפחזי  Kote Afkhazi הם הרחובות המרכזיים של העיר העתיקה וניתן למצוא שם כל מה שהתייר צריך.. המרת מטבע, מועדונים, מסעדות ובתי קפה, ועוד.. בעיר העתיקה נמצאים בתי הכנסת והמסעדות הכשרות.

מדרחוב שרדני
המדרחוב נמצא בכניסה לעיר העתיקה סמוך לנהר. הוא יפה ביום והוא יפה בלילה. בלילה המדרחוב הופך למרכז בילוי לילי של מקומיים ובמיוחד תיירים . ברים פאבים מועדונים ועוד. אווירה תוססת עד השעות הקטנות של הלילה.

שדרת רוסטבלי
השדרה המרכזית של טביליסי שיש בה גם מבני שלטון, גם מבני אופרה ותיאטרון מרשימים. וגם חנויות של רשתות אירופאיות מהודרות שנפתחות בזה אחר זה, כחלק מההתקרבות למערב. אמנם זה לא אוקספורד סטריט או השדרה החמישית במנהטן וגם לא ליד… אבל בשביל טביליסי זה השדרה החמה והמבוקשת של העיר. תמצאו את עצמכם עוברים בה כמה וכמה פעמים..

הרכבל למצודת נאריקאלה – אימא גיאורגיה
אחד האטרקציות האהובות של טביליסי. פתוח עד מאוחר בלילה. הרכבל יוצא מכיכר אירופה, בצד השני של הנהר מול העיר העתיקה ומטפס במסלול יפהפה מעל בתי העיר העתיקה עד למצודת נאריקאלה. מומלץ לעשות אותו (גם) בלילה. מתחנת הרכבל תרדו לשביל נוף מקסים מחומות המבצר עד למונומנט אמא גיאורגיה שמקיפה על העיר ומגנה עליה, שריד לתקופה הקומוניסטית. לאורך השביל יש מלא נק' תצפית לצילומים של זוויות מיוחדות ושונות מעל טביליסי.

אגם ליסי ואגם הצבים
אגם ליסי ממוקם צפון-מערבית לטביליסי. האגם משתייך לטביליסי רבתי ונמצא בעמק נהר הקורה. עומק האגם מגיע לעד 4 מטר ושטחו 470 דונם, האגם מהווה מוקד בילוי, טיולים רגליים ורכיבה על אופניים, אגם הצבים הוא אגם קטן בפרוורי טביליסי בירת גאורגיה. שם האגם ניתן לו בעקבות שפע הצבים השוכנים לחופי האגם. האגם ממוקם על מדרונותיו הצפוניים של הר מתאצמינדה המכוסים יערות, מסביב לאגם התפתחו אזורי בילוי תיירות מסעדות ובתי קפה, מומלץ מאוד בקיץ בשעות הערב.

הגן הבוטני
הגן נמצא מתחת למצודת נאריקאלה. מגיעים אליו בעליה ממרחצאות אבאנו. לא אטרקציה חובה כבר ראינו גנים בוטנים יפים מזה בעולם. מחיר 2 לארי. מקום נחמד, פינת טבע שקטה באמצע העיר הסואנת. אם אתם כבר שם תלכו עד לסוף הגן עד למפל הגבוה שמתחת לגשר. יש שם אגם שאפשר להשתכשך בו

תיאטרון הבובות גבריאדזה (Gabriadze)
התיאטרון, הפועל במבנה עקום ומעניין בפני עצמו, מושך אליו תיירים רבים ומתאים לכל המשפחה (ולא רק לילדים). ההצגות מתקיימות בסופי השבוע בלבד, אך במקום מסעדה הפועלת במשך השבוע כולו, ובה גם פינה המוקדשת לזוגות אוהבים. כתובת: Shavteli  13

האומגה
אומגה מהממת שיוצאת ליד מבצר נאריקלה לכיוון הגן הבוטני, חוויה אדירה ומומלצת, זול. 40 לארי סך הכל

הפוניקולר
תחנת הפוניקולר יוצאת מעל שדרת רוסטבלי, מומלץ להגיע אליה במונית.
בקופה רוכשים כרטיס נטען לרכבל ולאטרקציות שבפארק למעלה. (דמי הכרטיס 10 לארי לא מוחזרים, ניתן לרכוש כרטיס אחד לכל המשפחה). על הכרטיס מטעינים נסיעה בפוניקולר, במידה ורוצים לעשות אטרקציות למעלה גם נדרש להטעין כסף בקופה למטה או למעלה. הפוניקולר חדיש עם גג זכוכית ועולה במעלה ההר מטביליסי לפארק שנמצא למעלה בראש ההר.

מתצמינדה פארק
פארק השעשועים של טביליסי , בנוי על ההר כ-לונה פארק פתוח המשקיף על העיר. ההגעה המומלצת באמצעות הפוניקולר. ניתן לשוטט על ההר במשך שעות, הכניסה חינם. המקום מזכיר את הלונה פארקים של פעם, התשלום לפי שימוש באטרקציות. אחת האטרקציות המומלצות ביותר היא סיבוב בגלגל הענק במרומי ההר מעל טביליסי.

גשר השלום
גשר מזכוכית בעיצוב מיוחד מעל נהר קורה החוצה את העיר, הגשר מיועד להולכי רגל, בעיקר לתיירים שבאים לעשות סלפי. הגשר יוצא מהעיר העתיקה ומגיע לפארק ריקה בצד השני של הנהר. בפארק בלילה יש סוג של מזרקות הקסם. בקצה הפארק נמצא תחנת הרכבל התחתונה. ניתן לשכור ליד סירה לשיט בנהר, מומלץ להגיע לגשר בלילה ולחוות את התאורה המיוחדת.

מרחצאות אבנותובני
אזור קסום, אזור המרחצאות שברחוב אבנו Abano St. המרחצאות בנויים מעל מעיינות גופרית ומומלצים בחום לשעה של בריאות.
יש מבחר מרחצאות זה על יד זה , כדאי לבחור במקום שנראה טוב. חדר פרטי ל 4-5 אנשים יעלה כ-100 לארי וכולל בריכת גופרית, בריכה קרה , סאונה יבשה, מקלחות שירותים. ניתן וכדאי להוסיף שטיפה ומסג' טפיחות חזק קצר ומשחרר בתוספת 20 לארי. בכלל הרחוב של המרחצאות הינו רחוב יפהפה, גשרי אבן מעל נחל קטן שבין המרחצאות. לכו עד קצה הרחוב עד לגשר המנעולים.

סיור חינמי בטביליסי
סיור חינמי בטביליסי שיוצא כל יום בשעה 12:00 בצהריים ובשעה 17:00 מכיכר החירות ליד מרכז המידע לתיירים בליווי מדריך מקצועי, תכירו מקומות ואתרים שבדרך כלל תיירים לא מגיעים אליהם. תגלו את הרחובות הצדדיים והנחבאים של טביליסי, מבנים מהמאות ה -18 וה -19, השפעות על הארכיטקטורה ממזרח וממערב, חצרות אחוריות, כניסות מיוחדות למבנים מיוחדים ששומרים על יופיים במשך מאות שנים, מומלץ ביותר !
http://tbilisifreewalkingtours.com
כתובת: Pushkin park, Lado Gudiashvili St טלפון: 995558131415  

Vake Park טביליסי
פארק זה בטביליסי משתרע על מדרון חשוף, ומתחבר עם Chavchavadze –  שדרה עם גרם מדרגות רחב. החלק המרכזי של הפארק כולל מזרקה המוקפת בבריכה עגולה. הפארק אטרקטיבי במיוחד לילדים, ישנו קולנוע פתוח, בתי קפה רבים, מסעדות ועוד.

פארק המים – ג'ינו פרדייז
פארק המים ממוקם מצפון לעיר על ימת טביליסי. פארק ענק וברמה גבוהה, הגעה במונית 10-15 לארי, כניסה לפארק המים עולה 20-25 לארי וכוללת את בריכת הילידים, פארק השעשועים ובריכת המבוגרים האולימפית המחוממת. יש להגיע עם בגד ים וכפכפים אחרת תיאלצו לרכוש במקום. מתחם vip עולה כ-60 לארי ובנוסף מקבלים כניסה למתחם ספא מפואר , סאונות מגוונות ומרווחות, חדר סולריום, חדרי מנוחה , בריכות חמות ומה לא… מקבלים חלוק מגבת וסליפרס במתחם VIP

שוק הפשפשים – Dry Bridge
השוק נקרא בגאורגית MSHRALI MKHIDI ממוקם על הנהר מתחת לגשר, סמוך לשדרת רוסטבלי במרכז העיר. המון פריטים מהתקופה הסובייטית. השוק מומלץ מאוד.

מסעדות פולקלור עם שירים וריקודים מסורתיים מסעדת מרוולז'מיארי (MRAVALJAMIERI)
מסעדת פולקלור מעולה, שירים וריקודים מסורתיים, אוכל מעולה ולא יקר. חוויה תרבותית מומלצת ביותר, יש להזמין מקומות מראש ולהגיע בלבוש הולם, טלפון  995568810440+
מסעדת טציסקוילי (TSISKVILI)
עוד מסעדת פולקלור מעולה, שירים וריקודים מסורתיים, אוכל מעולה, מעט יקר יותר מהמסעדה השנייה. חוויה תרבותית מומלצת ביותר, יש להזמין מקומות מראש ולהגיע בלבוש הולם, טלפון  995322005555+

ספא מפנק ביותר  Sam Raan Spa & Wellness Center
ספא מפנק ברמה מאוד גבוה, נמצא ברחוב 24 Aragveli מחירים לא זולים יחסית לגאורגיה אבל עדיין יחסית אלינו זול מאוד, אפשר להתפנק לפי חבילות ואפילו יום שלם, מומלץ ביותר !!

קניות
קניון גלריה טביליסי הקניון החדש והנוצץ הגדול של טביליסי, נמצא במרכז העיר ממש על שדרות רוסטבלי וכיכר החירות, הגעה ברגל מהעיר העתיקה. סחורה טובה ומחירי קניון
קניון טביליסי מול הקניון הגדול של טביליסי, נמצא בפאתי העיר לצד מערב, לכיוון הדרך הצבאית. הגעה במונית כ 15 לארי. סחורה טובה ומחירי קניון
קניון איסט פוינט מתחם קניות בפאתי העיר לצד מזרח לכיוון שדה התעופה. הגעה במונית כ 15 לארי. רשתות רבות, היפר ענק של קארפור, בנוסף, מתקנים לילדים, מתחם מסעדות קולנוע ובילוי.
 לילו מרקט השוק הגדול של טביליסי, ממוקם כחצי שעה ממרכז העיר, אחרי שדה התעופה. פתוח מהבוקר עד סביבות 17:00 יש בו הכל מהכל ובזול, האיכות בהתאם. חוויה לחובבי אווירת שווקים והבלגן המתלווה לכך..
דינמו מרקט / דזרטירבי מרקט / וגזלי מרקט / גולד מרקט שוק גדול בתוך טביליסי, ממוקם ליד אצטדיון הכדורגל, פתוח מהבוקר עד סביבות 19:00 יש בו הכל מהכל ובזול, שוק אוכל, שוק זהב, אלקטרוניקה ועוד. בהחלט חוויה

יהודית 
העשייה היהודית בטביליסי מתרכזת בעיר העתיקה ולכן לתייר השומר מצוות מומלץ ללון בקרבת מקום. יש שני בתי כנסת פעילים. בית כנסת הגדול ברחוב קוטה אפחזי 45, המבנה לכשעצמו מרשים מאד ותיירים רבים נכנסים להתרשם ממנו, מומלץ לעלות גם לקומה השנייה הפתוחה בעיקר בחגים וימים נוראים. הבית כנסת משמש את הקהילה המקומית הוותיקה

מסעדות כשרות
מסעדת דוד  מסעדה בשרית גיאורגית, המסעדה נמצאת מאחורי הבית כנסת הגדול, בהשגחת רב הקהילה, בשרים גלאט. משגיח במקום. פתוח עד 22.
מסעדת ירושלים ממוקמת בסמטה מיד אחרי הבית כנסת הגדול שמאלה. מסעדה בשרית כשרה  בהשגחת רב הקהילה הרב אבימלך רוזנבלט. כתובת: רחוב ירושלים 2/5 (פוריס מואדני – כיכר הלחם) טלפון  995555545611+

בית חב"ד בעיר העתיקה ברחוב קוטה אפחזי 25. למהדרין בהשגחת חב"ד. באמצע השבוע קייטרינג בהזמנה מראש. חדר אוכל לקבוצות. בשבתות סעודות שבת במקום עם משפחות השלוחים  , יש לסדר את התשלום לפני שבת.

סים מקומי
סים של חברת MAGETI דוכן אדום ביציאה מימין. המחיר 20 לארי 6 ג"ב , דאטה בלבד. יש גם מסלולים אחרים שמתאימים לתיירים. כמו 30 לארי לשיחות ומסרונים חופשי, 30 דקות שיחות לחו"ל ו-3 ג'יגה דאטה. יש להכין דרכון. בדוכן יתקינו לך את הסים על המכשיר..

הגעה לעיר במונית
המחיר הרשמי של המוניות הרשמיות של השדה הוא 50 לארי למונית קטנה, בפועל יבקשו ממכם גם 80 לארי ואולי יותר. מחיר ריאלי זה 35-50 לארי. תלוי אם מונית קטנה או מיני וואן ותלוי אם בשעות היום או בלילה. אל תיתנו שייקחו ממכם יותר. יש אפליקציות כמו יאנדקס טקסי שאפשר להזמין מונית דרכם ויעלה בערך 20 לארי. אבל זה כרוך לרוב בהמתנה ארוכה עד שהמונית תגיע אליכם.

נהגי המוניות בגאורגיה ונותני השירותים לתייר בקושי יודעים אנגלית. כדאי ומומלץ שיהיה לכם את שם וכתובת המלון מוכנה מראש. הנסיעה למרכז העיר לוקחת כ-30 ד', יש אוטובוס מקומי קו 37 למרכז העיר בעלות של 0.5 לארי. לא מומלץ עם מזוודות. ככלל הניידות המומלצת בתוך העיר היא במונית עם אפליקציית המוניות, במידה ותפסתם מונית ברחוב חובה עליכם לסגור מחיר מראש לפני שנכנסים למונית. מחיר מומלץ בתוך העיר 5-8 לארי. 12-15 לארי לקניונים שבפאתי העיר. מחיר נסיעה בתחבורה ציבורית עירונית, חצי לארי. מומלץ לנסות נסיעה במטרו של טביליסי.

באותו נושא:
טביליסי: מדריך עירוני 
 

מבזקים

האם תבקר השנה בגאורגיה?


חיפוש


לקישורים נוספים...